Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gminny Ośrodek Kultury w Kołaczycach 29 – 30 lipiec Gminny Ośrodek Kultury w Kołaczycach w dniach 29 – 30 lipiec w oparciu o Program Integracji Społecznej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gminny Ośrodek Kultury w Kołaczycach 29 – 30 lipiec Gminny Ośrodek Kultury w Kołaczycach w dniach 29 – 30 lipiec w oparciu o Program Integracji Społecznej."— Zapis prezentacji:

1 Gminny Ośrodek Kultury w Kołaczycach 29 – 30 lipiec Gminny Ośrodek Kultury w Kołaczycach w dniach 29 – 30 lipiec w oparciu o Program Integracji Społecznej zorganizował wyjazd studyjny Gospodarstwo agroturystyczne – szansą na przyszłość. W wyjeździe udział wzięło 42 osoby zainteresowane założeniem i prowadzeniem gospodarstwa agroturystycznego w naszej gminie. Wyjazd trwał 2 dni i rozpoczął się szkoleniem tematycznym prowadzonym przez pracownika ODR w Boguchwale oddział w Jaśle – panią Małgorzatę Osika Szkolenie odbyło się w sali bankietowej GOK w Kołaczycach

2 Po kilku godzinnym wykładzie o godz. 12.30 uczestnicy wyjechali do gospodarstwa pasiecznego - Sądecki Bartnik państwa A&J Kasztelewiczów w Stróżach, Po powitani przez panią Annę Kasztelewicz - właścicielkę gospodarstwa, odbyła się prelekcja na temat historii powstania i prowadzenia gospodarstwa, które w przeważającej części nastawione jest na produkcję i sprzedaż miodu. Sądecki Bartnik łączy staropolską tradycję z najnowszymi osiągnięciami światowymi. Miody z naszych pasiek trafiają prosto do nowoczesnego zakładu konfekcjonowania miodów, a stamtąd do wielu sklepów w Polsce i za granicą… - czytamy na ulotce z gospodarstwa.

3 ` Po prelekcji wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do zwiedzania skansenu pszczelarskiego, znajdującego się na terenie gospodarstwa,

4 a także największego w Europie prywatnego muzeum pszczelarstwa, gromadzącego eksponaty w wielowiekowej historii – na przykład ule figuralne, które pieczołowicie są przywracane do życia. Jest to muzeum nietypowe – wiele znajdujących się tam eksponatów można wziąć do ręki, a nawet odbyć multimedialny spacer po wnętrzu ula….

5 Ze staropolską gościnnością uczestników przywitała restauracja Bartna Chata, w której zwiedzający zjedli obiad. Dodatkową jej atrakcją była degustacja miodów pitnych połączona z prelekcją pani Kasztelewicz na temat Własności zdrowotnych miodu.

6 Na uczestników czekało również wiele innych atrakcji między innymi ognisko – w pięknym parku przynależącym do gospodarstwa…

7 … a także zwiedzanie samego gospodarstwa, które zajmuje się hodowlą koni, owiec, kóz, strusi, pawi, gołębi

8 oraz możliwość dokonania zakupów w firmowym sklepie, który poleca szeroką gamę miodów i produktów pszczelich (np. propolis, pyłek kwiatowy) o uznanych właściwościach zdrowotnych.

9 Na uczestników wyjazdu do Sądeckiego Bartnika czekały wygodne pokoje w dwóch przytulnych, pachnących miodem firmowych hotelikach.

10 …Gospodarstwo Pasieczne Sadecki Bartnik jest o kazdej porze roku idealną bazą do uprawiania aktywnej turystyki. Stąd tylko o krok do atrakcyjnych tras dla piechurów i rowerzystów, stoków narciarskich, słynnego polskiego kurortu – Krynicy, na wpół dzikiego Beskidu Niskiego z uzdrowiskiem Wysowa oraz pięknymi cerkwiami i kościołami, które poznawać można wędrując Szlakiem Architektury Drewnianej… – czytamy dalej na ulotce z gospodarstwa.


Pobierz ppt "Gminny Ośrodek Kultury w Kołaczycach 29 – 30 lipiec Gminny Ośrodek Kultury w Kołaczycach w dniach 29 – 30 lipiec w oparciu o Program Integracji Społecznej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google