Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ZAPRASZAMY NA PREZENTACJĘ!!!

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ZAPRASZAMY NA PREZENTACJĘ!!!"— Zapis prezentacji:

1 ZAPRASZAMY NA PREZENTACJĘ!!!
Wydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej Opinie oraz kariera zawodowa absolwentów Informatyki i Ekonometrii Chcesz poznać opinie studentów i absolwentów o studiach? Zastawania Cię, czy poznana na studiach wiedza i umiejętności przydają się w życiu zawodowym? Chcesz poznać, jak potoczyły się losy absolwentów kierunku Informatyka i Ekonometria? ZAPRASZAMY NA PREZENTACJĘ!!!

2 Wydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej
Opinie oraz kariera zawodowa absolwentów Informatyki i Ekonometrii Agata Kliber Rok ukończenia studiów: 2005 Doktorat: 2009 Obecnie: Adiunkt w Katedrze Matematyki Stosowanej Po skończeniu studiów na kierunku Informatyka i Ekonometria człowiek staje się rozchwytywany na rynku pracy, jak owe przysłowiowe "świeże bułeczki". Interesują się nim najprzeróżniejsi pracodawcy - począwszy od firmy McKinsey, na firmach zagranicznych skończywszy, jak np. Amrop Hever Group (tu co prawda wymagają umiejętności rozwiązywania stochastycznych równań różniczkowych, ale to przecież czysta przyjemność  ). Oczywiście, można tez pracować dla idei i pozostać na uczelni - wtedy wprawdzie zarabia się "nieco" mniej niż studenci, których się uczy (a spora cześć studentów pracuje już przed ukończeniem studiów:)), ale za to zawsze można wyjechać na stypendium zagraniczne do jakiegoś urokliwego miejsca (polecam okolice Jeziora Bodeńskiego!). Nie wspominam już o możliwości spotkania wielu sławnych postaci...

3 Wydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej
Opinie oraz kariera zawodowa absolwentów Informatyki i Ekonometrii Mariusz Gulczyński Rok ukończenia studiów: 2007 Obecnie: Pracownik Accenture (globalna firma świadcząca usługi z zakresu konsultingu, nowoczesnych technologii oraz outsourcingu) Opinia o Cybernetyce Ekonomicznej Studia na tej specjalności przede wszystkim uczą myślenia i podejścia do rozwiązywania problemów, nauczysz się tu również wykorzystania narzędzi informatycznych w praktyce. Z takimi umiejętnościami nie trzeba wyjeżdżać za granicę w poszukiwaniu dobrej i ciekawej pracy. Warto w miarę wcześnie skupić się na jednym obszarze, który nas interesuje i w nim się specjalizować.

4 Wydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej
Opinie oraz kariera zawodowa absolwentów Informatyki i Ekonometrii Marcin Dębkowski Rok ukończenia studiów: 1998 Obecnie: Właściciel firmy informatycznej Internet Consulting PHU Studia na AE nauczyły mnie operatywności, kreatywności, niezależnego myślenia i działania, umiejętności wykorzystania najnowszych technologii oraz łatwości nawiązywania kontaktów personalnych. Promotorem mojej pracy magisterskiej był prof. dr hab. Jan Paradysz (Katedra Statystyki), który do dziś jest moim ideałem wykładowcy oraz człowieka, który z powodzeniem łączy pracę naukową ze swoimi pasjami. W czerwcu 1999 r. założyłem własną firmę informatyczną zajmującą się projektowaniem baz danych, nietypowych projektów informatycznych oraz skuteczną reklamą w Internecie. Do dnia dzisiejszego moja firma prężnie się rozwija, a ja czerpię z niej wiele satysfakcji osobistych i materialnych.

5 Wydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej
Opinie oraz kariera zawodowa absolwentów Informatyki i Ekonometrii Daria Ringwelska Rok ukończenia studiów: 2006 Obecnie: Specjalistka w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego Pracuję w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego w Departamencie Monitorowania Ryzyk Ubezpieczeniowych. Zajmujemy się między innymi: opracowywaniem metodologii i narzędzi do analizy ryzyk (przygotowując prognozy, wykorzystuję właściwie wszystkie metody, których nauczyłam się na AE), symulacjami oraz prowadzeniem prac w zakresie metodologii określania kondycji finansowej i wymagań kapitałowych zakładów ubezpieczeń. Współpracujemy z organizacjami i organami państwowymi (GUS, Ministerstwo Finansów) i międzynarodowymi (CEIOPS, Komisja Europejska). Jednym z moich głównych zadań jest udział w realizacji projektu Unii Europejskiej 'Wypłacalność II", jestem członkiem grupy eksperckiej ds. modeli wewnętrznych, która skupia członków z europejskich organów nadzoru. Wykorzystuję w pracy zagadnienia z ekonometrii, matematyki finansowej i aktuarialnej - stosuję to, czego się nauczyłam na studiach w praktyce i doświadczam praktycznego znaczenia zdobytej na studiach wiedzy.

6 Wydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej
Opinie oraz kariera zawodowa absolwentów Informatyki i Ekonometrii Stanisław Galas Obecnie: Konsultant w GlaxoSmithKline Wraz z kilkoma innymi absolwentami UEP pracuję w GlaxoSmithKline w Poznaniu. Na studiach miałem dużo statystyki i głównie tę wiedzę dziś wykorzystuję w praktyce, ale już niedługo będą potrzebne bardziej zaawansowane metody statystyczne, których nauczycie się na Wydziale Informatyki i Gospodarki Elektronicznej. Powodzenia!

