Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Czym jest sukces? Jak można go osiągnąć? John Guziak Poznań Listopad 2006.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Czym jest sukces? Jak można go osiągnąć? John Guziak Poznań Listopad 2006."— Zapis prezentacji:

1 Czym jest sukces? Jak można go osiągnąć? John Guziak Poznań Listopad 2006

2 W życiu chodzi o coś więcej niż tylko o zwiększanie jego szybkości. Ghandi

3 3 rzeczy, których dzisiaj oczekuję: Otwarty umysł Otwarty umysł Siebie nawzajem Siebie nawzajem Boże Słowo Boże Słowo

4 Wprowadzenie: Żelazo ostrzy się żelazem Ks. Przysłów 27:17 Żelazo żelazem się ostrzy, a człowiek urabia charakter bliźniego.Żelazo żelazem się ostrzy, a człowiek urabia charakter bliźniego.

5 Dlaczego tu dzisiaj jesteś? Chcesz odnieść sukces, ale nie wiesz jak. Chcesz odnieść sukces, ale nie wiesz jak. Już odniosłeś sukces (w oczach świata), ale wciąż masz głębokie poczucie niespełnienia. Już odniosłeś sukces (w oczach świata), ale wciąż masz głębokie poczucie niespełnienia. Jesteś zmęczony, twoje życie nie wygląda tak jak tego oczekiwałeś i nie jesteś pewien co dalej robić. Jesteś zmęczony, twoje życie nie wygląda tak jak tego oczekiwałeś i nie jesteś pewien co dalej robić. Masz ochotę na chwilę odpocząć od żony, dzieci i psa. Masz ochotę na chwilę odpocząć od żony, dzieci i psa.

6 Biblia jest naszą mapą: 1 Kor 9:24-27 Biegnę prosto do celu, pamiętając o nim na każdym kroku. Jak byś dzisiaj opisał swój bieg?

7 Mój tor biegu: John 2004 Bardzo bliska rodzina Bardzo bliska rodzina Jasna pozycja w firmie – znany zakres obowiązków (GM) Jasna pozycja w firmie – znany zakres obowiązków (GM) Szczęśliwe małżeństwo Szczęśliwe małżeństwo Kredyt mieszkaniowy Kredyt mieszkaniowy Kościół angielskojęzyczny Kościół angielskojęzyczny Świetne zdrowie Świetne zdrowie2005 Śmierć taty Śmierć taty Część firmy sprzedana do Randstadt – brak jasnego stanowiska Część firmy sprzedana do Randstadt – brak jasnego stanowiska Rozpoczęty proces adopcyjny Rozpoczęty proces adopcyjny Finansowo niezależny Finansowo niezależny Kościół angielsko- i kościół polskojęzyczny Kościół angielsko- i kościół polskojęzyczny Poważne problemy z kręgosłupem Poważne problemy z kręgosłupem

8 Strategia Definiowane sukcesu Synergia Boże Słowo Fundamenty

9 CZYM JEST SUKCES? Są miliony stron internetowych Są miliony stron internetowych Miliardy są wydawane na książki i seminaria Miliardy są wydawane na książki i seminaria Jest nawet czasopismo o nazwie Sukces Jest nawet czasopismo o nazwie Sukces Coraz więcej osób jest smutnuch i w depresji Coraz więcej osób jest smutnuch i w depresji Coraz więcej osób używa narkotyków Coraz więcej osób używa narkotyków Brak satysfakcji z życia: kryzys wieku średniego Brak satysfakcji z życia: kryzys wieku średniego

10 Chińskie przysłowie Jeśli nie wiesz dokąd zmierzasz, skąd będziesz wiedział, że już tam dotarłeś?

11 Czym dla Ciebie jest SUKCES? Zapisz Swoją definicję sukcesu (5 minut) Zapisz Swoją definicję sukcesu (5 minut) Podziel się nią z osobą obok (7 minut) Podziel się nią z osobą obok (7 minut) –Jakie zauważyłeś podobieństwa / jakie różnice? Otwarta dyskusja Otwarta dyskusja Definicje innych ludzi Definicje innych ludzi

