Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

JEDNOSTKI WSPIERAJĄCE SZKOŁĘ W WYCHOWANIU DZIECI I MŁODZIEŻ

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "JEDNOSTKI WSPIERAJĄCE SZKOŁĘ W WYCHOWANIU DZIECI I MŁODZIEŻ"— Zapis prezentacji:

1 JEDNOSTKI WSPIERAJĄCE SZKOŁĘ W WYCHOWANIU DZIECI I MŁODZIEŻ
STRAŻ MIEJSKA POLICJA SĄD RODZINNY

2 PODSTAWY PRAWNE DZIAŁALNOŚCI PROFIALKTYCZNEJ
STRAŻ MIEJSKA Ustawa o Strażach Miejskich z dnia roku. POLICJA Ustawa o Policji z dnia roku. SĄD RODZINNY Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy. Ustawa o kuratorach zawodowych z dnia roku.

3 STRAŻ MIEJSKA W roku 2000 Uchwałą Rady Miasta Gdańska w strukturze organizacyjnej Straży Miejskiej został wyodrębniony Referat Profilaktyki. Realizacja autorskiego programu profilaktycznego: ”Bez strachu,agresji –bezpiecznie ! ” - na rzecz zapobiegania popełnianiu przestępstw i wykroczeń a także zmniejszenia skali zjawisk kryminogennych.

4 “WSPÓLNIE PRZECIW PATOLOGIOM”
POLICJA W strukturach policyjnych zostały wyodrębnione zespoły prewencji kryminalnej nieletnich i patologii Program przeciwdziałania zjawiskom patologii społecznej na terenie woj. pomorskiego: “WSPÓLNIE PRZECIW PATOLOGIOM”

5 POLICJA DZIAŁANIA PROFILAKTYCZNE PROWADZONE PRZEZ KOMENDY MIEJSKIE I POWIATOWE WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO Działania obejmują różnego typu inicjatywy prewencyjne na rzecz zapobiegania przestępczości i demoralizacji nieletnich. Telefon Policyjnego Pogotowia Dziecięcego: nr na terenie Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

6 SĄD RODZINNY I NIELETNICH
Rozpoznawanie środowiska rodzinnego i problemów wychowawczych w nim występujących ( demoralizacja prawna i moralna). Rozwiązywanie spraw wychowawczych wraz z innymi instytucjami do tego powołanymi.

7 DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ ! Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku
Straż Miejska w Gdańsku ul. Elbląska 54/60 Gdańsk Tel. (58) Fax. (58) Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku ul. Okopowa 15 Gdańsk


Pobierz ppt "JEDNOSTKI WSPIERAJĄCE SZKOŁĘ W WYCHOWANIU DZIECI I MŁODZIEŻ"

Podobne prezentacje


Reklamy Google