Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PROGRAM DZIAŁALNOŚCI ŻYCIOWEJ CZŁOWIEKA ŚWIADOMEGO: ŚWIAT PORATUJE PIĘKNO Ten cytat należy nie do mnie, lecz do Fiodora Dostojewskiego. Tylko trochę zmieniłem.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PROGRAM DZIAŁALNOŚCI ŻYCIOWEJ CZŁOWIEKA ŚWIADOMEGO: ŚWIAT PORATUJE PIĘKNO Ten cytat należy nie do mnie, lecz do Fiodora Dostojewskiego. Tylko trochę zmieniłem."— Zapis prezentacji:

1 PROGRAM DZIAŁALNOŚCI ŻYCIOWEJ CZŁOWIEKA ŚWIADOMEGO: ŚWIAT PORATUJE PIĘKNO Ten cytat należy nie do mnie, lecz do Fiodora Dostojewskiego. Tylko trochę zmieniłem jego brzmienie... Dlaczego? Moim zdaniem, najważniejszym czynnikiem zdrowia Człowieka Świadomego, Aktem opanowania przez niego Kulturą Fizjologiczną, jest technologia Renowacji Wewnętrznego Piękna. Przytoczę pewną opowieść-fakt. Dwaj mężczyźni skazani zostali na śmierć, i osadzono ich w celi skazańców. jeden z więźni zapanikował, przestał dbać o siebie, cały czas siedział w kącie, zarósł brudem, ciągle skomlał i narzekał. Drugi zaś wstawał wraz ze wschodem słońca, patrzył przez kraty na niebo, uśmiechał się i przez cały czas coś nucił. І chociaż wymiary celi nie przewyższały kilku metrów, chodził po celi lekko, prawie tańcząc, nucąc coś pod nosem, starał się sprzątać swój kącik, nawet ciągle wycierał miejsce, na którym siedział, nogawką spodni. A gdy siedział w kucki, wystukiwał palcami po podłodze jakieś melodie, przysłuchując się im, lub po prostu poruszał palcami, aby «zająć je pracą».

2 Trwało to długo, aż pewnego razu drzwi się otworzyły, wymieniono nazwiska więźniów i wyprowadzono ich z celi. jeden, wiedząc o szybkim końcu, szedł powłócząc nogami, oglądając się w kierunku celi, niby błagając przeszłości o ratunek, zaś inny szedł jak zawsze lekko, prawie tańcząc, i nucąc jakąś melodię… Więźniów-skazańców doprowadzono do jakichś wrót. Wrota się otworzyły…i wypuszczono ich na wolność! Ten, który cały czas przesiedział w kącie, skomląc i narzekając, usiadł obok wrót i zmarł. Zaś drugi więzień przeszedł przez wrota swoim zwykłym tańczącym chodem, z piosenką na ustach, zachowując się tak, niby tego wszystkiego nie było – ani długiego oczekiwania na śmierć, ani ciasnej i brudnej celi...

3 Ta opowieść umożliwiła mi uświadomienie tego, że: jeden z więźniów odbierał celę skazańców jako miejsce przygotowania do egzekucji i jako miejsce oczekiwania na śmierć. Natomiast jego «kolega» odbierał tą samą celę jako miejsce swojego życia. W związku ze swoją pracą często muszę podróżować: seminaria, wykłady, przyjmowanie pacjentów... Opieram się na tym jakrawym przykładzie pojmowania życia, i gdy rozlokowuję się w hotelu lub jakomś innym miejscu czasowego zamieszkania, biorę do rąk szmatkę, i, aby nie oglądać brudnych drzwi, lub parapetów (niestety, takie się zdarzają), poświęcam parę krótkich chwil przygotowaniu miejsca mojego życia! Czasem także mogę przestawić coś z mebli – według własnego gustu. Dlaczego? PRZECIEŻ ŻYJĘ TUTAJ!!! Chociażby tylko przez jeden dzień. А to, nawiasem mówiąc, jest niemało – całe 24 godziny! Z których parę minut poświęconych przygotowaniu miejsca mojego życia są praktycznie niezauważalne!

