Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wyrównywanie szans edukacyjnych

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wyrównywanie szans edukacyjnych"— Zapis prezentacji:

1 Wyrównywanie szans edukacyjnych
WDRAŻANIE E-LEARNINGU Sposoby wykorzystania TI w nauczaniu uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych KRYTERIUM 9

2 Darmowa platforma e-learning
moodle  (Modular Object Oriented Dynamic Learning Environment) W roku szkolnym 2012/2013 nasza szkoła wdraża wykorzystanie platformy edukacyjnej Moodle jako darmowego oprogramowania open source zgodnie z licencją GNU GPL .

3 Darmowa platforma e-learning
moodle Platforma umożliwia uczniom korzystanie ze środowiska zdalnego za pomocą sieci teleinformatycznych oraz przeglądarek internetowych. Sama platforma e-learningowa Moodle została stworzona w oparciu o Apache, PHP i MySQL. Można ją uruchomić w systemach operacyjnych Linux, MS Windows, Mac OS X, NetWare 6.

4 Darmowa platforma e-learning
moodle Szkolna platforma edukacyjna znajduje się na stronie Uczniowie mogą również wejść na platformę bezpośrednio ze szkoły strony . Obecnie na platformie zarejestrowanych jest ok. 100 użytkowników (choć liczba w dalszym ciągu się powiększa).

5 Darmowa platforma e-learning
moodle

6 Darmowa platforma e-learning
moodle Zapewnia uczniom dostęp do różnych kursów ze wszystkich przedmiotów, możliwość powrotu do partii materiału w dowolnej, dogodnej dla ucznia chwili. Dostęp do platformy jest całodobowy ze względu na wykupioną przez szkołę domenę.

7 Darmowa platforma e-learning
Edmodo Aplikacja bardzo mocno wspomaga proces dydaktyczny, umożliwia komunikację pomiędzy uczniami (studentami) a nauczycielami, wymianę plików, tworzenie testów i publikację wyników. Portal dostępny jest w sześciu językach, niestety nie ma wśród nich języka polskiego, ale dzięki temu uczniowie poszerzają zakres słów z języka angielskiego.

8 Darmowa platforma e-learning
Edmodo

9 Darmowa platforma e-learning
Edmodo Nauczyciel może do każdego kursu utworzyć osobną grupę, zapraszając uczestników poprzez pocztę . Aplikację edmodo można pobrać bezpośrednio na telefon lub tablet nie wykluczając korzystanie z wszystkich funkcjonalności serwisu. Aplikacje dostępne są na platformy Apple iOS oraz Android.

10 Darmowa platforma e-learning
Edmodo Głównym nauczycielem wprowadzającym materiały z różnych przedmiotów jest nauczyciel informatyki/zajęć komputerowych pani mgr inż. Edyta Stanisławska, natomiast w najbliższym czasie nasza szkoła zamierza zarejestrować każdego nauczyciela uczącego w klasach 4-6 w celach prowadzenia własnego przedmiotu w wersji e-learning.

11 Darmowa platforma e-learning
Edmodo Możliwość przez nauczyciela o ostatnim logowaniu uczniów i korzystania przez nich z określonych zasobów. Materiały dydaktyczne w postaci prezentacji multimedialnych, dokumentów tekstowych, dokumentów o rozszerzeniu pdf.

12 Darmowa platforma e-learning
Edmodo W najbliższym czasie planujemy również kreowanie testów edukacyjnych dla uczniów.

13 Darmowa platforma e-learning
Edmodo Uczniowie mogą dostać się na platformę bezpośrednio ze strony internetowej naszej szkoły lub wpisując adres . Obecnie na platformie zarejestrowanych jest około 100 uczniów, których rodzice wyrazili zgodę na korzystanie z platformy typu social.

14 dziecko W SIECI Od roku 2011 nasza szkoła cykliczne organizuje Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym dniu uczniowie dodatkowo korzystają z platformy edukacyjnej Dziecko w sieci.

15 dziecko W SIECI Platforma e-learning kampanii „Dziecko w Sieci” oferuje bezpłatne kursy z zakresu bezpieczeństwa dzieci online. Narzędzie daje zaawansowane możliwości w zakresie wykorzystania go do edukacji szkolnej. Kursy mogą być również pomocą edukacyjną dla rodziców lub ofertą dla młodych internautów, którzy z własnej inicjatywy poszukują wiedzy o bezpiecznym korzystaniu z mediów elektronicznych.

16 dziecko W SIECI Projekt realizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje we współpracy z Fundacją Orange i stanowi element programu Safer Internet w Polsce.

17 dziecko W SIECI Dodatkowo uczniowie klas 4-6 we wrześniu oraz w październiku 2012r. odbyli szkolenia: „Lekcja bezpieczeństwa”, „Co się stało z Mimi?”, „Bezpieczna przygoda w Internecie”, „ Internet! (kurs dla uczniów z klas IV-VI, SP)”.