7 Wydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej
Opinie oraz kariera zawodowa absolwentów Informatyki i Ekonometrii Łukasz Rekowski Obecnie: Manager IT w Procter&Gamble Polecam studia na WiGE. Jest to wydział, po którym dostaje się dobrze płatną pracę. TO NIE JEST ŻADEN MIT - wszyscy moi znajomi, o których wiem, dostali pracę jeszcze na studiach lub tuż po, z zarobkami powyżej średniej krajowej (consulting, ubezpieczenia, banki). Osobiście, jeszcze w czasie studiów zacząłem pracę w firmie Procter&Gamble w dziale sprzedaży. Potem przeniosłem się do działu IT, gdzie pracuję do tej pory. Bardzo sobie chwalę pracę w tej firmie (ze względu na zasady, styl pracy i mierzalne korzyści). W mojej opinii Informatyka i Ekonometria to najbardziej rozwijający kierunek studiów na UEP; mimo początkowo pewnych negatywnych opinii, to co było na zajęciach jest wykorzystywane w rzeczywistości, na przykład teoria chaosu i rachunek prawdopodobieństwa w ubezpieczeniach, ekonometria w bankach, programowanie w przypadku management IT

8 Wydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej
Opinie oraz kariera zawodowa absolwentów Informatyki i Ekonometrii Łukasz Rekowski Obecnie: Manager IT w Procter&Gamble Co mi się podobało na studiach? 1) Elastyczność wykładowców wobec osób pracujących 2) Uczą tu ludzie z potencjałem i podejściem 4) Zajęcia z programowania komputerów – bardzo rozwijające 5) Zajęcia, na których metody matematyczno/komputerowe były przekładane na rzeczywiste sytuacje ekonomiczne – np. ekonometria, badania operacyjne 6) Zajęcia, na których pracowaliśmy w grupach projektowych (np. zarządzanie wiedzą) – jak się okazało, było to coś, czym pracodawca (przynajmniej mój) był żywo zainteresowany i traktował to jako bardzo duży plus

9 Wydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej
Opinie oraz kariera zawodowa absolwentów Informatyki i Ekonometrii Tymon Kryza Rok ukończenia studiów: 2009 Obecnie: Specjalista ds. planowania w Wavin Metalplast-Buk Od niedawna pracuję na stanowisku specjalisty ds. planowania w firmie Wavin Metalplast-Buk. W moich codziennych obowiązkach przydają się zdolności analityczne rozwinięte na ukończonym przeze mnie kierunku Informatyka i Ekonometria. Zespół, w którym pracuję, realizuje również projekty dotyczące optymalizacji procesów związanych z logistyką w przedsiębiorstwie i tu także pomocne jest zdobyte wykształcenie.

10 Wydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej
Opinie oraz kariera zawodowa absolwentów Informatyki i Ekonometrii Adam Majerowski Rok ukończenia studiów: 2004 Obecnie: Kierownik Zespołu Dealerów w BZWBK AIB Asset Mangement S.A. Już w dzień po obronie pracy magisterskiej rozpocząłem pracę w BZWBK AIB Asset Management S.A. – firmie zarządzającej aktywami funduszy inwestycyjnych Arka BZWBK i Lukas oraz funduszami najbogatszych ludzi w Polsce. Do zadań zespołu, którym kieruję, należy zawieranie transakcji, których przedmiotem są instrumenty finansowe. Jestem absolwentem kierunku Informatyka i Ekonometria, specjalności Cybernetyka Ekonomiczna.

11 Wydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej
Opinie oraz kariera zawodowa absolwentów Informatyki i Ekonometrii Marek Kowalkiewicz Rok ukończenia studiów: 2002 Doktorat: 2006 Obecnie: Reasercher australijskiego oddziału SAP Na początku studiów, w pewnej ankiecie napisałem, że po ich ukończeniu chciałbym rozpocząć pracę w firmie SAP. Udało się. Obecnie pracuje w australijskim oddziale badawczym SAP w Brisbane, na stanowisku researcher. Specjalnością Informatyka Ekonomiczna (obecnie Informatyka w Gospodarce i Administracji) zainteresowałem się już na II roku studiów. Na przedmiot "Systemy Sztucznej Inteligencji" napisałem system tworzący ścieżki studiów w języku PHP. Wyniki tej pracy zainteresowały naukowców, co pociągnęło za sobą publikacje na jednej z ważniejszych konferencji naukowych z zakresu informatyki - CAiSE 2002 w Kanadzie. Do końca studiów udało mi się opublikować jeszcze kilka innych prac na konferencjach w USA, Indiach i Niemczech. Na przedmiot "Systemy Wyszukiwawcze„, w języku Delphi, stworzyliśmy z kolegą system rozpoznający zmieniającą się tematykę dokumentów tekstowych. To wszystko było znakomitą zabawą - nauczyłem się programować w wielu językach.