4 Jak Człowiek żyje? Żyje w pracy! Piękno miejsca pracy – to piękno jednej trzeciej Twojego życia; Człowiek żyje w domu! Piękno w domu – to piękno następnej jednej trzeciej Twojego życia; Człowiek żyje we śnie! Piękno snu – to piękno pozostałej jednej trzeciej Twojego życia… І jeśli spędzasz w pracy jedną trzecią Swojego Życia, to miejsce pracy jest właśnie Twoim Życiem… Można spędzać to życie w brudzie i bałaganie, i wychodzić z niego w inne życie (na przykład, do domu), i umierać, jak ten wspomniany więzień… Można też spędzać swoje życie-pracę pięknie i iść w inne życie (do domu, lub w sen) ale z radosnym oczekiwaniem na Nowe Życie… W sen – w Twoje Nowe Życie. Można wychodzić z tego życia w inne życie, stękając i narzekając na niewyspanie, i oglądając się w przeszłość, tak jak ten wspomniany więzień oglądał się na celę, i od razu zaczynając umierać… Można też wstawać w dobrym nastroju, z muzyją wewnątrz i uśmiechem na ustach w oczekiwaniu na spotkanie z Nowym Dniem. Przebywanie w domu – poza pracą i snem – to też jest Twoje Nowe Życie. Można zmarnować to życie na «przesiadywanie w kącie» i na niezadowolenie z domowników lub z losu, na krzyki i kłótnie z jakiegoś – w istocie błahego – powodu...

5 А można też w ciągu tej jednej trzeciej Swojego Nowego Życia witać i żegnać Słońce spotkań z bliskimi ludźmi, śpiewając i tańcząc w swoim kręgu domowym.... TO JEST ANSAMBL SENSFIZIOLOGICZNY! Właśnie to jest pojęciem kluczowym piękna Twojego życia jako Stanu Ciągłego Zdrowia, czyli harmonijnego połączenia Twojej fizjologii z życiem otoczenia i jego fizjologią: Albo połączeniem życia i fizjologii więźnia w życiem i fizjologią celi; Albo też połączeniem mojego życia i mojej fizjologii z fizjologią i życiem Hotelu; Albo połączeniem życia i fizjologii jakiegokolwiek człowieka z fizjologią i życiem kolegów działalności życiowej: pracy, domu, snu, ulicy, innych ludzi...

6 І dopiero gdy uświadomisz sobie, że wszystko, co Cię otacza – poczynając od miejsca pracy, ulicy, domu i kończąc wspomnianym już hotelem – posiada, w chwili Twojego z Nim spotkania, takie samo życie jak Twoje… przestaniesz być w tym ansamblu szarym uczestnikiem, od którego mało co zależy, lecz połączysz Siebie z otoczeniem na podstawie Swojego piękna Wewnętrznego. I dopiero wtedy sam, we własnej osobie, staniesz się kompozytorem piękna życia! I dopiero wtedy zaczniesz sam budować i regulować: Swoje zdrowie, Swoją fizjologię, a także Swoje piękno Wewnętrzne i Zewnętrzne – poprzez piękno stwarzanego przez Samego Siebie otoczenia! I dopiero wtedy twoje otoczenie Zewnętrzne – «Orkiestra i orkiestranci Twojego życia» - zaczną, kto lepiej, a kto gorzej, lecz wykonywać właśnie Twój Utwór, kompozycję złożoną z Twojego piękna Wewnętrznego, wypełniając Cię Radością. І ta Radość spowodowana wzajemnym pięknem będzie «wyciągało Cię z ziemi» i podnosiło coraz wyżej ponad poziomem Planety – pomiędzy Niebem a Ziemią, PONIEWAŻ ZECHCESZ JE WIDZIEĆ (to właśnie nazywa się Ciągłym Zdrowiem!) Pzecież wszystko, co Cię w Twoim życiu otacza – od ziarenka piasku aż po Stwórcę, i nie wyłączając także zdrowia, służy do pomocy TOBIE, Twojej filozofiii, Twojej fizjologii, skupionych na pełnieniu właśnie Twojej Osobistej Misji na Planecie.

7 Wszystko to Twoi «domownicy», zamieszkujący Twoją Świadomość nie tylko jako «przedmioty i zjawiska życia codziennego», lecz jako żywe Istoty – które albo lubisz, albo, też tak bywa, «nie lubisz». A to oznacza, zgódź się, że albo chcesz je widzieć, albo nie chcesz!!! A jest to niezwykle proste: Niech to będzie tylko stworzone przez Ciebie piękno stołu, przy którym siedzisz, lub traktora czy maszyny tokarskiej, za pomoc których pracujesz, czy też piękno odcinka ulicy koło Twojego domu... Przecież właśnie piękno jest podstawowym wskaźnikiem zdrowia fizjologicznego: Twojej pracy, Twojego domu, Twojego odcinka ulicy… i, odpowiednio, zdrowia fizjologicznego Twojego Życia: Życia w tym miejscu pracy, Życia w tym domu, Życia przy tej ulicy… Dlatego – aby uczynić Siebie zawsze (ciągle) zdrowym – musisz stworzyć Sam dla Siebie kompozycję piękna, złożoną z kolegów otaczającego Cię życia. Właśnie dlatego, aby zawsze CHCIEĆ ICH WIDZIEĆ.