18 dziecko W SIECI

19 dziecko W SIECI KURS DLA UCZNIÓW Z KLAS IV-VI Kurs składa się z 7 modułów, podejmujących następujące zagadnienia: wstęp do kursu i Internet, udostępnianie danych osobowych, znajomości w Sieci, niebezpieczne treści, przemoc w Internecie, uzależnienie od Internetu, zakupy. Kurs w technologii flash wykonała Agencja Koncept Studio. Został on przewidziany na trzy jednostki lekcyjne Czas trwania kursu ok. 70 minut Moduł I - Wstęp, Historia Internetu; czas trwania ok.:10 min Moduł II - Podawanie danych osobowych; czas trwania ok.: 12 min Moduł III - Znajomi w Sieci; czas trwania ok.: 12 min Moduł IV - Niebezpieczne treści; czas trwania ok.: 10 min Moduł V - Przemoc w Sieci; czas trwania ok.: 10 min Moduł VI - Uzależnienie; czas trwania ok.: 6 min Moduł VII - Zakupy; czas trwania ok.: 10 min

20 dziecko W SIECI

21 dziecko W SIECI

22 Każdy uczeń, który ukończył kurs na platformie e-learning otrzymał pamiątkowy Dyplom.
dziecko W SIECI

23 Wydawnictwo szkolne i pedagogiczne platforma wsipnet.pl
Uczniowie klas czwartych korzystają z platformy edukacyjnej wsipnet.pl, która posiada w swojej bazie scenariusze lekcji, testy i sprawdziany oraz pełną dokumentację wymaganą przez szkołę. Uczniowie zostali przypisani w formie poszczególnych klas do grupy nauczycieli uczących matematykę.

24 WSIPnet.pl Nauczyciel posiada możliwość zadawać w wersji elektronicznej prace swoim wszystkim klasom. Dodatkowo posiada zestaw narzędzi diagnostycznych, monitorujących osiągnięcia uczniów w odniesieniu do wymagań podstawy programowej.

25 WSIPnet.pl Możliwość porównywania wyników uczniów z wynikami innych klas, także w całej Polsce. Plus przygotowane programy naprawcze i rozwijające umiejętności. Platforma wsipnet.pl umożliwia indywidualizację zajęć w formie e-learning.

26 WSIPnet.pl

27 WSIPnet.pl

28 Wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez zajęcia dodatkowe
Uczniom o specjalnych potrzebach edukacyjnych jest udzielana pomoc pedagogiczno-psychologiczna. Nasza szkoła prowadzi dodatkowe zajęcia: zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze zajęcia korekcyjno-kompensacyjne zajęcia logopedyczne zajęcia socjoterapeutyczne i psychoedukacyjne dla dzieci z zaburzeniami komunikacji społeczne zajęcia dla dzieci z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych zajęcia dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu w tym także zagrożonych ryzykiem dysleksji

29 Wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez zajęcia dodatkowe
gimnastyka korekcyjna dla dzieci z wadami zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych artystycznie zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów/uczennic szczególnie uzdolnionych –   język angielski. HARMONOGRAM PROWADZONYCH ZAJĘĆ: LINK PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ MAJĄCY NA CELU WYRÓWNYWANIE SZANS EDUKACYJNYCH STAWIAM NA NAUKĘ.

30 Wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez zajęcia dodatkowe
Podczas prowadzenia zajęć mających na celu wyrównywanie szans edukacyjnych stosowane są przez nauczycieli prowadzących nowoczesne technologie komputerowe i informacyjne, które w znaczny sposób wspierają edukację uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych w naszej szkole. Metody nauczania z wykorzystaniem TI są bardziej efektywne, ponieważ angażują nie tylko umysł dziecka, ale i emocje, pozwalają mu częściej być twórczym niż odtwórczym, pobudzają go do większej aktywności, wyzwalają motywację.

31 Chętni uczniowie naszej szkoły w roku szkolnym 2012/2013 korzystali z serwisu MamyPrawa.pl
Uczniowie oraz nauczyciele dzięki bezpłatnemu e-bookowi mogli wziąć udział w e-szkoleniu, w celu poszerzenia wiedzy dotyczącej praw ucznia. Uczniowie dowiedzieli się jakie prawa im przysługują, jakie są ich obowiązki, co grozi im za ich nieprzestrzeganie oraz jakie uprawnienia posiadają wobec uczniów nauczyciele. Ogólnopolski Program Upowszechniania Praw Uczniów i Nauczycieli

32 Program Upowszechniania Praw Uczniów i Nauczycieli
Po przejściu e-szkolenia każdy uczeń oraz nauczyciel mógł rozwiązać test sprawdzający zdobytą wiedzę i otrzymać pamiątkowy Dyplom. Ogólnopolski Program Upowszechniania Praw Uczniów i Nauczycieli

33 Program Upowszechniania Praw Uczniów i Nauczycieli
Dzięki zebranym przez uczniów oraz nauczycieli punktów nasza szkoła utrzymuje się w rankingu szkół na 45 miejscu. Ogólnopolski Program Upowszechniania Praw Uczniów i Nauczycieli

34


Pobierz ppt "Wyrównywanie szans edukacyjnych"

Podobne prezentacje


Reklamy Google