Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Reality Show.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Reality Show."— Zapis prezentacji:

1 Reality Show

2 Reality show – typ programów telewizyjnych, w których z reguły występują osoby wcześniej niezwiązane zawodowo z telewizją. Osoby te w założeniu mają zachowywać się „naturalnie” przed kamerą w sztucznie zaaranżowanej, niekiedy ekstremalnej, sytuacji. Wiele z programów ma postać konkursu. Istotą programu jest postawienie widza w roli „podglądacza”. Z punktu widzenia oglądalności im bardziej będzie w programie naruszona intymność uczestnika i im drastyczniejsze sceny widz obejrzy, tym lepiej[potrzebne źródło]. Reality show rzadko bywają nadawane na żywo – z reguły jest to program rejestrowany i montowany. Jest tak zarówno dla zdynamizowania akcji, jak i dla ustrzeżenia nadawcy przed przypadkowym przekazaniem treści, przekraczających granice dozwolone prawem[potrzebne źródło]. Pierwszym polskim reality show był Agent nadany w telewizji TVN.

3 Pierwsze reality show w Polsce
Pierwsze reality show w Polsce.! Agent Program telewizyjny typu reality show na licencji belgijskiego programu De Mol (z flam. kret), emitowany na antenie TVN w latach Producentem programu ze strony TVN była Ewa Leja. Polską edycję prowadził Marcin Meller. Program zrealizowany był w trzech edycjach[1], powstałych w latach W każdej z nich brało udział 12 zawodników – 6 kobiet i 6 mężczyzn, którzy wykonywali zadania sprawnościowe bądź umysłowe, za które nagrodę stanowiła określona suma pieniężna, dodawana do wspólnej puli, jaką pod koniec programu zdobywał zwycięzca. Wśród uczestników znajdowała się również wytypowana przez producentów programów – i nieznana pozostałym uczestnikom ani widzom – osoba (agent), której rolą było utrudniać grupie wykonywanie zadań. Każdy odcinek programu stanowił relację z dwóch dni gry, w trakcie których uczestnicy wykonywali dwa (czasem trzy) zadania. Pod koniec drugiego dnia zawodnicy odpowiadali na pytania (20 w pierwszej, 15 w drugiej i trzeciej edycji) dotyczące agenta. Osoba, która odpowiedziała na nie najgorzej (czyli najmniej wiedziała o agencie), odpadała z gry. Eliminacja polegała na otwarciu koperty przez każdego z zawodników. Wyciągnięcie z niej zielonego piórka oznaczało pozostanie w grze, czerwonego zaś – eliminację. Po 20 dniach w grze zostawało troje zawodników, którzy w finałowej walce odpowiadali na 50 pytań dotyczących całego pobytu i działalności agenta. Na rozstrzygającej wszystko kolacji, finaliści, którym towarzyszyli wszyscy wcześniej wyeliminowani uczestnicy, otwierali 3 koperty, zawierające odpowiednio piórka: zielone, wskazujące zwycięzcę, czerwone – przegranego i czarne – agenta.

4 Skandaliczne reality show.!^
Wszystko o Miriam brytyjski program reality show, kręcony w Hiszpanii. Głównym założeniem twórców programu było pokazanie widzom czegoś nowego, kontrowersyjnego. W hiszpańskiej willi na dwa tygodnie zamkniętych zostało sześciu mężczyzn i jedna kobieta, meksykańska modelka o imieniu Miriam, o której względy rywalizowali panowie. W ciągu dwóch tygodni musieli zdobyć jej zaufanie i przypodobać się. Przed uczestnikami postawionych zostało kilka niezbyt wymagających zadań, jak np. kurs masażu, salsy, przygotowanie potrawy czy zrobienie striptizu, nie zabrakło także konkurencji sportowych. Zadania te miały pomóc Miriam w wyborze zwycięzcy. W wyborach pomagali jej doradcy: dwie przyjaciółki oraz były wojskowy, wymyślający zadania zręcznościowe. Reakcje panów były pozytywne, zacięcie zabiegali o względy Miriam, uciekali się nawet do podstępów. Uczestnikom programu nie powiedziano jednak, iż modelka urodziła się jako mężczyzna i nie poddała się operacji usunięcia męskich genitaliów, a jedynie powiększyła sobie piersi i przyjmowała żeńskie hormony. Wiedzieli o tym natomiast widzowie, którzy często mieli znakomitą zabawę, obserwując intymne kontakty zawodników z Miriam. Główną nagrodą w programie był tygodniowy rejs z Miriam oraz dziesięć tysięcy funtów. Zwycięzca, Tom, początkowo zgodził się przyjąć nagrodę, jednak po namyśle zrezygnował. Po zakończeniu realizacji programu uczestnicy podali producentów do sądu, posądzając ich o szkody moralne i emocjonalne, doszło jednak do porozumienia. W Polsce program nadawany był przez telewizję TVN. Mimo późnej pory emisji (po 23:00) finał reality-show przyciągnął przed telewizory dużą widownię - ostatni odcinek oglądały prawie 3 miliony telewidzów

5

6


Pobierz ppt "Reality Show."

Podobne prezentacje


Reklamy Google