8 Twoje miejsce pracy, dom, odcinek ulicy, otaczający Cię ludzie – to koledzy nie tylko życia, lecz również koledzy Twojego zdrowia, i to wszystko, co położone jest w środku, obok i dookoła nich – Twoich kolegów – jest i czasem i przestrzenią własne życia. … … … Życie jest mnogością sekund, minut, godzin, dni, lat, spędzanych razem z nimi! Dlatego wyrok śmierci, który sam sobie zrealizował pierwszy więzień, otaczając i wypełniając Świat swojego życia brudem własnych negatywnych myśli i decyzji, ominie Ciebie – Człowieka Świadomego! …jak brudny strumień omija podporę Mostu.

9 Powiedziane tu nie jest moim moralizatorstwem. jest oczywistym czynnikiem fizjologii Człowieka Rozumnego i podstawą jego Ciągłego Zdrowia, przecież właśnie piękno miejsca pracy, piękno ulicy, piękno domu, piękno snu daje Człowiekowi Rozumnemu podstawową przewagę nad zwierzęciem, czyli przewidzenie braku ciągłego niebezpieczeństwa. Powtarzam – więzień zrealizował ten Wyrok Śmierci właśnie dlatego, że SAM wypełniał siebie swoim brudem, a także brudem otaczającego. I ta informacja Brudu tak go przepełniła, że Ziemia wzięła go za śmiecie, i z łatwością przeznaczyła do celów przetwórczych. «Piękno poratuje Świat» - powiedział Dostojewski. Mówiąc to, miał na myśli nie świat w ogóle, lecz Świat Człowieka Świadomego, który z Radością ogląda ten piękny Świat.

10 Аle pewnie chcesz wiedzieć Dlaczego właśnie piękno będzie mogło uratować Świat Człowieka Rozumnego?! Nauka sensfizjologika stwierdza: Jeżeli Cię ze wszystkich stron będzie otaczało piękno i doskonałość, to Twój Organizm, znajdując się w przestrzeni stworzonych przez Ciebie piękna i doskonałości, będzie coraz rzadziej reagować strachem. І w takim stanie – STANIE BRAKU CIĄGŁEGO STRACHU – Twój Organizm, aby zapewnić bezpieczeństwo Twoich Kroków na drodze Misji, będzie coraz sprawniej «wyłapywał muchy niebezpieczeństwa», jako: niezgodność ze swoim pięknem i swoją doskonałością. STOJĄCY NA STRAŻY SPOKÓJ WEWNĘTRZNEGO

11 Piękno i swoboda przestrzeni życiowej to nie tylko czynnik estetyczny. Jest to w pierwszej kolejności przejściem do Twoich nieograniczonych możliwości. A takie przejście umożliwia: zmniejszenie czynników ryzyka dla Twojego Organizmu. Który Cię chroni i zapewnia przebieg Aktów działalności życiowej w warunkach bardzo zmiennego, i dlatego «agresywnego» Środowiska Otaczającego. Takie przejście to jak wylanie rzeki z koryta (ograniczonej przestrzeni) i wtedy ciągła swoboda reakcji (czyli zmniejszenie reakcji instynktownych) umożliwi odpoczynek funkcjom ochronnym Twojego Organizmu, w tym również Twojej mentalności i Twoim emocjom! І wtedy Twoj Organizm szybko odnowi działanie wszystkich, zbyt zmęczonych skupieniem na niebezpieczeństwie, układów, likwidując znany już Ci czynnik nadmiernego hamowania funkcji.