12 Wydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej
Opinie oraz kariera zawodowa absolwentów Informatyki i Ekonometrii BCC Team  Pracownicy BCC - niezależnej firmy konsultingowej, specjalizującej się w usługach związanych z systemami SAP i w outsourcingu IT Studiowaliśmy razem przez 5 lat i nadal nie możemy się ze sobą rozstać. Wszyscy pracujemy w BCC jako konsultanci wdrożeniowi SAP, zajmując się różnymi modułami w ramach modułu CRM. Praca konsultanta wymaga nie tylko wiedzy merytorycznej z zakresu prowadzonych konsultacji, którą częściowo można wyczytać np. z książek, ale również umiejętności sprzedania samego siebie. Bardzo ważne są wszelkie umiejętności miękkie jak sztuka prezentacji lub wnioskowanie na podstawie dyskusji prowadzonych z klientem. Jako reprezentanci firmy musimy pokazać się z jak najlepszej strony oraz udowodnić klientowi, że rozumiemy jego potrzeby, i co najważniejsze potrafimy je zrealizować.

13 Wydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej
Opinie oraz kariera zawodowa absolwentów Informatyki i Ekonometrii BCC Team  Pracownicy BCC - niezależnej firmy konsultingowej, specjalizującej się w usługach związanych z systemami SAP i w outsourcingu IT Studia na kierunku Informatyka i Ekonometria nauczyły nas zarządzać własnym czasem, co w chwili obecnej w znacznym stopniu wpływa na postrzeganie nas przez klienta. Liczne zajęcia, których podstawą była praca w zakresie osoby pełniącej konkretne stanowisko w rzeczywistym projekcie biznesowym, pozwoliły nabyć umiejętności potrzebne w obecnej pracy oraz poznać liczne procesy biznesowe rządzące współczesnym przedsiębiorstwem. Dodatkowo połączenie przedmiotów informatycznych z ekonomicznymi dało nam przewagę w poszukiwaniu pracy nad absolwentami kierunków czysto technicznych. W chwili obecnej cała wiedza zdobyta podczas studiów pomaga nam wdrażać innowacyjne technologie informatyczne zgodnie z potrzebami naszych klientów.

14 Wydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej
Opinie oraz kariera zawodowa absolwentów Informatyki i Ekonometrii Radosław Janczewski Obecnie: Analityk w Departamencie Rozwoju Aplikacji w Banku Pocztowym SA Pracuję jako Analityk w Departamencie Rozwoju Aplikacji w Banku Pocztowym SA. Pracę znalazłem dwa miesiące po obronie pracy magisterskiej i po miesiącu poszukiwań. Cybernetyka Ekonomiczna pozwoliła mi zdobyć szeroką wiedzę w zakresie analiz biznesowych, finansowych oraz IT, co w całości wykorzystuję na moim stanowisku. Studia wspominam bardzo mile. W mojej ocenie i w oczach innych jestem atrakcyjnym pracownikiem ze względu na poziom kształcenia na AE. Gdybym miał ponownie dokonać wyboru odnośnie uczelni i specjalności, wynik byłby ten sam.

15 Wydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej
Opinie oraz kariera zawodowa absolwentów Informatyki i Ekonometrii Paweł Jan Kalczyński Rok ukończenia studiów: 2000 Dyplom doktora nauk ekonomicznych: 2002 Profesor nadzwyczajny: 2007 Obecnie: Associate Professor of Information Systems na University of Toledo Seminarium magisterskie z informatyki ekonomicznej prowadzone przez prof. dra hab. Witolda Abramowicza było dla mnie przygodą naukową, która rozbudziła moją pasję do pracy naukowej. Po obronie pracy magisterskiej w 2000 roku, kontynuowałem naukowe dociekania na seminarium doktorskim. W tym czasie wspólnie z promotorem prof.. Abramowiczem i kolegą z seminarium opublikowaliśmy książkę w wydawnictwie Springer-Verlag, kilka rozdziałów do książek oraz kilkanaście prac konferencyjnych (wszystkie w języku angielskim). Ukończyłem także miesięczne szkolenie administrowania hurtowniami danych w SAS Institute w Warszawie i wygłosiłem kilka prezentacji na arenie międzynarodowej (głównie w USA). Kiedy obroniłem doktorat, postanowiłem złożyć podania o samodzielne stanowisko naukowe do kilkunastu amerykańskich uczelni. Po przejściu wszystkich formalnych procedur związanych z zatrudnieniem otrzymałem kilka ofert pracy. Od prawie pięciu lat pracuję na University of Toledo. Mój profil można obejrzeć pod adresem

16 Wydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej
Opinie oraz kariera zawodowa absolwentów Informatyki i Ekonometrii Marek Marcinak Rok ukończenia studiów: 2005 Obecnie: Współzałożyciel i współwłaściciel Wortalu Muzyki Klubowej FTB.pl ( Już w szkole średniej zafascynowała mnie muzyka elektroniczna. Wtedy też, stałem się aktywnym Internautą, któremu zależało na tym, aby swoją pasję móc dzielić z innymi. Ze względu na to, że w polskim Internecie nie istniały żadne serwisy poświęcone muzyce elektronicznej, wraz z kilkoma innymi zapaleńcami uruchomiliśmy własny: Wortal Muzyki Klubowej FTB.pl Przez pierwsze dwa lata, traktowaliśmy serwis wyłącznie jako hobby, natomiast już w czasie studiów okazało się, że umiejętne wdrożenie rozwiązań elektronicznego biznesu, pozwala przy okazji uzyskać korzyści finansowe. Obecnie FTB.pl jest najpopularniejszym serwisem internetowym w Polsce, poświęconym kulturze klubowej oraz muzyce elektronicznej. Miesięcznie nasze strony odwiedza - aż trudno uwierzyć - ponad 400 tysięcy Internautów. Na witrynie znajdują się nowinki ze świata klubowego, zapowiedzi imprez, informacje o artystach, wywiady. Elektroniczny biznes pozwala nam nie tylko utrzymać serwis oraz systematycznie go rozwijać, ale także gwarantuje, że po studiach nie musimy szukać dodatkowej pracy.

