Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Klasa plastyczna Autor programu: Elżbieta Centkowska Nauczyciele: Elżbieta i Jacek Centkowscy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Klasa plastyczna Autor programu: Elżbieta Centkowska Nauczyciele: Elżbieta i Jacek Centkowscy."— Zapis prezentacji:

1 Klasa plastyczna Autor programu: Elżbieta Centkowska Nauczyciele: Elżbieta i Jacek Centkowscy

2 Historia kierunku Propozycja programu nauczania plastyki w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej została przedstawiona Radzie Pedagogicznej w 1993r.Program został wdrożony do realizacji w roku szkolnym w 1994/1995r.Przewidywał nauczanie takich przedmiotów jak: historia sztuki, rysunek, malarstwo oraz elementy liternictwa, kompozycji, rzeźby i reklamy. Program był realizowany w ciągu czteroletniego cyklu nauczania. Od roku 2002 został przystosowany do nowego trzyletniego cyklu kształcenia i jest realizowany do chwili obecnej. Zainteresowanie tym kierunkiem nauczania wśród młodzieży spowodowało, iż nabór kandydatów do naszej szkoły odbywa się co roku. Propozycja programu nauczania plastyki w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej została przedstawiona Radzie Pedagogicznej w 1993r.Program został wdrożony do realizacji w roku szkolnym w 1994/1995r.Przewidywał nauczanie takich przedmiotów jak: historia sztuki, rysunek, malarstwo oraz elementy liternictwa, kompozycji, rzeźby i reklamy. Program był realizowany w ciągu czteroletniego cyklu nauczania. Od roku 2002 został przystosowany do nowego trzyletniego cyklu kształcenia i jest realizowany do chwili obecnej. Zainteresowanie tym kierunkiem nauczania wśród młodzieży spowodowało, iż nabór kandydatów do naszej szkoły odbywa się co roku.

3 Podczas zajęć z rysunku i malarstwa młodzież pracuje przy sztalugach pracownianych. Zajęcia odbywają się także na terenie miasta lub podczas dalszych wiosennych wyjazdów plenerowych (do Zakopanego, Kazimierza Dolnego, Krakowa, Bustryka, Piwnicznej, Augustowa). Podczas zajęć z rysunku i malarstwa młodzież pracuje przy sztalugach pracownianych. Zajęcia odbywają się także na terenie miasta lub podczas dalszych wiosennych wyjazdów plenerowych (do Zakopanego, Kazimierza Dolnego, Krakowa, Bustryka, Piwnicznej, Augustowa).

4 Piwniczna 1998

5 Piwniczna 1998

6 Kraków 1999

7 Wycieczka 1999

8 Ząb k.Zakopanego 2000

9 Bustryk k.Zakopanego 2001

10 Zakopane 2001

11 Z a k o p a n e 2 0 0 1

12 Zajęcia zimowe w plenerze Zimą przy sprzyjających warunkach, na boisku szkolnym uczniowie wykonują rzeźby w śniegu. Zimą przy sprzyjających warunkach, na boisku szkolnym uczniowie wykonują rzeźby w śniegu.

13 Elementem mobilizującym do pracy są przeprowadzane przeglądy szkiców domowych. W trakcie omawiania i korekty tych prac pozyskiwane są nowe dzieła plastyczne na kolejne wystawy szkolne.

14 Wystawa 2003

15

16 W y s t a w a 2 0 0 3

17

18 Wystawa2003 Wystawa 2003

19 Wystawa 2003

20

21 Wystawa 2011

22

23 Karykatury naszych nauczycieli

24

25 Rozwijane zdolności manualne dały możliwość niesienia pomocy innym potrzebującym ludziom. W ramach akcji Orkiestry Świątecznej Pomocy, uczniowie brali udział w aukcji prac plastycznych. Aktywnie uczestniczyli w Promocji zdrowia fizycznego, psychicznego i społecznego w systemie edukacji i poprzez system edukacji, biorąc udział w przemarszu przez miasto i happeningu, zorganizowanym z okazji Dnia bez papierosa pod hasłem Rzuć palenie razem z nami. Rozwijane zdolności manualne dały możliwość niesienia pomocy innym potrzebującym ludziom. W ramach akcji Orkiestry Świątecznej Pomocy, uczniowie brali udział w aukcji prac plastycznych. Aktywnie uczestniczyli w Promocji zdrowia fizycznego, psychicznego i społecznego w systemie edukacji i poprzez system edukacji, biorąc udział w przemarszu przez miasto i happeningu, zorganizowanym z okazji Dnia bez papierosa pod hasłem Rzuć palenie razem z nami.

26 Manualne zdolności młodzieży oraz kształcony dobry smak i poczucie estetyki są wykorzystywane dla potrzeb szkoły. Uczniowie wykonują m.in. karty świąteczne z życzeniami dla innych szkół i placówek. Innym przykładem są różnego rodzaju dekoracje okolicznościowe w szkole. Manualne zdolności młodzieży oraz kształcony dobry smak i poczucie estetyki są wykorzystywane dla potrzeb szkoły. Uczniowie wykonują m.in. karty świąteczne z życzeniami dla innych szkół i placówek. Innym przykładem są różnego rodzaju dekoracje okolicznościowe w szkole.

