Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Świat się zmienia... Wielka Brytania będzie potrzebować 5 milionów mniej niskowykwalifikowanych pracowników.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Świat się zmienia... Wielka Brytania będzie potrzebować 5 milionów mniej niskowykwalifikowanych pracowników."— Zapis prezentacji:

1

2 Świat się zmienia...

3

4 Wielka Brytania będzie potrzebować 5 milionów mniej niskowykwalifikowanych pracowników

5 będzie wymagać wyższego wykształcenia 40% wszystkich ofert pracy

6 10 najbardziej poszukiwanych zawodów w roku 2010... nie istniało jeszcze w roku 2004!

7 Dzisiejsi uczniowie zmienią pracodawców 10-14 razy, zanim osiagną wiek 38 lat!

8 ... które jeszcze nie istnieją! Uczniowie muszą być gotowi do podjęcia pracy w zawodach...

9 Jak nasze dzieci uczą się drugiego języka?

10 Jak uczymy się nowego słowa w obcym języku?: Widzimy Słyszymy Słyszymy Czytamy Czytamy Piszemy Piszemy Używamy w zdaniu Powtarzamy Powtarzamy Używamy w innym kontekście Używamy w innym kontekście

11 Faza 1 – Cichy okres Ilość słów: od 0 do 500 Nie mówią sami, ale powtarzają to co usłyszą od innych. Bywają zmęczeni po dniu spędzonym w szkole – słuchając obcego języka, w obcej szkole, w nowym towarzystwie.

12 Faza 2 – Okres pierwszych prób Ilość słów: ok 1000 Rozpoczynają mówić sami, używają jedno, dwu, czasami trzy wyrazowych zdań. Nie zawsze używają ich w odpowiednich sytuacjach

13 Faza 3 – Okres rozwijania samodzielności Ilość słów: ok 3000 Używa prostych zwrotów i krótkich zdań. Nie zawsze poprawnie skonstruowanych.

14 Faza 4 – Poziom średniozaawansowany Ilość słów: ok. 6000 Używają zdań złożonych w swoich wypowiedziach, potrafią opowiadać o swoich emocjach i myślach. Używają języka ojczystego do zdobywania i rozszerzania wiedzy

15 Faza 5 – Poziom zaawansowany. Swobodne posługiwanie się językiem angielskim. Tzw. poziom akademickiej znajomości języka obcego. Uczeń może podjąć studia na uniwersytecie.

16 Jak długo trwa nauka języka obcego? 1-2 lat do komunikacji interpersonalnej 5-10 lat do poziomu akademickiego Granica wieku do której uczeń jest w stanie nauczyć się języka w krótkim czasie – 11 lat.

17 Język ojczysty ma decydujące znaczenie w procesie zdobywania wiedzy, a także ma pełni ogromną rolę w uczeniu się języka obcego.

18 Nauka angielskiego to nie wszystko, uczniowie muszą zdobywać wiedzę Pewność swojej przyszłości w szkole. Rozwijanie pasji i zainteresowań. Nauka samodyscypliny i niezależności. To od nich zależy czy osiągną sukces. Stres obniża zdolność uczenia się i koncentracji o 50% Woda: uczeń może pić wodę na lekcjach. Obniżenie poziomu wody w organiźmie o 1%, powoduje obniżenie efektywności pracy mózgu o 20% Migracja Ekonomiczna Przyjechaliśmy zarobić więcej pieniędzy. Zapominamy o dzieciach, które nie wykorzystują w pełni możliwości jakie zapewnia nauka w szkole za granicą. Dzieci zapłacą wysoką cenę za nasze niedopatrzenia.

19 W wieku 11 lat uczniowie rozpoczynają naukę w Secondary School (College, lub High School) Dwa etapy: Key Stage 3 (klasa 7 i 8) i Key Stage 4 (klasa 9-11) Do 18 roku życia edukacja jest obowiązkowa.

20 Uczniowie oceniani są za wysiłek wykonany przez ucznia i za efekt. Uczniowie pracują aby uzyskać określony poziom (level) w ramach każdego przedmiotu. Nie ma powtarzania klasy.