17 Wydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej
Opinie oraz kariera zawodowa absolwentów Informatyki i Ekonometrii Andrzej Puk Rok ukończenia studiów: 1998 Obecnie: Współwłaściciel firmy zajmującej się produkcją i dystrybucją kabin prysznicowych i inne Nauka na AE w Poznaniu wszechstronnie rozwinęła we mnie teoretyczną wiedzę z różnych dziedzin. Promotorem mojej pracy magisterskiej był prof. dr hab. Jan Paradysz, który do dziś pozostaje moim autorytetem. Po skończeniu studiów podjąłem pracę na stanowisku Export Managera w firmie Aquaform Sp. z o.o., a po kilku latach rozpocząłem współpracę z firmą Foliarex. Obecnie jestem również współwłaścicielem firmy zajmującej się produkcją i dystrybucją kabin prysznicowych. Jednak największym moim sukcesem życiowym pozostaje moja rodzina, żona oraz 7-letnie bliźniaczki.

18 Wydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej
Opinie oraz kariera zawodowa studentów i absolwentów Przemysław Barański Rok ukończenia studiów: 2008 Obecnie: Analityk biznesowy w BZ WBK AIB Towarzystwie Funduszy Inwestycyjnych S.A Już pod koniec IV roku studiów dostałem się na staż w BZ WBK AIB Asset Management S.A. Do dzisiaj pracuję w tej spółce oraz w BZ WBK AIB Towarzystwie Funduszy Inwestycyjnych S.A. Można powiedzieć, że pracuję „w zawodzie” – na co dzień wykorzystuję wiedzę i umiejętności, które zdobyłem w trakcie studiów, a w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej odpowiadałem m.in. na pytania, które wyglądały na dosłownie wyciągnięte z kolokwium z ekonometrii i matematyki finansowej. Od znajomych z roku wiem, że wielu z nich udało się osiągnąć to samo i to niekoniecznie pracując w sektorze finansowym.

19 Wydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej
Opinie oraz kariera zawodowa absolwentów Informatyki i Ekonometrii Przemysław Barański Rok ukończenia studiów: 2008 Obecnie: Analityk biznesowy w BZ WBK AIB Towarzystwie Funduszy Inwestycyjnych S.A Co mi się podobało na studiach? Pewnego rodzaju „interdyscyplinarność” tego wydziału – połączenie ekonomii, matematyki i informatyki. Człowiek nie zostaje „zaszufladkowany” w jednej dziedzinie i może w łatwy sposób dostosować się do wymogów otoczenia. Z doświadczenia wiem, że pracodawcy przed wszystkim cenią inteligencję potencjalnych pracowników, a w drugiej kolejności zasób wiedzy. Lata spędzone przy wszelkiego rodzaju matematykach, statystykach i ekonometriach skutecznie ćwiczą umysł a „zdolności analityczne” pojawiają się jako wymóg w wielu ogłoszeniach o pracę. Kończąc te studia posiada się też sporą wiedzę z zakresu informatyki i ekonomii, co zawsze jest przydatne – nieważne czy szuka się pracy w banku lub firmie IT czy właśnie zepsuł nam się komputer, chcemy skutecznie zainwestować nasze oszczędności lub lubimy wytykać politykom błędy w ich teoriach o tym, co jest dobre dla gospodarki.

20 Wydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej
Opinie oraz kariera zawodowa absolwentów Informatyki i Ekonometrii Łukasz Zabiełło Rok ukończenia studiów: 2006 Obecnie: Specjalista w dziedzinie Business Intelligence w ACXIOM Moja kariera zawodowa rozpoczęła się już na IV roku studiów. Zaczynałem w NIVEA Polska w Poznaniu, potem było METRO Group w Warszawie, następnie amerykański potentat w dziedzinie BI firma MicroStrategy w Warszawie. Obecnie pracuję dla amerykańskiego potentata w dziedzinie marketingowych baz danych: firmie ACXIOM w Gdańsku. Zajmuję się Systemami Informacyjnymi od strony konfiguracji i kastomizacji - przy użyciu baz danych i oprogramowania BI wykonuję zaawansowane analizy pozwalające czerpać firmom cenną wiedzę z danych. Ze zmianą pracy nie miałem nigdy większych problemów i zawsze byłem ceniony na zajmowanych stanowiskach. Oprócz tego prowadzę własną działalność gospodarczą, dla której uzyskałem dofinansowanie w ramach konkursu Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej.

