Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

RODZAJE KLIENTÓW.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "RODZAJE KLIENTÓW."— Zapis prezentacji:

1 RODZAJE KLIENTÓW

2 Ze względu na typy psychiczne wyróżnia się klientów :

3 Klient niezdecydowany
Poprzedza zakup długim wyborem, namysłem i zmianą decyzji. Sprzedawca powinien okazać mu większe zainteresowanie, tzn. pozostawić mu czas do namysłu, pomóc w wyborze, doradzić, wskazać zalety towaru, wyrazić swoją opinię lub opinię kupujących

4 Klient zdecydowany Jest najłatwiejszym klientem, wymaga jedynie szybkiej i uprzejmej obsługi

5 Klient mało zdecydowany
Łączy cechy klienta zdecydowanego i niezdecydowanego, najczęściej zna swoje potrzeby, łatwo można z nim nawiązać rozmowę, zadaje sprecyzowane pytania, nie wywołuje konfliktów, wie co chce kupić, ale nie umie szybko się zdecydować. Wierzy że sprzedawca potraktuje go poważnie i sprzeda mu towar dobrej jakości, zgodnie z jego życzeniem.

6 Klient nieufny Uważa, że w innym punkcie zakupi towar lepszej jakości , tańszy i będzie lepiej obsłużony. Przełamanie nieufności jest możliwe poprzez rzetelną obsługę.

7 Klient niecierpliwy Jest nie spokojny , ma mało czasu, popędza kupujących i sprzedających . Sprzedawca w takich przypadkach zachować spokój , wykazać cierpliwość , opanowanie , takt, nawet wówczas gdy klient prowokuje go do innego zachowania.

8 Klient rozmowny Próbuje wciągnąć sprzedawcę do rozmowy, dlatego należy wysłuchać go bez nawiązywania do wypowiedzi nie związanych z zakupem i szybko nakłonić do kupna.

9 Klient milczący Niechętnie wypowiada swoje zdanie o towarach. Należy wówczas bacznie obserwować jego mimikę, ruchy i reagować stosownym postępowaniem


Pobierz ppt "RODZAJE KLIENTÓW."

Podobne prezentacje


Reklamy Google