Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zapraszamy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zapraszamy."— Zapis prezentacji:

1 Zapraszamy

2 Spis treści Misja ART7 Meble z Historią
Działalność firmy i potencjał organizacyjny Zespół Ważniejsze realizacje Referencje Renowacje dawnych mebli Renowacje obiektów zabytkowych Meble wiklinowe Meble metalowe Meble drewniane Meble malowane Parawany Renowacje obrazów i zabytkowych ram Artystyczne malowanie szyldów Malarstwo na tynkach i ścianach Rzeźbiarstwo Wystrój i aranżacja wnętrz mieszkalnych i użytkowych

3 Misja ART7 Meble z Historią
Misją naszą jest dbałość o odnajdywanie historii w wytwarzanych przedmiotach. Praca w drewnie jest dla nas jak przewracanie kart wielkiej księgi historii. Dbałość o najdrobniejsze detale i szczegóły jest hołdem składanym rzemieślnikom z minionych wieków tworzących przedmioty, które dziś poddawane są renowacji.

4 Działalność firmy i potencjał organizacyjny
Obok prac renowacyjnych zarówno przy dawnych, antycznych meblach jak stolarce drzwiowej i boazeryjnej, w kręgu naszych zainteresowań i działań są: - aranżacja i dekoracja wnętrz - kowalstwo artystyczne - projektowanie mebli - produkcja unikatowych kolekcji mebli z metalu łączonego z wikliną - artystyczne malowanie mebli - malowanie iluzjonistyczne na tynkach - meble antyczne na zamówienie - poszukiwane do wnętrz z określonej epoki - wykonywanie rekonstrukcji i replik dawnych mebli

5 Działalność firmy i potencjał organizacyjny
CD… - artystyczne tapicerowanie - artystyczne malowanie szyldów - rzeźbiarstwo w drewnie - renowacja obrazów i zabytkowych ram Pracownia ART7 Meble z Historią to salon ekspozycyjny gdzie na powierzchni 160 m2 prezentowane są meble z różnych okresów historycznych w różnym stopniu ich zachowania, to tutaj wspólnie z klientem uzgadniamy szczegóły zakresu prac renowacyjnych w odniesieniu do konkretnego mebla. Ponadto pracownia o pow.100 m2 oraz stolarnia o pow. ok. 100 m2.

6 Zespół www.art7.iq.pl art7@art7.iq.pl
Pracownicy i współpracownicy ART7 Meble z Historią to przede wszystkim ludzie z ogromną pasją. Prace renowacyjne dają nam możliwość realizacji naszych pasji i zainteresowań. Mamy poczucie misji, której wypełnianie staje się ratowaniem zabytków ruchomych przed zniszczeniem. Tworząc nową historię przedmiotów myślimy nie tylko o latach minionych, ale przede wszystkim o nowych i przyszłych użytkownikach. Wśród nas są osoby z wyższym wykształceniem artystycznym, są stolarze z zawodu i zamiłowania, są osoby z uprawnieniami do prac przy renowacji zabytków. Choć wszyscy jesteśmy inni to łączy nas wielka pasja odkrywania historii w przedmiotach z którymi pracujemy.

7 Ważniejsze realizacje
1. Zabytkowy dworek Kunickich w Kęblinach - renowacja stolarki drzwiowej i okiennej wraz z żaluzjami ok. 350 m2 2. Kościół Pokoju w Świdnicy - renowacja zabytkowych mebli oraz boazerii. Kościół Pokoju w Świdnicy został wpisany na listę UNESCO w 2002 roku jako Zabytek Dziedzictwa Kultury Światowej 3. Dworek Restauracja - rekonstrukcja boazerii wraz z malowaniem oraz malarstwo iluzjonistyczne na tynku /Łódź/ 4. Savoy Restauracja - rekonstrukcja boazerii wraz z malowaniem /Łódź/ 5. Sajpol - sieć sklepów z firankami /aranżacja i wystrój wnętrz/ 6. Kościół Św. Marcina renowacja zabytkowych XVII wiecznych płócien

8 Ważniejsze realizacje
CD… 7. Gorseteria - sieć sklepów z bielizną /aranżacja i wystrój wnętrz oraz unikatowe rozwiązania z metaloplastyki/ 8. Dublin Pub w Łodzi - wyposażenie w oryginalne meble z metalu łączonego z wikliną 9. Dublin Pub w Toruniu - aranżacja i wystrój wnętrz oraz wyposażenie w meble metalowe łączone z wikliną 10. Kawiarnia i Cukiernia MK w Pabianicach - aranżacja wnętrz, wykonanie mebli /metal z wikliną/ oraz szyldów artystycznych ręcznie malowanych 11. XIX wieczny pałac w Lubstowie /renowacja stolarki zabytkowej/ w realizacji 12. Pizzeria Tratoria Blanca w Łodzi – wystrój i aranżacja wnętrz oraz projekty mebli /meble wiklinowe/ wraz z wykonaniem 13. Pałac w Mełkowie k/Warty – renowacja mebli

9 Referencje www.art7.iq.pl art7@art7.iq.pl
Z licznych realizacji przeprowadzonych w naszej pracowni na uwagę zasługują zarówno te z zakresu renowacji jak i aranżacji i wystroju wnętrz. Obok renowacji obiektów zabytkowych oraz pojedynczych mebli ważne w naszej pracy są realizacje z zakresu wystroju i wyposażenia restauracji, pubów czy kawiarni a także sklepów i salonów.