21 Wydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej
Opinie oraz kariera zawodowa absolwentów Informatyki i Ekonometrii Łukasz Zabiełło Rok ukończenia studiów: 2006 Obecnie: Specjalista w dziedzinie Business Intelligence w ACXIOM Dlaczego warto studiować na Informatyce i Ekonometrii? Na rynku pracy jest duże zapotrzebowanie na specjalistów - wdrożeniowców, którzy mają być łącznikiem pomiędzy światem IT a światem biznesu. Obecnie dużo bardziej cenną wiedzą jest wiedza biznesowa niż wiedza technologiczna, tzn. wiedza CO zrobić, a nie JAK zrobić. Jeśli wiesz CO zrobić, to IT jest na tyle zaawansowane, że na pewno da się to wykonać. Uważam, że studia na Informatyce i Ekonometrii pozwalają się ukształtować w ten sposób, aby wiedzieć CO zrobić i umieć rozmawiać z IT o tym, JAK to zrobić. Z dużym prawdopodobieństwem absolwent IiE zostanie ekspertem, który będzie w stanie na konkretny problem biznesowy w danej branży (retail, bankowość, logistyka, etc.) zaproponować co najmniej jedno rozwiązanie, oparte na wiedzy, najlepszych praktykach, które pozwoli problem załatwić, dając firmie dodatkowe korzyści. W kolejnym etapie natomiast przekaże działowi IT zestaw wymagań umożliwiających implementację rozwiązania biznesowego.

22 Wydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej
Opinie oraz kariera zawodowa absolwentów Informatyki i Ekonometrii Krzysztof Płatek Student V roku Obecnie: Programista w Departamencie Informatyki Domu Maklerskiego BZWBK Doświadczenie zawodowe zacząłem zdobywać już podczas III roku studiów. Początkowo pracowałem w firmie Mondial Assistance w Dziale Analiz i Planowania (na staż dostałem się dzięki konkursowi „Grasz o staż”, a po stażu tam pozostałem). Dzięki konkursowi „Praktyka Inżynierii Finansowej” zdobyłem również praktykę w Ernst & Young. Obecnie pracuję w Departamencie Informatyki Domu Maklerskiego BZWBK jako programista MATLAB. Pracuję nad wdrożeniem systemu adekwatności kapitałowej zgodnej z ICAAP. Zachęcam do aktywności studenckiej. Sam jestem Sekretarzem w Studenckim Kole Naukowym „Portfolio”. Jestem również Liderem Zespołu ds. IT stowarzyszenia studenckiego PBDA oraz członkiem McKinsey Club. Zapraszam również na stronę , której jestem współautorem 

23 Wydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej
Opinie oraz kariera zawodowa absolwentów Informatyki i Ekonometrii Mirosław Tomicki Rok ukończenia studiów: 2008 Obecnie: Pracownik Ernst&Young - dział zarządzania ryzykiem finansowym dla przedsiębiorstw (Treasury Solutions) W Ernst&Young zajmuję się zadaniami związanymi z ryzykiem finansowym, w szczególności walutowym, stopy procentowej, a także ryzykiem na rynku towarowym i energii. Wyceniamy instrumenty finansowe, w szczególności pochodne, dokonujemy pomiaru ryzyka i i zarządzamy nim. Zajmujemy się organizowaniem funkcji zarządzania ryzykiem w spółkach, rachunkowością zabezpieczeń, programami opcji menedżerskich, rozwojem metodologii i narzędzi do wyceny instrumentów finansowych, inżynierią finansową. Na co dzień dużo siedzę w Matlabie, Excelu, VBA, SQL Serverze i Accesie oraz na stacji Reuters. Ze względu na szerszą wiedzę z zakresu IT zajmuję się narzędziami i naszymi wewnętrznymi systemami IT. 

24 Wydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej
Opinie oraz kariera zawodowa absolwentów Informatyki i Ekonometrii Jacek Gąsiorowski Rok ukończenia studiów: 2007 Obecnie: Młodszy ekspert ds. operacji powierniczych w w Citibank International Plc W całym dotychczasowym doświadczeniu zawodowym bardzo przydaje się wiedza zdobyta na studiach, zwłaszcza z rynków kapitałowych, jak również z zakresu matematyki finansowej oraz informatyki (głównie programowania i baz danych). Pracuję w Citibank International Plc (część Citigroup) - początkowo w zespole Księgowości Funduszy, a obecnie w zespole Static Data, jako młodszy ekspert ds. operacji powierniczych. Zajmuję się wprowadzaniem danych m. in. dotyczących papierów wartościowych (tworzenie papierów wartościowych od podstaw w systemie) oraz ustawieniami rachunków papierów wartościowych dla funduszy inwestycyjnych. Moim obowiązkiem jest ustawianie instrukcji rozliczeniowych dla funduszy inwestycyjnych i brokerów, które to instrukcje są umieszczone później w komunikacie SWIFT wychodzącym na rynek. Ponadto, przeprowadzam analizę bieżących procesów w departamencie i wprowadzaniem usprawnień (czasami wykorzystując VBA).

