Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Temat: Komputerowe dokumenty czyli o plikach Wszystkie informacje przeznaczone dla komputera i wyniki jego pracy są zapisywane i przechowywane w plikach.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Temat: Komputerowe dokumenty czyli o plikach Wszystkie informacje przeznaczone dla komputera i wyniki jego pracy są zapisywane i przechowywane w plikach."— Zapis prezentacji:

1 Temat: Komputerowe dokumenty czyli o plikach Wszystkie informacje przeznaczone dla komputera i wyniki jego pracy są zapisywane i przechowywane w plikach. Pliki zapisujemy tylko na nośnikach pamięci zewnętrznej komputera (dysk twardy, pendriver, płyty CD, DVD….)

2 W jaki sposób rozpoznać co zawiera dany plik? W celu identyfikacji plików w chwili ich tworzenia nadaje się im nazwy. Każda nazwa pliku składa się z 2 części oddzielonych kropką. np. zestaw.bmp Rozszerzenie nazwy pliku mówi w jakim programie plik powstał i określa typ pliku Nazwa własna. Nadaje ją użytkownik i powinna określać zwartość pliku.

3

4 Notatka Napisz 5 różnych typów plików. Określ ich nazwę własną i rozszerzenie. Możesz to zrobić w tabeli. Nazwa plikuNazwa własnarozszerzenie koza.gifkozagif


Pobierz ppt "Temat: Komputerowe dokumenty czyli o plikach Wszystkie informacje przeznaczone dla komputera i wyniki jego pracy są zapisywane i przechowywane w plikach."

Podobne prezentacje


Reklamy Google