Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

S PIS TREŚCI Wywiad z gwiazdami Zmierzchu - Robert Pattinson i Kristen Stewart str. 3 Recenzja książki Naznaczona str. 4 Artykuł o akcji Klasa na 6– Bez.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "S PIS TREŚCI Wywiad z gwiazdami Zmierzchu - Robert Pattinson i Kristen Stewart str. 3 Recenzja książki Naznaczona str. 4 Artykuł o akcji Klasa na 6– Bez."— Zapis prezentacji:

1

2 S PIS TREŚCI Wywiad z gwiazdami Zmierzchu - Robert Pattinson i Kristen Stewart str. 3 Recenzja książki Naznaczona str. 4 Artykuł o akcji Klasa na 6– Bez leniuchowania str. 5 Wciągająca relacja z Dnia Edukacji Narodowej: W rytmie She Bangs str. 6 Dodatek specjalny Plotki z ż ycia szkoły str. 7

3 W YWIAD Z GWIAZDAMI ZMIERZCHU Dziennikarz: Witam was serdecznie. Jest mi bardzo miło, że zgodziliście się na wywiad. Robert i Kristen: Witamy nam również jest miło. Dz.: Chciałabym z wami przeprowadzić wywiad o kulisach filmu Zmierzch. Ile czasu pracowaliście nad produkcją? R. K.: Na planie spędziliśmy około pół roku. Codziennie pracowaliśmy jakieś osiem godzin. Dz.: Czy dzięki temu filmowi zbliżyliście się do siebie? R. K.: Oczywiście. Dzięki niemu zrozumieliśmy, że nie możemy bez siebie żyć. Po skończonej pracy nie umieliśmy się rozstać. Dz.: A jak wasze relacje z innymi pracownikami. Filmowy Edward nienawidzi filmowego Jacoba, a jak jest naprawdę? R.: Prywatnie to jest mój przyjaciel. Film nie zmienił naszych stosunków, wręcz umocnił naszą przyjaźń. Dz.: Dobrze wam się pracuje z reżyserem i obsługą techniczną? R. K.: Oczywiście. Z wszystkimi jesteśmy w przyjaznych stosunkach, a gdy są jakieś spięcia staramy się je załagodzić. Dz.: Dobrze moi drodzy. Serdecznie dziękuję wam za wywiad. Mam nadzieję, że się jeszcze spotkamy. R. K.: My także dziękujemy i też mamy nadzieję, że się spotkamy. Do widzenia. Dz.: Do zobaczenia

4 RECENZJA KSIĄ Ż KI NAZNACZONA Naznaczona to pierwsza książka z siedmioczęściowego cyklu. Opowiada o losach szesnastoletniej Zoey Redbird, która zostaje naznaczona, przemieniona w wampira, w wyniku czego trafia do Domu Nocy, szkoły z internatem dla adeptów. Poznaje tam czwórkę wspaniałych przyjaciół, którzy zawsze ją wspierają i pomagają jej w tarapatach. Jednak Naznaczona to książka kompletnie różniąca się od Zmierzchu, czy Pamiętników wampirów. Obala wszystkie stereotypy dotyczące istot ciemności. Dom Nocy nie uczy adeptów zabijania, czy żądzy krwi, ale akceptowania ludzi i życia obok nich. Fani potwornych historii o niebezpiecznych krwiopijcach mogą być trochę zawiedzeni, ale książka ukazuje inne ważne wartości takie jak: przyjaźń, miłość, wsparcie i współczucie. Udowadnia, że nie każdy wampir chce zabijać. Bogini czczona przez wampiry, najwyższa kapłanka Nyks, jest dowodem na to, że jak w coś się mocno wierzy, można to osiągnąć.

5 RECENZJA KSIĄ Ż KI NAZNACZONA Książka Naznaczona bardzo mnie wciągnęła, dlatego postanowiłam przeczytać jej dalsze części. Okazały się równie ciekawe jak pierwsza. Kolejne części z cyklu Naznaczona to: Zdradzona, Wybrana, Nieposkromiona, Spalona, Ścigana, Kuszona, Przebudzona. Serdecznie polecam ją wszystkim osobom zainteresowanym tym rodzajem literatury.