25 Wydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej
Opinie oraz kariera zawodowa absolwentów Informatyki i Ekonometrii Paweł Samolej Rok ukończenia studiów: 2008 Obecnie: Analityk w Dziale Dystrybucji w Wavin Metalplast-Buk Sp. z o.o Pracę w Wavin Metalplast-Buk Sp. z o.o. podjąłem już w czasie studiów. Obecnie jestem odpowiedzialny za kierowanie projektami w całym dziale logistyki. Jest to całkowicie samodzielne stanowisko, gdzie nie ma mowy o żmudnej pracy. Wiedza zdobyta na studiach przydaje mi się głównie do budowania modeli optymalizujących wykorzystanie zasobów w logistyce, do przetwarzania ogromnej ilości danych oraz do tworzenia prognoz niezbędnych do rozpoczęcia projekt. Nieoceniona jest również nabyta w czasie studiów biegłość w posługiwaniu się takimi narzędziami, jak Microsoft Excel, Visual Basic for Application, SQL, Microsoft Access, Microsoft Visio, Cieszę się, że ukończony kierunek nauczył mnie, poza elementami technicznymi, formułowania wniosków opartych na analizie danych, co przydaje się nie tylko na specjalistycznych stanowiskach.

26 Wydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej
Opinie oraz kariera zawodowa absolwentów Informatyki i Ekonometrii Agnieszka Wójcik Rok ukończenia studiów: 2008 Obecnie: Finance analyst w banku Santander Cards UK Ltd w Wielkiej Brytanii Do Wielkiej Brytanii przyjechałam by odbyć praktyki Aiesec w GE Money, które wkrótce połączyło się z Abbey, tworząc Santander. Po skończeniu rocznych praktyk zostałam doceniona i otrzymałam stałą umowę o pracę w dziale finansów i planowania. W swojej pracy zajmuje się głównie zagadnieniami związanymi z zamknięciem miesiąca (management accounts), gromadzeniem i konsolidacją wyników finansowych danego miesiąca i raportowaniem ich zarówno wewnętrznie (senior management UK), jak i zewnętrznie (centala w Madrycie). Zajmuję się również planowaniem i prognozowaniem. Rozpoczęłam również międzynarodowe kwalifikacje CIMA - Chartered Institute of Management Accountants.

27 Wydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej
Opinie oraz kariera zawodowa absolwentów Informatyki i Ekonometrii Bożena Ozon-Lehman Rok ukończenia studiów: 2007 Obecnie: Starszy inspektor bankowy w pionie inwestycji w BRE Banku Studia na IiE dały mi niezłą podstawę do obecnej pracy. Wykorzystuje wiedzę z informatyki (SAS, VBA, Access), ekonomii (rachunkowość, bankowość, wycena instrumentów finansowych) oraz wiedzę z zakresu budowy modeli ekonometrycznych. Pracuje w Biurze Kontroli i Analiz, zajmującym się wsparciem dla pionu inwestycyjnego  zarówno dla traidingu (DFM) jak i departamentu skarbu (DS) – jest to naprawdę bardzo fajna praca. Codziennie współpracuję z DS’em w zakresie zarządzania płynnością banku, wewnętrznymi przepływami oraz w zakresie rozliczenia kosztów finansowania długoterminowego. Ostatnio uczę się metod szacowania wymogów na ryzyko kontrahenta, rynkowe i operacyjne, a w najbliższym czasie będziemy opracowywać do tego oprogramowanie. W pracy wykorzystuje algorytmy, które piszemy w SAS'ie i VBA.

28 Wydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej
Opinie oraz kariera zawodowa absolwentów Informatyki i Ekonometrii Ewa Wołoszko Rok ukończenia studiów: 2008 Obecnie: Konsultantka ds. aplikacji w Comarch SA Już na studiach zaczęłam pracować w firmie Comarch SA na stanowisku programisty, a po paru miesiącach przeszłam na stanowisko konsultantki ds. aplikacji (Business Solution Manager). Aktualnie zajmuję się elektronicznymi systemami obiegu dokumentów dla administracji publicznej i użyteczności publicznej. Moim zadaniem jest profesjonalne prezentowanie możliwości oferowanego systemu, rozpoznawanie potrzeb klienta i techniczne wsparcie sprzedaży. Praca konsultantki wymaga ciągłego zdobywania wiedzy i gotowości do podróży, ale daje wiele satysfakcji.

29 Wydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej
Opinie oraz kariera zawodowa absolwentów Informatyki i Ekonometrii Jakub Marcinkiewicz Rok ukończenia studiów: 2009 Obecnie: Uczestnik Programu Kadry Menedżerskiej w Banku Millenium Jeżeli chodzi o absolwentów mojego rocznika, to trzeba przyznać: radzimy sobie całkiem nieźle w Warszawie. Nie jest nas mało i nawet dość często się spotykamy. Nie będę oryginalny jak powiem, że pracuję w banku . Jestem uczestnikiem Programu Rozwoju Kadry Menedżerskiej w Banku Millennium i jestem bardzo zadowolony z wyboru  . Przez jeszcze półtora roku będę odbywał rotacje w różnych departamentach banku (DM, ryzyko, skarb, TFI, itp.), a po zakończeniu programu będę kontynuował pracę w wybranym departamencie.

