Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W czasie wędrówek po Polsce nie można pominąć Nowej Soli i jej okolic. Każdy znajdzie tu coś ciekawego dla siebie. Oprócz agroturystyki, bogato zalesionych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W czasie wędrówek po Polsce nie można pominąć Nowej Soli i jej okolic. Każdy znajdzie tu coś ciekawego dla siebie. Oprócz agroturystyki, bogato zalesionych."— Zapis prezentacji:

1

2 W czasie wędrówek po Polsce nie można pominąć Nowej Soli i jej okolic. Każdy znajdzie tu coś ciekawego dla siebie. Oprócz agroturystyki, bogato zalesionych terenów, zabytków architektury polecamy atrakcje dla ludzi lubiących sport, a także wspaniałą zabawę dla najmłodszych.

3

4 Założycielem był Otto Gurschke. Uruchomiona ok. 1880 r. stocznia zajmowała się budowaniem i remontowaniem barek rzecznych. W 1925 r. Otto Gurschke sprzedał stocznię Wschodniemu Towarzystwu Ubezpieczeniowemu dla Żeglugi Rzecznej i odtąd przeprowadzano tu głównie remonty. Stocznia wznowiła produkcję w 1946 r.

5

6 Most stalowy z 1927 r. zastąpił wcześniejszy drewniany most dwuklapowy. Obiekt zaliczyć należy do najcenniejszych zabytków nie tylko w skali kraju. Projektanci firmy Beuchelt z Zielonej Góry zastosowali niepowtarzalny układ konstrukcyjny mostu - 4 przeciwwagi i unoszone przęsło. Podobne rozwiązanie konstrukcyjne ma most kolejowy na rzece Rethe koło Hamburga (1934 r.) oraz mosty w Stanach Zjednoczonych.

7

8 Park krasnala jest to park zabaw położony niedaleko od przystani kajakowej. Jest miejscem idealnie nadającym się dla naszych najmłodszych. Znajdą tu mnóstwo atrakcji: figury z bajek, wiklinowy labirynt, zjeżdżalnie, huśtawki itp. Nad placem zabaw czuwa największy krasnal świata,,Soluś,, o wysokości 5m. 40cm. Przy parku planowane jest otwarcie muzeum krasnala. Soluś jest wpisany do księgi rekordów Guinessa.

9

10

11

12

13

14 TRZECI POWSTAŁY W WOJ. LUBUSKIM TOR MOTOCROSSOWY, A ZARAZEM AUTO MOTO KLUB KOZUCHÓW.

15

16

17 PIĘKNY ZAMEK, DAWNO TEMU KLASZTOR

18

19

20


Pobierz ppt "W czasie wędrówek po Polsce nie można pominąć Nowej Soli i jej okolic. Każdy znajdzie tu coś ciekawego dla siebie. Oprócz agroturystyki, bogato zalesionych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google