Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wrażenia po otwarciu obudowy komputera mogą być szokujące, szczególnie dla początkującego użytkownika. W oczy rzuca się plątanina kabli łącząca poszczególne.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wrażenia po otwarciu obudowy komputera mogą być szokujące, szczególnie dla początkującego użytkownika. W oczy rzuca się plątanina kabli łącząca poszczególne."— Zapis prezentacji:

1

2 Wrażenia po otwarciu obudowy komputera mogą być szokujące, szczególnie dla początkującego użytkownika. W oczy rzuca się plątanina kabli łącząca poszczególne komponenty. Poniżej wyjaśniamy, do czego one służą.

3 Wszystkie najważniejsze komponenty są podłączone lub zamontowane bezpośrednio na płycie głównej. To jeden z podstawowych elementów każdego komputera, którą można potraktować jako przysłowiową platformę. Za jej pośrednictwem poszczególne części mogą się między sobą bez przeszkód komunikować, przy okazji otrzymując niezbędną do pracy energię elektryczną.

4 Za dostarczenie energii elektrycznej odpowiada zasilacz. Jest on umieszczony w niewielkim, blaszanym pudełku w górnym rogu z tyłu obudowy. Wychodzi z niego wiązka kabli zasilających, które podłączasz do najważniejszych komponentów komputera.

5 Żaden komputer nie może działać bez procesora. Jest on nazywany główną jednostką obliczeniową, ponieważ odpowiada za wszystkie operacje związane z funkcjonowaniem komputera. Umieszczony bezpośrednio na płycie głównej jest schowany pod kwadratowym klockiem, zwanym radiatorem oraz wiatraczkiem. Oba mają za zadanie odprowadzenie z niego ciepła, które wytwarza podczas pracy.

6 Małe, podłużne, płaskie płytki zamontowane prostopadle do płyty głównej to pamięć operacyjna RAM. Używana jest ona do tymczasowego przechowywania informacji, nad którymi pracuje jednostka obliczeniowa. Po wyłączeniu komputera jej zawartość ulega skasowaniu.

7 Aby na stałe przechowywać ważne informacje, dokumenty oraz programy potrzebny jest twardy dysk. To niewielkie, metalowe pudełko zamontowane jest w specjalnym uchwycie w przedniej części obudowy i podłączone do płyty głównej kablem transmitującym dane. Energię elektryczną pobiera prosto z zasilacza za pomocą odpowiedniego kabla.

8 Za wyświetlanie obrazu odpowiada karta graficzna. Może być zintegrowana z płytą główną albo zamontowana do niej prostopadle w postaci osobnej karty, w specjalnym gnieździe w tylnej części obudowy. Z tyłu obudowy podłącza się do niej kabel od monitora.

9 Odtwarzanie dźwięku to oczywiście rola karty muzycznej. Podobnie jak w przypadku karty graficznej, może być ona zintegrowana z płytą główną (w postaci osobnego procesora) lub zamontowana w tylnej części obudowy, prostopadle w specjalnym gnieździe

10 To są niektóre część komputera. Jest ich jeszcze wiele więcej. Podsumowanie: Płyta główna, Zasilacz, Procesor, Pamięć operacyjna RAM, Twardy dysk, Karta graficzna, Karta muzyczna, Napęd optyczny.

11 Koniec http://e- firma.wieszjak.pl/warsztat/9124 9,Z-czego-zbudowany-jest- komputer.html


Pobierz ppt "Wrażenia po otwarciu obudowy komputera mogą być szokujące, szczególnie dla początkującego użytkownika. W oczy rzuca się plątanina kabli łącząca poszczególne."

Podobne prezentacje


Reklamy Google