Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zakochany pocałunek O pocałunkach napisano książki i rozprawy naukowe, wymyślono setki aforyzmów i opracowano poradniki dla niewtajemniczonych. Bo.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zakochany pocałunek O pocałunkach napisano książki i rozprawy naukowe, wymyślono setki aforyzmów i opracowano poradniki dla niewtajemniczonych. Bo."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Zakochany pocałunek

4 O pocałunkach napisano książki i rozprawy naukowe, wymyślono setki aforyzmów i opracowano poradniki dla niewtajemniczonych. Bo pocałunek to przecież najważniejszy element miłości.

5 Dawno, dawno temu. Wiemy, komu zawdzięczamy
Dawno, dawno temu... Wiemy, komu zawdzięczamy żarówkę, czcionkę i pierwszy telewizor. Niestety nie wiadomo dokładnie kto i kiedy "wynalazł" pocałunek. Prehistoryczni artyści przedstawiając swoje dzieła na skałach, jakoś nie kwapili się do „ wykuwania" całujących się par.

6 Trochę mniej powściągliwi okazali się
Trochę mniej powściągliwi okazali się twórcy kreteńskich fresków i mozaik, którzy dali upust swej erotycznej wyobraźni i z ochotą przedstawiali bogaty repertuar póz, figur i technik pocałunku. Jeszcze większe światło rzuciła "Kamasutra", która wymienia ponad trzydzieści tysięcy rodzajów pocałunków, z których sporą część zdecydowali się przedstawić starożytni rzeźbiarze. Dzięki nim dowiedzieliśmy się, z jaką ochotą całowano się tysiące lat temu.

7 Pocałunek według myślicieli
Dlaczego się całujemy? Skąd bierze się w nas taka potrzeba? Platon stworzył teorię człowieka-kuli. Jego zdaniem człowiek na samym początku był istotą kulistą, posiadającą cztery nogi, cztery ramiona i dwie twarze - kobiety i mężczyzny jednocześnie.

8 Stworzenie to okazało się jednak zbyt dumne i pełne pychy, dlatego Zeus za karę postanowił je przepołowić. W ten właśnie sposób doszło do rozdziału płci. Według Platona, od tamtej pory dążymy nieustannie do osiągnięcia w pocałunku stanu pierwotnej jedności.

9 Zdaniem Sokratesa pocałunek był aktem niebezpiecznym, który mącił w głowie i prowokował do niezdrowych myśli. Mirabeu twierdził, że pocałunek to tylko niewinna gra, z kolei Wolter udowadniał, iż tym, co odróżnia ludzi od zwierząt jest właśnie umiejętność i chęć całowania się.

10 Preludium miłości Zakochani czekają na swój pierwszy pocałunek z napięciem i niecierpliwością. Bo pocałunki są niezbędnym elementem wszystkich pieszczot i gier miłosnych. Są też naturalnym gestem, typowym dla okresu pierwszej fascynacji. Psychologowie mówią nawet o specyficznych relacjach między zakochanymi, które śmiało można porównać do układu rodzic-dziecko.

11 Dziecięca paplanina, używanie pieszczotliwych imion, trzymanie się za ręce, przytulanie i całowanie - wszystko to przywodzi na myśl doświadczenia wyniesione z wczesnego dzieciństwa. W pewnym sensie również kochankowie przejmują kolejno wobec siebie role rodzica i dziecka, na przemian dostarczając sobie dotykowych i emocjonalnych bodźców.

12 Poznawanie partnera Pocałunek to idealny sposób na poznanie mapy ciała naszego ukochanego. Obsypujemy nimi twarz, szyję, ramiona, ręce, stopy, a nawet intymne części ciała. Seksuolodzy opracowali nawet specjalne poradniki, pozwalające swobodnie poruszać się w świecie pocałunków. Całowanie w rękę oznacza szacunek, ale gdy składamy go na wewnętrznej stronie dłoni, sygnalizuje erotyczną fascynację partnerem

13 Przyłożenie ust do czoła ukochanej osoby uspokaja ją, ale muśnięcie wargami płatków uszu - pobudza. Najbardziej jednak podniecają nas pocałunki w usta. Początkowo delikatne i wyrafinowane, z czasem stają się coraz bardziej gwałtowne i namiętne. Zawsze podsycają pożądanie. Całowanie należy zacząć od subtelnych pieszczot ustami. Muśnięcia warg są krótkie i delikatne. Następnie przychodzi pora na ssanie i lekkie przygryzanie ust, dotykanie podniebienia i drażnienie języka. Techniki są różne.

14 Rodzaje pocałunków "Szarmancki". czyli pocałunek w rękę
Rodzaje pocałunków "Szarmancki" ? czyli pocałunek w rękę. Przez wielu uważany za staromodny, jednak sporo pań nadal go sobie ceni; "Przyjacielski" ? to po prostu buziak w policzek. Niewinny, niezobowiązujący, bezstresowy, ale jakże sympatyczny; "Na rybkę" - dobry dla początkujących. Usta partnerów dotykają się i poznają wzajemnie; "Z języczkiem" - pełen wrażeń, głęboki. Dla zaawansowanych, wymaga wprawy i znajomości partnera.

15 Najsłynniejsze aforyzmy dotyczące pocałunków: Gdy kobieta jest w gniewie, cztery małe pocałunki wystarczą, aby ją pocieszyć - Carl Goldoni; Pocałunki po ciemku kradzione i oddawane, jakże uszczęśliwiają duszę, gdy kocha - Heinrich Heine; Pierwszy pocałunek miłosny - kto go nie doznał, godny jest pożałowania - Aleksander Hercen;

16 Pocałunki są tym, co pozostało z języka raju
Kobiety pamiętają pierwszy pocałunek wtedy jeszcze, kiedy mężczyźni zapomnieli już o ostatnim emy de Gourmont; Pocałunek wymyślili mężczyźni, aby kobiecie nareszcie usta zamknąć - Magdalena Samozwaniec; Pocałunki są tym, co pozostało z języka raju Joseph Conrad; Gdy zakochani całują się w policzki, to znaczy, że błądzą po omacku, szukając swych ust. Pocałunek tworzy kochanków - Emil Zola; Całowanie w rękę nagiej kobiety jest stratą czasu - Jerzy Leszczyński

17

18 nauczeni, doinformowani do realizacji przystąp .......
pozdrawiam A n i a

19


Pobierz ppt "Zakochany pocałunek O pocałunkach napisano książki i rozprawy naukowe, wymyślono setki aforyzmów i opracowano poradniki dla niewtajemniczonych. Bo."

Podobne prezentacje


Reklamy Google