10 Renowacje dawnych mebli

11 Renowacje dawnych mebli
Info

12 Renowacje dawnych mebli
W naszej pracowni poddawane są renowacji meble z najróżniejszych okresów historycznych prezentujących różne style w meblarstwie i wyposażeniu wnętrz. W swej pracy używamy sprawdzonych, wysokiej jakości środków oraz tradycyjnych metod renowacji. Nasza praca obejmuje swym zakresem: - chemiczne czyszczenie - fornirowanie - stolarstwo - politurowanie - lakierowanie - tapicerowanie

13 Renowacje obiektów zabytkowych

14 Renowacje obiektów zabytkowych

15 Renowacje obiektów zabytkowych
Info

16 Renowacje obiektów zabytkowych
Nasze doświadczenie przy renowacji mebli oraz grono wysokiej klasy specjalistów sprawiły, iż firma nasza jest poszukiwanym wykonawcą renowacji obiektów zabytkowych w zakresie stolarki zabytkowej. Prace te polegają w szczególności na naprawach zniszczonych elementów zabytkowych boazerii, kasetonów, schodów a także stolarki okiennej i drzwiowej. W swej pracy szczególny nacisk kładziemy na wierne odwzorowanie wartości historycznych renowowanych obiektów. Prace polegają na opalaniu oraz chemicznym czyszczeniu powierzchni drewnianych, dorabianiu brakujących elementów oraz naprawie zniszczeń z wiernym odwzorowaniem pierwotnych koloryzacji poprzez malowanie i lakierowanie.

17 Meble wiklinowe

18 Meble wiklinowe

19 Meble wiklinowe Info

20 Meble wiklinowe www.art7.iq.pl art7@art7.iq.pl
Wykonywane są metodą plecenia ciemnej nie korowanej wikliny na konstrukcjach stalowych. Wszystkie meble są naszego projektu. Przeznaczeniem tych mebli są zarówno wnętrza mieszkalne /tarasy, balkony, pokoje dzienne/ oraz użytkowe w szczególności restauracje i puby. Meble te charakteryzują się wysoką trwałością i odpornością na zniszczenia. Istnieje możliwość realizacji indywidualnych projektów.

21 Meble metalowe

22 Meble metalowe Info

23 Meble metalowe www.art7.iq.pl art7@art7.iq.pl
Wykonywane są ze stali oraz elementów kutych. Mogą wystąpić w połączeniu z drewnem, wikliną, szkłem czy tkaniną. Realizujemy także indywidualne projekty.

24 Meble drewniane Info

25 Meble drewniane www.art7.iq.pl art7@art7.iq.pl
Wykonywane są z drewna sosnowego lub dębowego. Są to głównie ławy i stoły stylizowane na meble dawne. Najczęściej wykańczane są woskami lub farbami kryjącymi z tzw. przetarciami.

26 Meble malowane Info

27 Meble malowane www.art7.iq.pl art7@art7.iq.pl
Są to najczęściej meble dawne wykonane z drewna sosnowego. Motyw przewodni oraz koloryzacja dostosowywane są do indywidualnych potrzeb i zamówień. Meble malowane są farbami akrylowymi i wykańczane lakierami wodnymi - bezpiecznymi dla środowiska.

28 Parawany

29 Parawany Info

30 Parawany www.art7.iq.pl art7@art7.iq.pl
Wykonywane są w bardzo różnych technikach i z różnym przeznaczeniem. Wszystkie jednak obok funkcji użytkowej pełnią funkcje dekoracyjne. Wypełnieniem stelaża drewnianego lub metalowego może być tkanina żakardowa ale także jedwab ręcznie malowany lub wiklinowa plecionka.

31 Renowacje obrazów i zabytkowych ram
Prace przy renowacji zabytkowych ram i obrazów przeprowadzane są w szczególnych warunkach z ogromną dbałością o wierne odwzorowanie koloryzacji i charakteru danego płótna.

32 Artystyczne malowanie szyldów
Info

33 Artystyczne malowanie szyldów
Artystyczne malowanie szyldów jest dla nas odkurzaniem przeszłości. Szyldy nawiązują swoją stylizacją do okresu międzywojennego. Malowane są na drewnie lub sklejce wodoodpornej farbami akrylowymi i zabezpieczane odpowiednimi lakierami.

34 Malarstwo na tynkach i ścianach
Info

35 Malarstwo na tynkach i ścianach
Malarstwo na tynkach i ścianach służy do upiększania powierzchni elewacji zewnętrznych lub ścian wewnątrz budynków. Stosowane przez nas farby dają gwarancję trwałości koloru. Tematyka tych malowideł jest dowolna, najczęściej określona wyobraźnią zamawiającego lub oryginalnością prowadzonej działalności.

36 Rzeźbiarstwo Info

37 Rzeźbiarstwo www.art7.iq.pl art7@art7.iq.pl
Prace snycerskie w naszej pracowni realizowane są zarówno do obiektów zabytkowych jak i w postaci brakujących elementów do dawnych mebli w ramach zamówień indywidualnych.

38 Wystrój i aranżacja wnętrz mieszkalnych i użytkowych

39 Wystrój i aranżacja wnętrz mieszkalnych i użytkowych
Info

40 Wystrój i aranżacja wnętrz mieszkalnych i użytkowych
W swej pracy koncentrujemy się na połączeniu funkcji użytkowych z estetycznymi. Stosowane przez nas elementy wystroju i wyposażenia są w całości naszego projektu i wykonania. Mogą to być meble dawne a także meble metalowe z elementami drewna lub wikliny. Każda realizacja ma charakter indywidualny i dostosowana jest do wyobrażeń klienta, jego budżetu oraz warunków technicznych lokalu.

41


Pobierz ppt "Zapraszamy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google