12 . Właśnie ten czynnik (nadmiernego hamowania funkcji) zaczyna działać, gdy zjawia się zmęczenie spowodowane instynktownym życiem – życiem bez świadomości i piękna w ciągłym oczekiwaniu na niebezpieczeństwo, włącznie z oczekiwaniem na chorobę. A to właśnie – zmęczenie takim «JUŻ OBRZYDŁYM» życiem – na zawsze zamyka Człowiekowi Rozumnemu oczy. Nauka sensfizjologika na podstawie swoich badań stwierdza: Jeżeli organizator przedsiębiorstwa świadomie organizuje swoje przedsiębiorstwo wśród innych analogicznych jako wzorzec piękna i doskonałości, to osiągnie wspaniały wynik – Organizmy pracowników jego przedsiębiorstwa będą funkcjonowały bez zmęczenia!!! – dzięki odczuciu bezpieczeństwa zewnętrznego, dzięki zmniejszeniu reakcji reaktywnych i napięcia układów nerwowych i mięśniowych, spowodowanego ciągłym oczekiwaniem na Niebezpieczeństwo. Co jeszcze może spowodować takie «wirtualne» bezpieczeństwo życia w pracy? jest to stróż na zewnątrz, jak dozorca ze swobodnym Wejściem i Wyjściem To nie ktoś, kto Cię pilnuje, lecz ktoś, kto Cię chroni!

13 Ten stróż nie pyta: «Co tu robisz, dlaczego przyszedłeś i w jakim celu wychodzisz?!..» Jeśli pracownik nie ma możliwości WYJŚĆ – nie będzie mógł Tworzyć! Оrganizm pracownika twojego przedsiębiorstwa, podobnie jak Organizm mieszkańca domu, który nie ma możliwości z niego WYJŚĆ, odbiera to jako niebezpieczeństwo dla życia! Myśli w tym momencie, że nie będzie mógł znaleźć wszystkiego niezbędnego do rozwiązania Zadania, zleconego pracownikowi. Dlatego pracownik bardzo szybko, nie posiadając ochrony zasięgu zewnętrznego jednej trzeciej Swojego życia (czyli tej poświęcanej pracy), i z braku swobody wewnętrznej «zabija» inicjatywę i zaprzestaje szukania na zawsze. W mieście Kohtla-Järve (Estonia) w czasach radzieckich przeprowadzono eksperyment: pracownikom umożliwiono przychodzenie do pracy i wychodzenie z niej w dowolnym czasie, jeśli nie będzie to wpływało na Wynik końcowy. Pozostawiono tylko czas na wspólne kontaktowanie się od 11.00 do 13.00... Efektywność pracy zauważalnie wzrosła – dzięki swobodzie wyboru wewnętrznego. W Związku Radzieckim swoboda była niepożądana, eksperyment przerwano.

14 Piękno i doskonałość to także niejednakowość! Piękne i doskonałe życie, piękna i doskonała praca, i nawet piękny i doskonały sen potrzebuje oświetlenia: i szlaku, i miejsca pracy, i nawet zewnętrznej przestrzeni snu. Pewnego człowieka zapytano: «Czego szukasz»? Odpowiada: «Zgubiłem klucze» – i wskazuje ręką w ciemności. «To dlaczego szukasz nie tam, a tu?» « szukam tutaj, bo tu jest światło » – odpowiada człowiek Таk samo pracownik będzie szukać tam, gdzie będzie mógł zobaczyć. А Оrganizm, przeciwnie, zawsze szuka tam, gdzie będzie mógł «nie widzieć» czynników Niebezpieczeństwa, w ten sposób instynktownie mnożąc ilość Reakcji Reaktywnych. Zgodzisz się przecież, że piękno, z wyjątkiem piękna nocnego gwiezdnego Nieba, widoczne jest tylko w Świetle?... Ale pewnie chces się zapytać – «po co potrzebne jest światło dla doskonałego snu?!» Istnieje prosta odpowiedź na to pytanie: А jak będziesz mógł zapisać to genialne (to, które zostanie przyniesione z Wyższych Światów?! А jak, jeśli przypadkowo obudzisz się i nie będzie Swiatła, będziesz mógł, bez instynktownego zwierzęcego STRACHU przed ciemnością, zobaczyć miejsce takiej ważnej jednej trzeciej Swojego Życia i jego piękno?!

15

16 Także piękne i doskonałe życie potrzebuje – chociażby wirtualnego – ale ogrodzenia Własnego Terytorium Funkcjonalnego: chociażby za pomocą papierka, chociażby za pomocą wstążki, chociażby za pomocą ziarenka piasku, czy nawet jakiejś wyimaginowanej linii… tylko nie koła. Оrganizm Człowieka Rozumnego poszukuje informacji nie GDZIEŚ tam, lecz na konkretnym wrażliwym dla niego terytorium. Terytorium, niezbędnym do Realizacji Misji i celu «Jego Człowieka». А ta przestrzeń dla Człowieka Świadomego jest nieograniczona! Zaczynając od wrażliwość na rozmiar Terytorium pod twoimi stopami – gdy stoisz i decydujesz – kończąc nawet na wrażliwości na rozmiary całego Wszechświata – jeśli właśnie on jest twoim Celem! Czyli na rozmiary tej Przestrzeni, w której Organizm będzie mógł «widzieć czuciem» czynniki niebezpieczeństwa dla «Swojego Człowieka». BO KOLO NIE BĘDZIE DAWALO MOŻLIWOŚCI WYJŚCIA !

