Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

WYMARZONY DZIEŃ Z RODZINĄ.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "WYMARZONY DZIEŃ Z RODZINĄ."— Zapis prezentacji:

1 WYMARZONY DZIEŃ Z RODZINĄ

2 NASZA RODZINKA MAMA ALICJA TATA ANDRZEJ CÓRKA ANIA

3 WSPÓLNE ŚNIADANIE D DZIEŃ ZACZYNAMY OD ŚNIADANIA.
NAPEWNO BĘDĄ TO PLACUSZKI Z TRUSKAWKAMI ORAZ MLEKO. WSPÓLNIE OMAWIAMY JESZCZE RAZ PLAN NASZEJ WYCIECZKI. PAKUJEMY PRZYGOTOWANE RZECZY I SPRZĘD WĘDKARSKI. WYRUSZAMY !

4 W PODRÓŻ POJADĄ Z NAMI NASI KUZYNI: KRZYŚ, MICHAŁ I PAWEŁEK
W PODRÓŻ POJADĄ Z NAMI NASI KUZYNI: KRZYŚ, MICHAŁ I PAWEŁEK. ZAPOWIADA SIĘ WSPANIAŁY DZIEŃ, CZEKA NAS DUŻO ATRAKCJI

5 WYRUSZAMY W WYMARZONĄ PODRÓŻ
ABY NASZA WYPRAWA BYŁA UDANA OMÓWILIŚMY NA POCZĄTEK ZASADY, KTÓRE BĘDĄ OBOWIĄZYWAŁY PODCZAS WYCIECZKI.

6 RUSZAMY W DROGĘ. NASZA WYCIECZKA PROWADZI W KIERUNKU MOSTÓW NA STAŃCZYKACH, HAŃCZY, PRZEŁOMKI, TURTULA, JELENIEWA, POJEDZIEMY NA GÓRĘ CISOWĄ I DO GULBIENISZEK.

7 MOSTY W STAŃCZYKACH MOSTY NALEŻĄ DO NAJWIĘKSZYCH W POLSCE. NAZYWANE SĄ AKWEDUKTAMI PUSZCZY ROMNICKIEJ. DŁUGOŚĆ MOSTÓW WYNOSI 180M. WYSOKOŚĆ 36,5M. POD NIMI PRZEPŁYWA RZEKA BŁĘDZIANKA.

8 WIADUKTY W STAŃCZYKACH

9

10 RZEKA BŁĘDZIANKA

11

12 GALERIA WIEJSKA W PRZEŁOMCE
W GALERII ZNAJDUJĄ SIĘ STARE SPRZĘTY GOSPODARSTWA DOMOWEGO, WIEJSKIEGO, FOTOGRAFIE, KARTKI PRZYJAŹNI RYSOWANE PRZEZ DZIECI. CIEKAWIE WYGLĄDA I WZBUDZA ZAINTRESOWANIE DOM ZIEMI – RĘCZNIE ULEPIONY ZE SŁOMY I GLINY. WŁAŚCICIELE GALERII CHĘTNIE OPOWIADAJĄ LEGENDY I RÓŻNE CIEKAWE HISTORIE. W GALERII JEST PROWADZONA ZŁOTA KSIĘGA GOŚCI.

13 GALERIA W PRZEŁOMCE

14

15

16

17

18 GLINIANA CHAŁUPA W PRZEŁOMCE

19 GÓRA LESZCZYNOWA JEST TO ZALESIONE WZNIESIENIE , OPADAJĄCE STROMYM URWISKIEM W STRONĘ JEZIORA HAŃCZA WE WSI PRZEŁOMKA. NA SZCZYCIE GÓRY LESZCZYNOWEJ ZNAJDUJE SIĘ WIEŻA WIDOKOWA, Z KTÓREJ ROZTACZA SIĘ WIDOK NA JEZIORO HAŃCZA.

20 JEGO GŁĘBOKOŚĆ WYNOSI 108,5M. JEST TO NAJGŁĘBSZE JEZIORO W POLSCE.
JEZIORO HAŃCZA JEGO GŁĘBOKOŚĆ WYNOSI 108,5M. JEST TO NAJGŁĘBSZE JEZIORO W POLSCE.

21 MALOWNICZE JEZIORO HAŃCZA

22

23

24 PIERWSZA ZŁOWIONA RYBA
WSZYSCY BĘDĄ PRÓBOWAĆ WŁASNYCH SIŁ W POŁOWACH. DLA KUZYNÓW BĘDZIE TO PIERWSZA LEKCJA WĘDKOWANIA. DOROŚLI BĘDĄ WSPIERAĆ I TRZYMAĆ KCIUKI SZCZEGÓLNIE ZA NAJMNIEJSZEGO RYBAKA. POWODZENIA !

25 T U R T U L TURTUL POŁOŻONY JEST W DOLINIE CZARNEJ HAŃCZY. OD XVII WIEKU PRACOWAŁ TU MŁYN WODNY, BĘDĄCY JEDNĄ Z PIEWSZYCH TEGO TYPU BUDOWLI, MIĘDZY JEZIOREM HAŃCZA A WIGRAMI. OD 1993 ROKU MIEŚCI SIĘ TU SIEDZIBA SUWALSKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO.

26 PIĘKNO PRZYRODY W TURTULU

27

28 GŁAZOWISKA KAMIENI

29 J E L E N I E W O CZAS NA OBIAD. WSZYSCY CHĘTNIE I Z WIELKIM APETYTEM ZJEDZĄ PYSZNE KARTACZE.

30 SMACZNEGO !

31 GÓRA CISOWA LEŻY NA TERENIE SUWALSKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO. WZNOSI SIĘ NA WYSOKOŚĆ 265 M.N.P.M. WZNIESIENIE MA CHARAKTERYSTYCZNY KSZTAŁT PRZYPOMINAJĄCY STOŻEK KRATERU WULKANU.

32

33 WIDOK Z CISOWEJ GÓRY

34 PARK LINOWY W GULBIENISZKACH JEST OGROMNĄ ATRAKCJĄ SZCZEGÓLNIE DLA MALUCHÓW

35

36 POWRÓT DO PRZEROŚLI WSPÓLNE GRILOWANIE. NA PIECZONĄ KIEŁBASKĘ PRZYJADĄ RODZICE CHŁOPCÓW. PYSZNA RÓWNIEŻ BĘDZIE SMAŻONA RYBKA, KTÓRĄ ZŁOWILIŚMY W JEZIORZE HAŃCZA. CZAS NA DZIELENIE SIĘ WRAŻENIAMI Z NAJBLIŻSZYMI.

37 CZAS NA KRÓTKĄ REFLEKSJĘ!
DZIĘKUJEMY ZA WSPANIAŁĄ WYCIECZKĘ. BYŁ TO DZIEŃ PEŁEN WRAŻEŃ. ZADOWOLONE DZIECI I ICH RODZICE MOGLI W RADOŚCI I SPOKOJU SPĘDZIĆ WYMARZONY DZIEŃ Z RODZINĄ D Z I Ę K U J E M Y!

38 KOSZT ORGANIZACJI WYMARZONEGO DNIA
ŚNIADANIE ZŁ OBIAD ZŁ PODWIECZOREK - 40ZŁ KOLACJA ZŁ ZAKUP PŁASZCZY PRZECIW DESZCZOWYCH 30ZŁ ZAKUP WĘDKI X30 = 90ZŁ KOSZT PALIWA 70ZŁ BILETY DO GALERII , NA MOSTY, DO PARKU 300ZŁ


Pobierz ppt "WYMARZONY DZIEŃ Z RODZINĄ."

Podobne prezentacje


Reklamy Google