30 Wydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej
Opinie oraz kariera zawodowa absolwentów Informatyki i Ekonometrii Dawid Jacek Rok ukończenia studiów: 2009 Obecnie: Analityk rynków finansowych w firmie brokerskiej EFIX Polska Pracuję jako analityk finansowy w firmie brokerskiej. Piszę analizy walutowe (głównie techniczne), analizy makro, podsumowania wydarzeń na rynkach finansowych itp. Wspólnie z zespołem prowadzimy też badania ciekawych produktów, nowinek w dziedzinie finansów. Przygotowane przez nas opracowania trafiają często do Bankiera, Onetu i na kilka innych portali finansowych  

31 Wydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej
Opinie oraz kariera zawodowa absolwentów Informatyki i Ekonometrii Wojciech Roszka Rok ukończenia studiów: 2006 Obecnie: Doktorant w Katedrze Statystyki i pracownik GUS w Poznaniu Moje pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywałem w firmach zajmujących się badaniem rynku. Z pewnością znajomość metod ilościowych w ekonomii bardzo pomogła mi się rozwinąć i poznać ich praktyczne zastosowanie w biznesie. Dzięki zdobytemu doświadczeniu widzę, jak wielkie jest zapotrzebowanie na "czytanie" wiedzy z liczb: badania ankietowe, systemy business intelligence, wyciąganie wiedzy o rynku z badań wtórnych i danych porozrzucanych w różnych miejscach. To zapotrzebowanie wynika z faktu, że OBECNIE NA RYNKU NAJBARDZIEJ LICZY SIĘ WIEDZA. Z tego względu, podjąłem decyzję o powrocie na Uczelnię na studia doktoranckie. Już teraz widzę, że to procentuje.

32 Wydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej
Opinie oraz kariera zawodowa absolwentów Informatyki i Ekonometrii Wojciech Roszka Rok ukończenia studiów: 2006 Obecnie: Doktorant w Katedrze Statystyki i pracownik US w Poznaniu Obecnie zajmuję się pisaniem doktoratu w Katedrze Statystyki naszej Alma Mater - piszę na temat integracji baz danych pochodzących z różnych źródeł. Prowadząc dydaktykę, próbuję zafascynować studentów metodami statystycznymi, wykorzystując do tego pakiet statystyczny SPSS. Dodatkowo podjąłem zatrudnienie w Urzędzie Statystycznym w Poznaniu, gdzie razem z zespołem wspaniałych ludzi bierzemy udział w europejskim projekcie Data Integration, w którym to projekcie zapoznajemy się z metodologią i praktycznym zastosowaniem metod integracji baz danych.

33 Wydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej
Opinie oraz kariera zawodowa absolwentów Informatyki i Ekonometrii Łukasz Wesołowski Rok ukończenia studiów: 2008 Obecnie: Menedżer Projektu w COMPUTEC S.A. Po blisko dwóch latach od ukończenia studiów widzę, jak warto było zainwestować cały ten czas w kierunek Informatyka i Ekonometria. Obecnie jestem Menedżerem Projektu w firmie wdrażającej system do zintegrowanego zarządzania przedsiębiorstwem: SAP. W codziennej pracy mam do czynienia z osobami ze szczebla kierowniczego, z którzy świetnie się znają na księgowości, zarządzaniu finansami, sprzedaży, logistyce, zarządzaniu produkcją, kierowaniem projektów, programowaniem i widzę, że wiedza oraz umiejętności zdobyte na tym interdyscyplinarnym kierunku mocno procentują.

34 Wydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej
Opinie oraz kariera zawodowa absolwentów Informatyki i Ekonometrii Łukasz Wesołowski Rok ukończenia studiów: 2008 Obecnie: Menedżer Projektu w COMPUTEC S.A. Ostatnio kiedy byłem na szkoleniu z zarządzania projektami trener prowadzący zajęcia wspomniał: „JEŻELI FIRMA MA TAKIEGO MENEDŻERA, KTÓRY: potrafi sam zrobić analizę finansową swojego projektu, potrafi parametryzować modele ekonometryczne wykorzystywane w zarządzaniu projektami i jeszcze sam potrafi sobie napisać makro do automatyzacji MS Projecta, TO JEST TO PRAWDZIWY SKARB" Wszyscy uczestnicy się tylko zaśmiali, jakby chcieli powiedzieć - to niemożliwe... Ja się tylko do siebie uśmiechnąłem i pomyślałem - przecież tego wszystkiego nauczyli mnie na Informatyce i Ekonometrii 

35 Wydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej
Opinie oraz kariera zawodowa absolwentów Informatyki i Ekonometrii Karol Wienke Rok ukończenia studiów: 2006 Obecnie: Pracownik KPMG Audyt Pracuję w dziale audytu jednej z najbardziej znanych firm doradczo-audytorskich: KPMG Audyt. Zajmuję się przeprowadzaniem przeglądów i audytów sprawozdań finansowych oraz pakietów konsolidacyjnych, najczęściej wg polskiej ustawy oraz międzynarodowych standardów sprawozdawczości finansowej. Dodatkowo od czasu do czasu zajmuję się wykonywaniem usług z obszaru rachunkowości i sprawozdawczości. Mam też okazję do przeprowadzania due-dilligence oraz asysty przy IPO (Initial Public Offer).

36 Wydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej
Opinie oraz kariera zawodowa absolwentów Informatyki i Ekonometrii Ania Gorączka Rok ukończenia studiów: 2007 Obecnie: Młodszy kierownik ds. badań i analiz rynkowych w Kampanii Piwowarskiej W swojej pracy jestem odpowiedzialna za wykonanie badań i analiz rynku piwnego. Owoce mojej pracy są wsparciem oraz inspiracją dla strategicznych i operacyjnych działań zespołów kierujących rozwojem marek piwa.   Podczas  studiów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu zapoznałam się zarówno z ogólną wiedzą ekonomiczną, jak i specjalistycznymi metodami analitycznymi, które wykorzystuję w swojej obecnej pracy. Ponadto studia nauczyły mnie kreatywnego i interdyscyplinarnego sposobu myślenia, ułatwiającego rozwiązanie bieżących problemów. Gdybym miała jeszcze raz decydować o moim kierunku studiów, z pewnością dokonałabym takiego samego wyboru.