21 Pedagogika Specjalna Proszę informować szkoły o wszelkiego rodzaju problemach wychowawczych, pedagogicznych, psychologicznych itp.

22 English Mathematics (Matematyka) Science (Biologia, Fizyka i Chemia)

23 ICT (Informatyka) Design and Technology (Technika) Humanities (nauki Humanistyczne) Modern Foreign Languages (Języki Obce) Art (Sztuka - Plastyka) Physical Education PE (Wych Fizyczne) Citizenship (Wychowanie Obywatelskie) Drama (Teatr) Dance (Taniec) Food Technology (Technologia Żywienia) Textiles (Szycie)

24 Zdawane w klasie 9, 10 i 11. Od 6 do 18 egzaminów w roku Angielskie Komisje Egzaminacyjne: www.aqa.org.uk www.ocr.org.uk www.edexcel.org.uk www.ccea.org.uk www.wjec.org.uk

25 Możliwość nauki poza szkołą w np. College of Further Education Przedmioty zawodowe (Vocational Courses), np. Fryzjerstwo, Mechanika Samochodowa, Administracja Sieci Internetowych, itd.

26 Sprawdzaja wiedze podstawowa, umiejetnosci i rozumienie w konkretnym przedmiocie lub dziedzinie Zadanie: przygotowac do dalszej nauki, pracy lub samodzielnego zycia Zaliczenie: test + referat + folder zaliczeniowy

27 Zaliczeniu egzaminów GCSE na ocene A*-C z: języka angielskiego, matematyki, przyrody, przedmiotu humanistycznego (geografii /historii) języka obcego (m. in. j. polskiego) Wszystkie najlepsze uniwersytety będą wymagały tych kwalifikacji od kandydatów na studia.

28 Podstawowy egzamin z przedmiotu, dwuczesciowy: Coursework referat na wybrany temat Dwa poziomy Podstawowy – Foundation (max. ocena C) i Wyzszy Higher (max. ocena A*) Zaliczenie: egzamin + referat

29 Uzyskanie kwalifikacji za pomoca referatow (portfolio) Aby uzyskac ocene uczen musi zaliczac referat na te sama ocene, w okreslonym czasie Zaliczenie: folder zaliczeniowy

30 Egzamin ze szczegółowej wiedzy w przedmiocie Niezbędny, by dostać się na uniwersytet Zaliczenie: egzamin + referat

31 Kurs przedmiotowy + praktyka zawodowa Poziomy zaawansowania (level 1, 2, 3) Zaliczenie: praktyka zawodowa + folder zaliczeniowy

32 Kursy zawodowe w zakładzie pracy Zaliczenie: egzamin + obserwacja pracy + folder zaliczeniowy

33 Kursy zawodowe Praktyka w zakładzie pracy

34 Połączenie teorii w szkole z praktyką zawodową Dwa poziomy: Podstawowy (Foundation) i Wyższy (Higher) Nowe kwalifikacje, nie dostepne we wszystkich szkołach Zaliczenie: egzamin i referaty

35 Składa sie z pięciu poziomów: Entry 1, Entry 2, Entry 3, Level 1, Level 2 Nie każda szkoła oferuje ten kurs. Nie są odpowiednikiem GCSE. Uprawniają do kontynuowania nauki w Studium (College of Further Education), ale nie na uniwersytecie!

36 Dodatkowe 2 lata nauki Przygotowania do A-level Praktyki i egzaminy zawodowe (NVQ level 3) Po zdaniu A-levels (punkty UCAS) droga na uniwersytet

37 Składa się z czterech egzaminów Reading (Czytanie), Listening (Słuchanie), Speaking (Mówienie), Writing (Pisanie).

38 Jak znaleźć pytania egzaminacyjne? English GCSE past papers

39

40

41

42

43


Pobierz ppt "Świat się zmienia... Wielka Brytania będzie potrzebować 5 milionów mniej niskowykwalifikowanych pracowników."

Podobne prezentacje


Reklamy Google