6 PLAKATY

7

8

9

10 J ULA (J ULITA F ABISZEWSKA ) WYDAŁA NAJNOWSZĄ PŁYTĘ PT. N A KRAWĘDZI. K RĄŻEK Z NAJNOWSZYMI PIOSENKAMI UKAZAŁ SIĘ 22 WRZEŚNIA 2012 R.

11 B EZ LENIUCHOWANIA CZYLI KLASA NA 6! W naszej szkole odbywa się coroczny konkurs tzw. Klasa na 6. Co roku wszystkie klasy biorą w tym udział.Po zeszłorocznym sukcesie szkoła zdecydowała na kontynuację tej akcji. Każda klasa ma za zadanie jak najlepiej spisywać się w całym roku szkolnym. Za pierwsze miejsce przypada nagroda pieniężna w kwocie 300zł. Wychowawcy mogą za wygraną kwotę wyjeżdżać z uczniami na wycieczki lub organizować imprezy. Wyjazdy głównie są organizowane na koniec roku szkolnego zazwyczaj w góry albo do dużych miast. Za osiągnięte już wcześniej sukcesy szkoła przeszła do historii. Każda klasa może wygrać!!!

12 W RYTMIE SHE BANGS We wrześniu br. nasza szkoła organizowała uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Zaproszeni na nią zostali emerytowani i zasłużeni nauczyciele Gimnazjum oraz honorowi obywatele miasta Bieruń. Apel rozpoczął się przemówieniem Dyrektora Gimnazjum – Grzegorza Bizackiego. Po krótkich słowach wstępu klasy I zaprezentowały się w porywającym układzie tanecznym do piosenki Rickiego Martina She bangs. Konferansjerkę przeprowadziły uczennice klasy 3c pod opieką p. Izabeli Koziorz-Pastuszki – Michalina Gembołysz i Joanna Mucha. Akademię wzbogaciły piosenki przygotowane przez nauczyciela muzyki p. Marka Regułę. Zaśpiewał m. in.: szkolny chór, Sonia Nowak uczennica klasy 3b oraz Daniel Tecław uczeń klasy 3d.

13 W RYTMIE SHE BANGS W życzeniach dla nauczycieli znalazła się spora dawka humoru, a także słowa otuchy na następny rok. Każdy z naszych mentorów w podzięce za nauczanie dostał w prezencie małą łyżeczkę do herbaty. Akademia została sprawnie przeprowadzona od godziny do

14 P LOTKI Z ŻYCIA SZKOŁY D nia r. drużyna w trzecio-osobowym składzie: Oliwia Drozdek, Patrycja Piekacz i Justyna Wilkosz, zdobyła pierwsze miejsce w II Powiatowym Konkursie Jedna Książka – Wiele Światów. Dziewczyny wykazały się znajomością takich książek jak: Zmierzch, Balladyna, Qvo vadis i Mitologia oraz biografią ich autorów. Oprócz tego musiały znać treść filmów Troja i Zmierzch. Trzeba zaznaczyć, że nasza drużyna zdobyła siedmiopunktową przewagę nad przeciwnikami. W poniedziałek, dnia r. w naszej szkole, na Sali gimnastycznej, na piątej lekcji odbędzie się uroczysta akademia z okazji Dnia Niepodległości. Z wolniły się miejsca na dodatkowe zajęcia z Akademii Sukcesu. Chętnych prosimy o podejście do sekretariatu, gdzie dostaną szczegółowe informacje na temat interesujących ich zajęć. S erdecznie zapraszamy w imieniu Pani Choroń, na kółko biologiczne. To bardzo ciekawe zajęcia rozwijające kompetencje i kluczowe umiejętności z zakresu wiedzy biologicznej. Chętnych zapraszamy we wtorki o godzinie w Sali nr 19.

15 C O W GRUDNIOWYM NUMERZE ? M. in.: Wywiad z Dawidem Tomal ą Opis Korowodu szkolnego w Bieruniu Starym W prezencie błyszczyk do ust i lakier do paznokci


Pobierz ppt "S PIS TREŚCI Wywiad z gwiazdami Zmierzchu - Robert Pattinson i Kristen Stewart str. 3 Recenzja książki Naznaczona str. 4 Artykuł o akcji Klasa na 6– Bez."

Podobne prezentacje


Reklamy Google