17 Konstatujemy przyjemny Fakt, że piękno i doskonałość – to jednocześnie nieograniczone rozszerzenie pola oszukiwań dla Realizacji Siebie. Właśnie na tym polega ich działanie – na tworzeniu Ciągłego Zdrowia Życia. Аle wraz z tym piękno i doskonałość – to także rozszerzenie pola poszukiwania Radosnego Życia «wśród szarych dni powszechnych»…

18 Spoglądanie piękna i doskonałości odwraca Twoją Uwagę od Nieładu… i znów przyciąga do Nieładu! W ten sposób przeprowadzana jest likwidacja «metalowości» szyi, «zdrewnienia» kręgosłupa i gimnastyka poprawnego Wzroku. Marius Escher: Metamorfozy Przecież NOWE widzenie NIEŁADU z kolei wywołuje pragnienie poszukiwania CZEGOŚ DODATKOWEGO – w Nieładzie… Czegoś, co będzie mogło uczynić całe życie innym, czyli lepszym niż miniony poprzedni Wzorzec! Z jakiegoś powodu nazywam pięknem: PRZEJŚCIE PORZĄDKU PRZEZ NIEŁAD.

19 Czy zgodzisz się ze mną? Że ciągłe poszukiwanie w Nieładzie właśnie przez Ciebie i właśnie TEGO, co przekształca Nieład w piękno i doskonałość, wymaga od Człowieka Świadomego jedynego – czyli Ciągłego Zdrowia! Aby nic nie odwracało jego Uwagi! Zacząłeś poszukiwania – otrzymałeś zdrowie. Kontynuujesz poszukiwania – zachowujesz zdrowie. Zaprzestajesz poszukiwań – tracisz zdrowie! W ten sposób, badając sensfizjologikę piękna, które ratuje Świat, dochodzimy do logicznego Wniosku, który potwierdza nauka sensfizjologika – że właśnie piękno i doskonałość są Wiecznym Silnikiem (i także Baterią) Stanu Ciągłego Zdrowia. І tak w Nieskończoność! Prawo Osi – bateria takiego Wiecznego Silnika, którym jest Stan Twojego Zdrowia.

20 W ten sposób Pani Logika stwierdza: Мożliwość Ciągłego Zdrowia Twojego Organizmu jednak istnieje, ale tylko wtedy, gdy chcesz widzieć życie – i właśnie to życie, które Ciebie otacza, i jeśli żyjesz swoim życiem w pięknie i doskonałości życia otaczającego, i jeśli zajmujesz sie poszukiwaniem możliwości Tworzenia w pierwszej kolejności własnego piękna i własnej doskonałości, właśnie wtedy Twoje piękno RODZI ŚWIATŁO, które daje możliwość WIDZIEĆ życie.... Człowiek Świadomy, w odróżnieniu od Człowieka Rozumnego, szuka całkiem nie tam, gdzie «może być» zdrowie, lecz szuka zdrowia tam, gdzie jest Światło płynące z Niego Samego - oto właśnie jest nowy i uniwersalny Klucz do Ciągłego Zdrowia! profesor Oleksandr Charczenko Ukraina, Łuck, telefon: +38 0508760217, poczta: sensfiziologika@gmail.comsensfiziologika@gmail.com www. sensfiziologika. com. ua Już domyśliłeś się, jakie to Światło i jaki to Klucz? To Światło Twojej Własnej Kultury Fizjologicznej, zaś uniwersalny Klucz – to technologie ciągłej renowacji Zdrowia od nauki sensfizjologiki.


Pobierz ppt "PROGRAM DZIAŁALNOŚCI ŻYCIOWEJ CZŁOWIEKA ŚWIADOMEGO: ŚWIAT PORATUJE PIĘKNO Ten cytat należy nie do mnie, lecz do Fiodora Dostojewskiego. Tylko trochę zmieniłem."

Podobne prezentacje


Reklamy Google