27 Dekoracja szkolna Boże NarodzenieŚwięto patrona szkoły

28 W 2002r. w ramach programu Motylkowe Oddziały dla Dzieci uzdolnieni plastycznie młodzi twórcy wykonali artystyczny wystrój wnętrz na Oddziale Pediatrii w Wojewódzkim Szpitalu w Białej Podlaskiej, malując na ścianach znane postaci z bajek. Podobny wystrój artystyczny został zrealizowany w 2006r.w Ośrodku Pomocy Społecznej w Kozuli. W 2002r. w ramach programu Motylkowe Oddziały dla Dzieci uzdolnieni plastycznie młodzi twórcy wykonali artystyczny wystrój wnętrz na Oddziale Pediatrii w Wojewódzkim Szpitalu w Białej Podlaskiej, malując na ścianach znane postaci z bajek. Podobny wystrój artystyczny został zrealizowany w 2006r.w Ośrodku Pomocy Społecznej w Kozuli. Udział uczniów w olimpiadach artystycznych i konkursach plastycznych zaowocował licznymi nagrodami i wyróżnieniami (powyżej 50 nagród i wyróżnień). Udział uczniów w olimpiadach artystycznych i konkursach plastycznych zaowocował licznymi nagrodami i wyróżnieniami (powyżej 50 nagród i wyróżnień).

29 Najważniejsze osiągnięcia uczniów klas o profilu plastycznym: 1) 1999 r. Wyróżnienie (Joanna Sochacka) w konkursie Dzieci i zdrowie, zorganizowanym przez Światową Organizację Zdrowia oraz udział w wystawie wyróżnionych prac na Trzeciej Konferencji Ministrów Zdrowia i Ochrony Środowiska w Londynie. 2) 1999 r. Finalista (Agata Banaszczyk) Wielkiego Konkursu Plastycznego, Literackiego i Wiedzy o Janie Pawle II w Siedlcach. 3) 2001 r. Dyplom (Beata Maziejuk) za udział w wystawie pokonkursowej XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Moja przygoda w muzeum w Toruniu. 4) 2001 r. Wyróżnienie (Anna Łozińska) w Ogólnopolskim Konkursie Interpretacji Wiersza Cypriana Norwida oraz udział w wystawie wyróżnionych prac w Paryżu. 5) 2002 r. Finalista (Anna Łozińska) w eliminacjach centralnych XXVI Olimpiady Artystycznej w Warszawie. 6) 2006 r. Wyróżnienie (Wioleta Stawowska) w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym Nauczyciel-uczeń w Brześciu.

30 7 ) 2007r. I miejsce ( Natalia Seroczyńska), II miejsce (Kinga Kutereba), III miejsce (Wioleta Wasiak) w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Moja przygoda w muzeum 8) 2008 r. Wyróżnienia (Kinga Kutereba, Wioleta Wasiak, Kararzyna Skolimowska) 8) 2008 r. Wyróżnienia (Kinga Kutereba, Wioleta Wasiak, Kararzyna Skolimowska) w wystawie pokonkursowej w Ogólnopolskim XXIX Międzynarodowym Konkursie Plastycznym Moja przygoda w muzeum w Toruniu. w wystawie pokonkursowej w Ogólnopolskim XXIX Międzynarodowym Konkursie Plastycznym Moja przygoda w muzeum w Toruniu. 9) 2009 r. Dyplom Uznania (Natalia Seroczyńska) w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Tęcza w Warszawie, 10) W ostatnich latach, uczniowie corocznie zdobywali w konkursach regionalnych czołowe miejsca i wyróżnienia. W roku 2011: -I nagroda (Paulina Steckiewicz), III nagroda ( Katarzyna Stefaniuk, Emilia Potocka), -I nagroda (Paulina Steckiewicz), III nagroda ( Katarzyna Stefaniuk, Emilia Potocka), Wyróżnienia ( Justyna Kołb-Sielecka, Magdalena Ośko) w konkursie plastycznym Wyróżnienia ( Justyna Kołb-Sielecka, Magdalena Ośko) w konkursie plastycznym Znany bialczanin w karykaturze, organizowanym z okazji Dni Białej Podlaskiej; Znany bialczanin w karykaturze, organizowanym z okazji Dni Białej Podlaskiej; -I nagroda (Paulina Steckiewicz), wyróżnienia ( Natalia Sienkiewicz, Monika Steckiewicz, Monika Demianiuk, Sylwia Szychniewicz) w konkursie plastycznym na Kartę świąteczną. -I nagroda (Paulina Steckiewicz), wyróżnienia ( Natalia Sienkiewicz, Monika Steckiewicz, Monika Demianiuk, Sylwia Szychniewicz) w konkursie plastycznym na Kartę świąteczną.

31


Pobierz ppt "Klasa plastyczna Autor programu: Elżbieta Centkowska Nauczyciele: Elżbieta i Jacek Centkowscy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google