Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkolne dzieje.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkolne dzieje."— Zapis prezentacji:

1 Szkolne dzieje

2 Spis treści Wywiad z gwiazdami „Zmierzchu” Robert Pattinson i Kristen Stewart str. 3 Recenzja książki „Naznaczona” str. 4 Artykuł o akcji „Klasa na 6”– „Bez leniuchowania” str. 5 Wciągająca relacja z Dnia Edukacji Narodowej: „W rytmie She Bangs” str. 6 Dodatek specjalny Plotki z życia szkoły str. 7

3 Wywiad z gwiazdami „zmierzchu”
Dziennikarz: Witam was serdecznie. Jest mi bardzo miło, że zgodziliście się na wywiad. Robert i Kristen: Witamy nam również jest miło. Dz.: Chciałabym z wami przeprowadzić wywiad o kulisach filmu „Zmierzch”. Ile czasu pracowaliście nad produkcją? R. K.: Na planie spędziliśmy około pół roku. Codziennie pracowaliśmy jakieś osiem godzin. Dz.: Czy dzięki temu filmowi zbliżyliście się do siebie? R. K.: Oczywiście. Dzięki niemu zrozumieliśmy, że nie możemy bez siebie żyć. Po skończonej pracy nie umieliśmy się rozstać. Dz.: A jak wasze relacje z innymi pracownikami. Filmowy Edward nienawidzi filmowego Jacoba, a jak jest naprawdę? R.: Prywatnie to jest mój przyjaciel. Film nie zmienił naszych stosunków, wręcz umocnił naszą przyjaźń. Dz.: Dobrze wam się pracuje z reżyserem i obsługą techniczną? R. K.: Oczywiście. Z wszystkimi jesteśmy w przyjaznych stosunkach, a gdy są jakieś spięcia staramy się je załagodzić. Dz.: Dobrze moi drodzy. Serdecznie dziękuję wam za wywiad. Mam nadzieję, że się jeszcze spotkamy. R. K.: My także dziękujemy i też mamy nadzieję, że się spotkamy. Do widzenia. Dz.: Do zobaczenia

4 RECENZJA KSIĄżKI „naznaczona”
„Naznaczona” to pierwsza książka z siedmioczęściowego cyklu. Opowiada o losach szesnastoletniej Zoey Redbird, która zostaje naznaczona, przemieniona w wampira, w wyniku czego trafia do Domu Nocy, szkoły z internatem dla adeptów. Poznaje tam czwórkę wspaniałych przyjaciół, którzy zawsze ją wspierają i pomagają jej w tarapatach. Jednak „Naznaczona” to książka kompletnie różniąca się od „Zmierzchu”, czy „Pamiętników wampirów”. Obala wszystkie stereotypy dotyczące istot ciemności. Dom Nocy nie uczy adeptów zabijania, czy żądzy krwi, ale akceptowania ludzi i życia obok nich. Fani potwornych historii o niebezpiecznych krwiopijcach mogą być trochę zawiedzeni, ale książka ukazuje inne ważne wartości takie jak: przyjaźń, miłość, wsparcie i współczucie. Udowadnia, że nie każdy wampir chce zabijać. Bogini czczona przez wampiry, najwyższa kapłanka Nyks, jest dowodem na to, że jak w coś się mocno wierzy, można to osiągnąć.

5 RECENZJA KSIĄżKI „naznaczona”
Książka „Naznaczona” bardzo mnie wciągnęła, dlatego postanowiłam przeczytać jej dalsze części. Okazały się równie ciekawe jak pierwsza. Kolejne części z cyklu „Naznaczona” to: „Zdradzona”, „Wybrana”, „Nieposkromiona”, „Spalona”, „Ścigana”, „Kuszona”, „Przebudzona”. Serdecznie polecam ją wszystkim osobom zainteresowanym tym rodzajem literatury.