12 Bogaty człowiek Człowiek jest bogaty według tego kim jest a nie według tego ile posiada

13 Strategia Być / Mieć Boże Słowo Fundamenty Jaka jest Twoja definicja sukcesu?

14 Jak inni ludzie definiują sukces?

15 Jak ktoś może powiedzieć, że w życiu nie osiągnąłem sukcesu? Przecież przez ostatnie 60 lat miałem co jeść i sam nigdy nie zostałem zjedzony? PRZETRWANIE Jak ktoś może powiedzieć, że w życiu nie osiągnąłem sukcesu? Przecież przez ostatnie 60 lat miałem co jeść i sam nigdy nie zostałem zjedzony? PRZETRWANIE To, że z wiekiem jestem MĄDRZEJSZY i bardziej uprzejmy uważam za prawdziwy sukces. To, że z wiekiem jestem MĄDRZEJSZY i bardziej uprzejmy uważam za prawdziwy sukces. Nigdy nie wierzyłem w to, że jakikolwiek sukces poza DOMEM może skompensować porażkę w jego wnętrzu. Nigdy nie wierzyłem w to, że jakikolwiek sukces poza DOMEM może skompensować porażkę w jego wnętrzu.

16 Pułapki: Unikaj udziału w niewłaściwym wyścigu – wyścigu szczurów Sława: Krótka pamięć Sława: Krótka pamięć Majętności: Nieusatysfakcjonowane oczy Majętności: Nieusatysfakcjonowane oczy Władza: Przypomnij mi... jak on miał na imię? Władza: Przypomnij mi... jak on miał na imię?

17 Biblijna definicja Sukcesu... zapominając o tym, co za mną, i zdążając do tego co przede mną,... zapominając o tym, co za mną, i zdążając do tego co przede mną,...zmierzam do celu, do nagrody w górze, do której zostałem powołany przez Boga w Chrystusie Jezusie......zmierzam do celu, do nagrody w górze, do której zostałem powołany przez Boga w Chrystusie Jezusie... Flp 3:13-14 Flp 3:13-14

18 Sukces... codzienna podróż pełna decyzji i działań, które pokazują jak przeżywam swoje życie

19 Biblijna definicja Sukcesu Księga Przysłów: Księga Przysłów: - Pobożność (10:7, 12:3, 28:12) - Pobożność (10:7, 12:3, 28:12) - Nienawiść do fałszu (13:5) - Nienawiść do fałszu (13:5) - Poświęcanie pracy Bogu (16:3) - Poświęcanie pracy Bogu (16:3) - Oszczędne używanie słów (17:27-28) - Oszczędne używanie słów (17:27-28) - Umiłowanie mądrości i rozwagi (19-8) - Umiłowanie mądrości i rozwagi (19-8) - Pokora i Bojaźń Pańska (22:4) - Pokora i Bojaźń Pańska (22:4) - Gotowość wyznania i porzucenia grzechu (28:13) - Gotowość wyznania i porzucenia grzechu (28:13)

20 Biblijna definicja Sukcesu Jezus powiedział: Moim pokarmem jest wypełnić wolę Tego, który Mnie posłał i wypełnić Jego dzieło. (Ew. Jana 4:34) Moim pokarmem jest wypełnić wolę Tego, który Mnie posłał i wypełnić Jego dzieło. (Ew. Jana 4:34) Ja Ciebie otoczyłem chwałą na ziemi przez to, że wypełniłem dzieło, które Mi dałeś do wykonania. (Ew. Jana 17:4) Ja Ciebie otoczyłem chwałą na ziemi przez to, że wypełniłem dzieło, które Mi dałeś do wykonania. (Ew. Jana 17:4)

21 Wartości Boże Słowo Fundament Jaka jest Twoja definicja sukcesu? To nie jest tylko CO? ale też JAK? Być / mieć

22 Wartość nad wartościami Japońskie przysłowie Reputacja na którą pracuje się tysiąc lat może zostać zniszczona w ciągu jednej godziny.

