Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIE.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIE."— Zapis prezentacji:

1 WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIE

2 WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIE Liczba gimnazjów – 394
45,7 % na wsiach 17,1 % w miastach do 20 tys. 9,5 % w miastach tys. 27,7 % w miastach powyżej 100 tys. 95,2 % - publiczne 4,8 % - niepubliczne Liczba gimnazjalistów klas 3 – ok. 26 tys. Pośród nich Finalistami lub laureatami olimpiad / laureatami konkursów było : 0,21 % - przedmioty humanistyczne 0,33 % - przedmioty matematyczno-przyr.

3 Organizator konkursu Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy pod patronatem KURATORIUM OŚWIATY i przebiega w trzech etapach: I etap szkolny, II etap rejonowy, III etap wojewódzki (finał). Konkursy na poziomie gimnazjum prowadzone są od roku 2000/01, przez dwa lata w Toruniu, a od roku 2002/03 w Bydgoszczy. Do 2007/08 odbywały się w Gim.23 przy ulicy Goszczyńskiego. W tym roku organizację przejęło Gimnazjum 16.

4 Zadania konkursowe nie wykraczają poza obowiązującą podstawę programową nauczania matematyki Są to zadania o zwiększonym stopniu trudności. Laureaci konkursu zwolnieni są z egzaminu gimnazjalnego w części matematyczno - przyrodniczej. W grudniu ubiegłego roku do wszystkich gimnazjów naszego województwa rozesłano następujące dokumenty: zestaw zadań, schemat punktowania, regulamin szczegółowy konkursu z propozycją wzięcia udziału w eliminacjach szkolnych konkursu.

5 Z zestawień jakie otrzymaliśmy z komisji szkolnych wynika, że w etapie szkolnym brało udział 2251 uczniów. Uczniowie, którzy na tym etapie uzyskali odpowiednią ilość punktów, zostali zakwalifikowani do kolejnego tzn. rejonowego. Komisje szkolne zgłosiły do etapu rejonowego 427 uczniów. Eliminacje na tym etapie prowadzone były w sześciu komisjach rejonowych: Gim. nr 22 w Bydgoszczy, Gim. nr 16 w Bydgoszczy, Gim nr 4 w Inowrocławiu, Gim. nr 22 w Toruniu, Gim. nr 6 we Włocławku, Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Grudziądzu.

6 Etap wojewódzki składa się z dwóch części:
Obecnie do finału dotarło 96 uczniów, którzy będą walczyć o to aby zostać laureatami. Etap wojewódzki składa się z dwóch części: cz. I - uczeń rozwiązuje 5 zadań rozszerzonej odpowiedzi w czasie 120 minut, cz.II - (test) uczeń rozwiązuje 10 zadań krótkiej odpowiedzi w czasie 30 minut. Za rozwiązanie każdego zadania uczeń otrzymuje: RO od 0 do 6 pkt, KO - 0 lub 1 pkt.

7 Listę laureatów ustala wojewódzka komisja konkursowa, a zatwierdza Kujawsko - Pomorski Kurator Oświaty. Wyniki etapu wojewódzkiego do zainteresowanych szkół przesyła przewodnicząca wojewódzkiej komisji konkursowej. Laureaci i nauczyciele przygotowujący ich do konkursu otrzymają zaproszenie na uroczyste zakończenie konkursu.

8 Zapraszamy na www.gimnazjum16.pl
NASZE GIMNAZJUM nr 16 w Bydgoszczy Rok powstania – Liczba klas – Liczba uczniów – Liczba nauczycieli – 61 - NAUKA INFORMATYKI OD I KLASY ( 3 pracownie ) - MOŻLIWOŚĆ NAUKI 2 JĘZYKÓW (j. angielski i j. niemiecki) z podziałem na grupy wg zaawansowania KÓŁKA ZAINTERESOWAŃ; SKS-y ( siatkówka i piłka nożna ) - BOGATY PROGRAM IMPREZ i KONKURSÓW w szkole i poza nią - ZAJĘCIA WYRÓWNAWCZE - W RAMACH WF: NAUKA PŁYWANIA NA BASENIE I ZAJĘCIA W KS „CHEMIK” POMOC 2 PEDAGOGÓW - PRZEDMIOTOWA SALA MULTIMEDIALNA - BIBLIOTEKA Z CZYTELNIĄ MULTIMEDIALNĄ - ŚWIETLICA SOCJO-TERAPUTYCZNA - PUNKT INTERWENCJI SZKOLNEJ - KLUB MŁODZIEŻOWY „U BODZIA” - SMACZNE OBIADY W STOŁÓWCE - GABINET PIELĘGNIARKI Zapraszamy na

9 NASZE GIMNAZJUM nr 16 – PATRON SZKOŁY
Urodził się 18 listopada 1860 roku w Kuryłówce na Podolu. od dzieciństwa przejawiał uzdolnienia muzyczne, w latach zdobył wykształcenie w warszawskim Instytucie Muzycznym. utrzymywał się grając na przyjęciach, komponując i wykonując własne utwory, a także udzielając lekcji gry potrafił ćwiczyć nawet po 12 godzin dziennie w 1881 roku, po śmierci żony wyjechał doskonalić swój warsztat do Berlina. kontynuował naukę w Wiedniu nauczał gry na fortepianie w Strasburgu pierwszy większy sukces odniósł debiutując jako pianista w 1887, a w 1888 roku miał miejsce jego pierwszy duży koncert w Paryżu.

10 NASZE GIMNAZJUM nr 16 – PATRON SZKOŁY
skomponował swoją jedyną operę (jedyne dzieło sceniczne), Manru, która jest jedyną operą skomponowaną przez Polaka, jaka kiedykolwiek była zaprezentowana w Metropolitan Opera. koncertował między innymi przed samą królową Wiktorią. wielkim sukcesem okazało się jego pierwsze tournée po Stanach Zjednoczonych w latach , gdzie zamieszkał zyskał sobie ogromną popularność, nazywany był największym ze wszystkich, mistrzem, królem pianistów, czarodziejem klawiatury z nową żoną osiadł w Szwajcarii po wybuchu I wojny światowej, zaczął prowadzić szeroko zakrojoną działalność dyplomatyczną na rzecz Polski i Polaków, wykorzystując swą popularność na Zachodzie został przedstawicielem na USA Komitetu Narodowego Polskiego z Romanem Dmowskim na czele

11 NASZE GIMNAZJUM nr 16 – PATRON SZKOŁY
w 1918 r. powrócił do Polski, co stało się impulsem do wybuchu zakończonego sukcesem powstania wielkopolskiego 16 stycznia 1919 roku został premierem, pełniąc również funkcję ministra spraw zagranicznych. wraz z Romanem Dmowskim reprezentował Polskę na konferencji w Paryżu, zakończonej podpisaniem traktatu wersalskiego, kończącego I wojnę światową dał się poznać jako sprawny negocjator i dyplomata w grudniu 1919 roku podał się do dymisji w l był wysłannikiem rządu polskiego do Ligi Narodów wyjechał ponownie do USA, gdzie z ogromnym sukcesem powrócił do koncertowania po wybuchu II wojny światowej, Paderewski wszedł w skład władz Polski na uchodźstwie – prowadził szeroko zakrojoną działalność niepodległościową otrzymał wiele tytułów i odznaczeń, m.in. tytuł lordowski od brytyjskiego monarchy Jerzego V Zmarł 29 czerwca 1941 w Nowym Jorku.

12 i trzymamy za wszystkich
Życzymy powodzenia i trzymamy za wszystkich mocno kciuki !


Pobierz ppt "WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIE."

Podobne prezentacje


Reklamy Google