Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań rozpoczyna się 1 kwietnia i potrwa do 30 czerwca 2011 r. W tym czasie zostaną wykorzystane trzy metody zbierania.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań rozpoczyna się 1 kwietnia i potrwa do 30 czerwca 2011 r. W tym czasie zostaną wykorzystane trzy metody zbierania."— Zapis prezentacji:

1

2 Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań rozpoczyna się 1 kwietnia i potrwa do 30 czerwca 2011 r. W tym czasie zostaną wykorzystane trzy metody zbierania danych: Spis internetowy, polegający na zaakceptowaniu lub korekcie danych pobranych z systemów administracji publicznej w dniach od 1 IV do 16 VI. Wywiad telefoniczny prowadzony przez ankieterów w dniach od 8 IV do 30 VI. Wywiad bezpośredni prowadzony przez rachmistrzów spisowych w dniach od 8 IV do 30 VI.

3 W przypadku wywiadu bezpośredniego odwiedzi nas rachmistrz spisowy. Jest on osobą przeszkoloną z zakresu tematyki powszechnego spisu ludności i mieszkań oraz z obsługi urządzenia elektronicznego.

4 Podczas pracy rachmistrz posługuje się umieszczonym w widocznym miejscu identyfikatorem zawierającym jego zdjęcie, imię i nazwisko oraz pieczęć urzędu statystycznego, który wydał identyfikator (legitymacja rachmistrza jest ważna tylko z dowodem osobistym). UWAGA! Rachmistrz spisowy może prowadzić spis tylko i wyłącznie po okazaniu identyfikatora.

5 Zebrane dane spisowe rachmistrz wprowadza bezpośrednio do urządzenia elektronicznego. Uwaga Rachmistrz spisowy nie wypełnia żadnych papierowych ankiet

6 Zebrane informacje spisowe objęte są ochroną prawną. Rachmistrz nie może nimi swobodnie dysponować, udostępniać ich osobom trzecim ani kopiować.

7 Wystarczy między 1 IV a 16 VI 2011r. wejść na stronę www.spis.gov.pl, wpisać swój numer PESEL i wypełnić ankietę samemu. Jeśli to zrobimy, rachmistrz ominie nasze mieszkanie. Jeśli obawiamy się wizyty rachmistrza możemy jej uniknąć.

8 Uwaga na oszustów !!! Wizyty rachmistrzów rozpoczynają się 8 kwietnia 2011 r. Jeśli przed tym terminem odwiedzi nas osoba podająca się za rachmistrza to najprawdopodobniej jest to oszust. Przed wpuszczeniem rachmistrza do domu sprawdźmy jego legitymację.

9 Wszelkie informacje na temat spisu możemy uzyskać dzwoniąc do Wojewódzkiego Biura Spisowego w Krakowie tel.: 12 36 10 119, 12 36 10 143 lub pod bezpłatny numer infolinii 800 800 800. W razie wątpliwości DZWOŃ

10 Rachmistrzowie mogą pytać o różnego rodzaju działy gospodarki, życia i na te pytania należy odpowiadać. Natomiast gdy będą ich ciekawiły nasze dochody finansowe, oszczędności pieniężne może to świadczyć, że są oszustami udającymi rachmistrzów. W arkuszu spisowym nie ma rubryki dotyczącej pieniędzy, dochodów osobistych lub rodzinnych.

11 Jeśli mamy obawy to na czas wizyty rachmistrza zaprośmy do siebie sąsiada lub kogoś z rodziny.

12 Jeśli podający się za rachmistrza człowiek nie chce okazać ważnej legitymacji, wypytuje o nasze oszczędności, spisu dokonuje na papierze a nie urządzeniu elektronicznym lub próbuje nam coś sprzedać Zawiadom Policję 997 lub 112


Pobierz ppt "Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań rozpoczyna się 1 kwietnia i potrwa do 30 czerwca 2011 r. W tym czasie zostaną wykorzystane trzy metody zbierania."

Podobne prezentacje


Reklamy Google