37 Wydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej
Opinie oraz kariera zawodowa absolwentów Informatyki i Ekonometrii Karolina Bojko Rok ukończenia studiów: 2010 Obecnie: Analityk finansowy w firmie brokerskiej EFIX Polska Pracuję w firmie brokerskiej EFIX Polska ( jestem analitykiem rynków finansowych. Zajmuję się szeroko pojętą analizą techniczną, fundamentalną i makroekonomiczną. Moja praca polega głównie na pisaniu raportów, artykułów i przeprowadzaniu analiz. Wszystkie wymienione są publikowane na stronach takich jak: Praca jest naprawdę przyjemna i co najważniejsze pozwala mi się nieustannie rozwijać. Po wiedzy teoretycznej zdobytej na uczelni poznaję teraz to wszystko w praktyce. Ale na pewno trudno by było wdrażać się w zajęcia praktyczne z dziedziny inżynierii finansowej i rynków finansowych bez teoretycznych podstaw. Myślę, że mój kierunek dobrze mnie przygotował do pracy zawodowej.

38 Wydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej
Opinie oraz kariera zawodowa absolwentów Informatyki i Ekonometrii Witold Kundzewicz Rok ukończenia studiów: 2007 Obecnie: Członek zarządu Telewizji WTK, twórca znanych portali i inne... Studia na AE to świetny okres w moim życiu - poszerzenie horyzontów na wszystkich polach, zdobywanie praktycznej wiedzy z zakresu ekonomii i wielu znajomości ze świetnymi aktywnymi ludźmi. To wielki kapitał. Od 3 lat pracuję w Telewizji WTK, odpowiadając za rozwój firmy. Poza tym, jestem również twórcą: portalu epoznan.pl (Najlepszy Serwis o Poznaniu - nagroda Ryszarda Grobelnego), serwisu społecznościowego obiezyswiat.org (Ogólnopolska nagroda Biznes Roku 2006). Obecnie uruchamiam kolejny projekt biznesowy - Ogólnopolską Telewizję Ogłoszeniową ANONSE.tv.

39 Wydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej
Opinie oraz kariera zawodowa absolwentów Informatyki i Ekonometrii Paulina Dolata Rok ukończenia studiów: 2008 Obecnie: Specjalista ds. prognozowania sprzedaży w Kompanii Piwowarskiej Obecnie pracuję w Kompanii Piwowarskiej SA na stanowisku specjalisty ds. prognozowania sprzedaży. Jak sama nazwa stanowiska wskazuje, zajmuję się prognozowaniem, gromadzeniem, ale także przetwarzaniem i analizą danych. W swojej pracy wykorzystuję wiedzę z zakresu ekonometrii do budowania modeli prognostycznych oraz wiedzę na temat SQL i Visual Basic.

40 Wydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej
Opinie oraz kariera zawodowa absolwentów Informatyki i Ekonometrii Bartosz Wieczorek Rok ukończenia studiów: 2009 Obecnie: Urząd Komisji Nadzoru Finansowego w Departamencie Nadzoru Inwestycji Emerytalnych Obecnie mieszkam w Warszawie i pracuję w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego w Departamencie Nadzoru Inwestycji Emerytalnych. Należę do zespołu pracującego nad Koncepcją Modeli Rynku OFE / PTE, a ponadto wyceniam instrumenty funduszy portfeli. Obowiązki moje idealnie wpasowały się w kierunek studiów, a w szczególności w prowadzone przedmioty na specjalności i za to bardzo dziękuję.

41 Wydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej
Opinie oraz kariera zawodowa absolwentów Informatyki i Ekonometrii Michał Krawczyk Rok ukończenia studiów: 2005 Obecnie: Konsultant Expert SAP XI (SAP PI), SAP Mentor, ekspert w zakresie integracji - zebrał najwyższe oceny w światowej społeczności SAP Uczelnia nie tylko nauczyła mnie samodzielnego pogłębiania wiedzy w obszarach, które przede mną otworzyli wykładowcy, ale także rynkowych reguł, kiedy to dowiedziałem się, że jednym z wymagań po 3 roku jest odbycie praktyk zawodowych. Dzięki temu, nie tylko nauczyłem się jak w praktyce szukać pracy, ale zdobyłem także doświadczenie, pozwalające mi na aplikowanie do kolejnych pracodawców na kolejnych latach studiów. Uczelnia to jednak nie tylko wykłady i ćwiczenia, ale także możliwość poznania fantastycznych i ciekawych ludzi, którzy często dzielą te same zainteresowania. Wiedzę najlepiej poszerzać w trakcie spotkań z takimi właśnie osobami, a mój kierunek obfitował w różnego rodzaju praktyki np. praktyki wakacyjne na uczelni, na których studenci starszych roczników oraz doktoranci organizowali różne projekty, dodatkowo poszerzające naszą wiedzę i umiejętności.


Pobierz ppt "ZAPRASZAMY NA PREZENTACJĘ!!!"

Podobne prezentacje


Reklamy Google