23 Określ wartości, którymi chcesz się kierować w życiu WARTOŚCI Sukces to wewnętrzna opowieść, Taka która zaczyna się w sercu i promieniuje na zewnątrz. Pozostań sobą.... Ważniejsze jest to w jaki sposób dojdziesz do celu niż to który jesteś w kolejności. Sukces to wewnętrzna opowieść, Taka która zaczyna się w sercu i promieniuje na zewnątrz. Pozostań sobą.... Ważniejsze jest to w jaki sposób dojdziesz do celu niż to który jesteś w kolejności.

24 Określ swoje wartości Instrukcje Instrukcje Narysuj rysunek, który będzie ilustrował postrzeganie twojej osoby przez innych ludzi za 30 lat. - Co by o tobie powiedzieli? - Jak by się czuli w twoim towarzystwie? - W czym twoje dzieci byłyby podobne do ciebie?

25 Wskazówki: Pytania, które dobrze jest sobie zadać: –Co jest dla ciebie najważniejsze? –Jakim mężem chciałbyś być? –Jakim chciałbyś być rodzicem? –Jakim pragniesz być przyjacielem/szefem? –Jaką różnicę chciałbyś uczynić w życiu innych ludzi?

26 Przykład: Moje wartości Przewodzenie przez przykład Przewodzenie przez przykład Współzależność Współzależność Zawsze się uczyć Zawsze się uczyć Troszczyć się o innych Troszczyć się o innych

27 Jakie 4 kluczowe wartości przychodzą ci do głowy po narysowaniu tego rysunku? Zapisz je po drugiej stronie kartki.

28 Zadanie: Ćwiczenie w grupach: Opisz kolegom swój rysunek? Opisz kolegom swój rysunek? Poproś swoich kolegów by odgadli 4 kluczowe wartości, które na rysunku wyraziłeś ? Poproś swoich kolegów by odgadli 4 kluczowe wartości, które na rysunku wyraziłeś ? Umiejętność słuchania

29 Plan działania Wybierz 3 do 5 kluczowych wartości, na których chciałbyś oprzeć swoje życie. Wybierz 3 do 5 kluczowych wartości, na których chciałbyś oprzeć swoje życie.

30 Wartości Osobowość / talenty Boże Słowo Fundamenty Jaka jest Twoja definicja sukcesu? To nie jest tylko CO? ale też JAK? Być / Mieć Równowaga

31 Spojrzenie w lustro Test MBTI Test MBTI 70 pytań 70 pytań 4 główne osobowości 4 główne osobowości

32 Pasje i Zainteresowania Zadanie: 3 do 5 zainteresowań, które chcesz pogłębiać w następnych 5-ciu latach.

33 Jak? Co? Gdzie? Boże Słowo 3 pytania:

34 Kim jesteś w oczach Boga? Zakończenie poszukiwania swojej wartości i tożsamości: Jesteśmy: Jego stworzeniem (talenty i pasje)) Umiłowaniale... Jednak grzesznicy, którzy potrzebują Zbawiciela.

35 Boże obietnice Niech ta Księga Prawa będzie zawsze Niech ta Księga Prawa będzie zawsze na twych ustach: rozważaj ją w dzień i na twych ustach: rozważaj ją w dzień i w nocy, abyś ściśle spełniał wszystko, co w niej jest napisane, bo tylko wtedy powiedzie ci się i okaże się twoja roztropność w nocy, abyś ściśle spełniał wszystko, co w niej jest napisane, bo tylko wtedy powiedzie ci się i okaże się twoja roztropność Jozue 1:8

36 Plan działania Co chcesz pozostawić, ulepszyć lub porzucić w swoim codziennym życiu, po to: Co chcesz pozostawić, ulepszyć lub porzucić w swoim codziennym życiu, po to: –By lepiej odzwierciedlało ono twoje wartości? –Byś lepiej mógł używać swoich unikalnych talentów? –Byś mógł osiągnąć to co nazwałeś swoim sukcesem? –Skąd będziesz wiedział gdzie jesteś? –Kto będzie cię wspierał w tym biegu? –Jakie jest miejsce Boga w twoich planach?


Pobierz ppt "Czym jest sukces? Jak można go osiągnąć? John Guziak Poznań Listopad 2006."

Podobne prezentacje


Reklamy Google