6 PLAKATY

7

8

9

10 Jula (Julita Fabiszewska) wydała najnowszą płytę pt. „Na krawędzi”
Jula (Julita Fabiszewska) wydała najnowszą płytę pt. „Na krawędzi”. Krążek z najnowszymi piosenkami ukazał się 22 września 2012r.

11 „Bez leniuchowania” czyli klasa na 6!
W naszej szkole odbywa się coroczny konkurs tzw. ”Klasa na 6”. Co roku wszystkie klasy biorą w tym udział.Po zeszłorocznym sukcesie szkoła zdecydowała na kontynuację tej akcji. Każda klasa ma za zadanie jak najlepiej spisywać się w całym roku szkolnym. Za pierwsze miejsce przypada nagroda pieniężna w kwocie 300zł. Wychowawcy mogą za wygraną kwotę wyjeżdżać z uczniami na wycieczki lub organizować imprezy. Wyjazdy głównie są organizowane na koniec roku szkolnego zazwyczaj w góry albo do dużych miast. Za osiągnięte już wcześniej sukcesy szkoła przeszła do historii. Każda klasa może wygrać!!!

12 „w rytmie she bangs” We wrześniu br. nasza szkoła organizowała uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Zaproszeni na nią zostali emerytowani i zasłużeni nauczyciele Gimnazjum oraz honorowi obywatele miasta Bieruń. Apel rozpoczął się przemówieniem Dyrektora Gimnazjum – Grzegorza Bizackiego. Po krótkich słowach wstępu klasy I zaprezentowały się w porywającym układzie tanecznym do piosenki Rickiego Martina „She bangs”. Konferansjerkę przeprowadziły uczennice klasy 3c pod opieką p. Izabeli Koziorz-Pastuszki – Michalina Gembołysz i Joanna Mucha. Akademię wzbogaciły piosenki przygotowane przez nauczyciela muzyki p. Marka Regułę. Zaśpiewał m. in.: szkolny chór, Sonia Nowak uczennica klasy 3b oraz Daniel Tecław uczeń klasy 3d.

13 „w rytmie she bangs” W życzeniach dla nauczycieli znalazła się spora dawka humoru, a także słowa otuchy na następny rok. Każdy z naszych „mentorów” w podzięce za nauczanie dostał w prezencie małą łyżeczkę do herbaty. Akademia została sprawnie przeprowadzona od godziny do 1130.

14 Plotki z życia szkoły Dnia r. drużyna w trzecio-osobowym składzie: Oliwia Drozdek, Patrycja Piekacz i Justyna Wilkosz, zdobyła pierwsze miejsce w II Powiatowym Konkursie „Jedna Książka – Wiele Światów”. Dziewczyny wykazały się znajomością takich książek jak: „Zmierzch” , „Balladyna” , „Qvo vadis” i „Mitologia” oraz biografią ich autorów. Oprócz tego musiały znać treść filmów Troja i Zmierzch. Trzeba zaznaczyć, że nasza drużyna zdobyła siedmiopunktową przewagę nad przeciwnikami. W poniedziałek, dnia r. w naszej szkole, na Sali gimnastycznej, na piątej lekcji odbędzie się uroczysta akademia z okazji Dnia Niepodległości. Zwolniły się miejsca na dodatkowe zajęcia z „Akademii Sukcesu”. Chętnych prosimy o podejście do sekretariatu, gdzie dostaną szczegółowe informacje na temat interesujących ich zajęć. Serdecznie zapraszamy w imieniu Pani Choroń, na kółko biologiczne. To bardzo ciekawe zajęcia rozwijające kompetencje i kluczowe umiejętności z zakresu wiedzy biologicznej. Chętnych zapraszamy we wtorki o godzinie 1425 w Sali nr 19.

15 Co w grudniowym numerze?
M. in.: Wywiad z Dawidem Tomalą Opis Korowodu szkolnego w Bieruniu Starym W prezencie błyszczyk do ust i lakier do paznokci


Pobierz ppt "Szkolne dzieje."

Podobne prezentacje


Reklamy Google