Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Tydzień eTwinning w naszej szkole

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Tydzień eTwinning w naszej szkole"— Zapis prezentacji:

1 Tydzień eTwinning w naszej szkole
Konkursy eTwinning

2 Konkurs wiedzy o krajach partnerskich
Konkurs wiedzowy skierowany był do uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej. Konkurs przebiegał w innej niż do tej pory formie. Począwszy od dnia 29 września na tablicy samorządowej pojawiało się jedno pytanie dotyczące któregoś z krajów partnerskich (Włochy, Węgry, Rumunia, Litwa); pytania dotyczyły podstawowych informacji na temat wybranego kraju, jak również informacji bardziej szczegółowych. Odpowiedzi na pytania trzeba było wrzucać do pudełka przeznaczonego właśnie na ten cel. Konkurs trwał do 17 października.

3 Konkurs wiedzy o krajach partnerskich
Pytania konkursowe: Z kim graniczy Rumunia? Podaj nazwy stolic krajów partnerskich. Jaka jest powierzchnia Włoch? Wymień dwie główne rzeki przepływające przez Węgry. Jakiej waluty używa się we Włoszech, a jakiej na Węgrzech? Z jakimi krajami graniczy Litwa? Co ciekawego i słynnego można zobaczyć lub zwiedzić we Włoszech? (wymień 4 rzeczy) Ilu mieszkańców liczą Węgry? Kto jest prezydentem Włoch? Jaki klimat charakteryzuje Litwę? Od którego roku Rumunia jest członkiem Unii Europejskiej? Podaj kolory flagi litewskiej. Jaka religia dominuje w Rumunii? Jaki jest najwyższy szczyt w Rumunii? Z jakiego kraju pochodzi słowo „gulasz”?

4 Konkurs na przebranie Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów naszej szkoły. Jak sama nazwa wskazuje zwycięzcą konkursu została osoba, która się najfajniej przebrała. Przebranie musiało dotyczyć jednego z krajów partnerskich. (do wyboru: Węgry, Rumunia, Litwa i Włochy). Konkurs odbył się dnia 21 października 2008 roku.

5 Konkurs na przebranie

6 Konkurs na plakat Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów naszej szkoły. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie plakatu o kraju partnerskim (do wyboru: Węgry, Rumunia, Litwa i Włochy). Osoby, które zdecydowały się na udział w konkursie najpierw musiały wylosować kraj, na którego temat wykonały plakat. Było to konieczne ze względu na to, że mogłoby się zdarzyć, iż wszyscy uczestnicy wykonaliby plakaty na temat tylko jednego kraju partnerskiego.

7 Konkurs na plakat

8 Konkurs na plakat

9 Konkurs na piosenkę o partnerstwie
Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów klas 1-6. Zadaniem uczestników konkursu było zaśpiewanie piosenki o partnerstwie. Słowa piosenki wymyśliła pani Magdalena Juchner do melodii piosenki Majki Jeżowskiej pt. „Kolorowe dzieci”. Piosenkę można było wykonać solo lub w zespole. Konkurs na najładniejsze wykonanie piosenki o partnerstwie odbył się dnia 23 października 2008 roku.

10 Konkurs na piosenkę o partnerstwie
Tekst piosenki: I. Nasza szkoła jest wesoła Co dzień już od progu woła, Że partnerstwo na nas czeka, uśmiechamy się z daleka. Po węgiersku mówić chcemy, Po rumuńsku napiszemy, a po włosku zaśpiewamy, Fajnych tu partnerów mamy! Ref. Nie patrz na to, w jakim kraju Jaki kolor dzieci mają, I jak piszą na tablicy, To naprawdę się nie liczy. Język nie ma tu znaczenia, Charakteru on nie zmienia Dziś uczniowie w całym świecie Lubią pobuszować w necie! II. Ważne dni są z kalendarza, Każdy przecież tak uważa W tym projekcie się dowiemy, Które dni wciąż świętujemy. Włochy, Węgry i Rumunia, To mieszanka bardzo spójna, Polskę, Litwę tu dodamy, O partnerstwie zaśpiewamy!

11 Konkurs poetycki Konkurs skierowany był do uczniów klas 3-6. Zadaniem uczestników konkursu było napisanie wiersza lub wierszyka na temat kraju partnerskiego (do wyboru: Węgry, Rumunia, Włochy i Litwa) lub wszystkich krajów, lub po prostu partnerstwa. Wiersze mogły być napisane po polsku lub po angielsku.

12 Konkurs poetycki I miejsce „Wyjechałam raz daleko, daleko od domu
Aby Włochy poznać, nie mówiąc nikomu Przyjechałam wprost do Rzymu głodna niesłychanie Pomyślałam, chyba wpadnę na włoskie śniadanie, Że jest kuchnia w świecie lepsza nigdy nie uwierzę, Zjadłam pizzę i spaghetti i carpaccio świeże Przed śniadaniem dla ochłody zamówiłam włoskie lody Lecz na dworze, „o mój Boże” brak zabytków o tej porze, Nie ma nigdzie Koloseum, Leonarda brak w muzeum Już jest wieczór, sierp księżyca zjawił się na niebie Pan Twardowski na nim siedział śmiejąc się do siebie A dlaczego tak się uśmiał widząc moje fochy? Bo pizzeria „Rzym” to była I Warszawa Włochy.”

13 Opracowanie prezentacji: Magdalena Juchner


Pobierz ppt "Tydzień eTwinning w naszej szkole"

Podobne prezentacje


Reklamy Google