Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Weremczuk, Bobeł i Wspólnicy

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Weremczuk, Bobeł i Wspólnicy"— Zapis prezentacji:

1 Weremczuk, Bobeł i Wspólnicy
Michał Gniatkowski Michał Gniatkowski radca prawny Weremczuk, Bobeł i Wspólnicy

2 Klub sportowy jako spółka z o. o
Klub sportowy jako spółka z o.o. non – profit - efektywna finansowo forma konsolidacji działalności przedsiębiorczych osób zaangażowanych w sport

3 Aktualny stan prawny „klub sportowy działa jako osoba prawna”. (art. 3 ust. 2 ustawy o sporcie)

4 Sp. z o.o. jest osobą prawną (art. 12 Kodeksu Spółek Handlowych)
Aktualny stan prawny Sp. z o.o. jest osobą prawną (art. 12 Kodeksu Spółek Handlowych)

5 Aktualny stan prawny „Sp. z o.o. (….) może być utworzona (…) w każdym celu prawnie dopuszczalnym (…)” (art. 151 § 1 Kodeksu Spółek Handlowych)

6 Aktualny stan prawny „klub sportowy, działający na obszarze danej jednostki samorządu terytorialnego, niedziałający w celu osiągnięcia zysku, może otrzymywać dotację celową z budżetu tej jednostki (…)” (art. 28 ust. 1 ustawy o sporcie)

7 Aktualny stan prawny Klub sportowy działający jako sp. z o.o. może prowadzić działalność pożytku publicznego (art. 3 ust. 3 pkt 4 ustawy o działalności poż. publ. i wolontariacie)

8 Aktualny stan prawny Wolne od podatku są „dochody klubów sportowych, o których mowa w ustawie z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie przeznaczone i wydatkowane w roku podatkowym lub w roku po nim następującym na szkolenie i współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży w kategoriach wiekowych młodzików, juniorów młodszych, juniorów i młodzieżowców do 23. roku życia” (art. 17 ust. 1 pkt 5a ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych)

9 Aktualny stan prawny działalność nieodpłatna pożytku publicznego vs działalność odpłatna pożytku publicznego działalność gospodarcza (ustawa o działalności poż. publ. i wolontariacie)

10 Aktualny stan prawny „Nie można prowadzić odpłatnej działalności pożytku publicznego i działalności gospodarczej w odniesieniu do tego samego przedmiotu działalności” (art. 9 ust. 3 ustawy o działalności poż. publ. i wolontariacie)

11 Aktualny stan prawny Co oznacza „nie działający w celu osiągnięcia zysku”? Jeśli moja spółka nie ma działać „w celu osiągnięcia zysku”, to jak dzięki niej mogę zarabiać? (udziałowiec spółki jako: pracownik, zleceniobiorca, podmiot świadczący usługi)

12 Klub sportowy spółka z o.o. non – profit
Moja pasja, mój klub i moja praca – wszystko „pod jednym dachem”

13 Dziękuję za uwagę …


Pobierz ppt "Weremczuk, Bobeł i Wspólnicy"

Podobne prezentacje


Reklamy Google