Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ZAUTOMATYZOWANY SYSTEM DYNAMICZNEJ KOMPETACJI

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ZAUTOMATYZOWANY SYSTEM DYNAMICZNEJ KOMPETACJI"— Zapis prezentacji:

1

2 ZAUTOMATYZOWANY SYSTEM DYNAMICZNEJ KOMPETACJI
CENTRUM LOGISTYCZNE EUROPEGAZ SP. Z O.O. W DĄBROWIE GÓRNICZEJ

3 indywidualne podejście, elastyczność i dedykowane rozwiązania!
ZAMIAST SKOSTNIAŁEJ MASOWOŚCI proponujemy…. indywidualne podejście, elastyczność i dedykowane rozwiązania!

4 SCHEMAT CENTRUM LOGISTYCZNEGO

5

6

7 INSTALACJA WYPOSAŻENIA MAGAZYNU W DĄBROWIE GÓRNICZEJ
PRACE ZOSTANĄ UKOŃCZONE W MARCU 2007

8 TECHNOLOGIA OBSŁUGI ZAMÓWIEŃ KLIENTA

9 PRZYGOTOWANIE DO KOMPLETACJI
TRANSMISJA ZAMÓWIEŃ KLIENTA DO SERWERA CENTRUM LOGISTYCZNEGO POPRZEZ INTERFACE; AUTOMATYCZNA OPTYMALIZACJA ZADAŃ POPRZEZ PODZIAŁ ZLECEŃ NA KARTONY O ZDEFINIOWANYCH ROZMIARACH. PO TEJ OPERACJI PRACOWNIK DYSPONUJE INFORMACJĄ ILE I JAKICH KARTONÓW POWINIEN PRZYGOTOWĆ NA DANE ZAMÓWIENIE I POŁOŻYĆ NA LINIĘ PAKUJĄCĄ; KAŻDY KARTON OPATRZONY ZOSTAJE BAR KODEM DZIĘKI CZEMU SCANERY MONITORUJĄCE JEGO DROGĘ NA PRZENOŚNIKU CAŁY CZAS ŚLEDZĄ STATUS; UKŁAD MONITORUJĄCY ŚCIŚLE WSPÓŁPRACUJE Z SYSTEMEM ZARZĄDZANIA MIEJSCAMI I TOWAREM W REGAŁACH PICKINGOWYCH, DZIĘKI CZEMU KARTON Z KONKRETNEGO ZAMÓWIENIA ZAWSZE TRAFIA DO WŁAŚCIWEGO KORYTARZA PICKINGOWEGO;

10 KORYTARZ PICKINGOWY LINIA DO PAKOWANIA DYSPONUJE 8 TYS. MIEJSC POJEMNIKOWZCH ORAZ 300 MIEJSCAMI PALETOWYMI. MOŻLIWE SĄ DOSTOSOWANIA POD SPECYFICZNE POTRZEBY KLIENTA; LINIA ROZLOKOWANA JEST W 10 KORYTARZACH PICKINGOWYCH; W JEDNYM KORYTARZU MOŻE JEDNOCZEŚNIE PRACOWAĆ DO TRZECH PAKUJĄCYCH OSÓB; NA KAŻDE 2 KORYTARZE PICKINGOWE PRZYPADA 1 KORYTARZ SŁUŻĄCY DO UZUPEŁNIANIA TOWARU;

11 PAKOWANIE TOWARU FIZYCZNE PAKOWANIE TOWARU NASTĘPUJE OD MOMENTU, GDY STEROWANY SYSTEMEM KARTON, ZJEDZIE Z PODAJNIKA ROLKOWEGO BEZPOŚREDNIO DO KORYTARZA PICKINGOWEGO; PO ZESKANOWANIU KARTONU NA SKANERZE PRACOWNIKA POJAWIA SIĘ INFORMACJA, Z JAKIEGO MIEJSCA I JAKĄ ILOŚĆ TOWARU NALEŻY POBRAĆ. KAŻDY PRODUKT, PRZED UMIESZCZENIEM W KARTONIE JEST SKANOWANY. DZIĘKI TEMU SYSTEM ŚLEDZI STANY MAGAZYNOWE. PO OSIĄGNIĘCIU MINIMUM ZAPASÓW W REGAŁACH PICKINGOWYCH SYSTEM AUTOMATYCZNIE WYSYŁA INFORMACJĘ DO OSÓB ODPOWIEDZIALNYCH ZA UZUPEŁNIANIE ZAPASÓW.

12 UZUPEŁNIANIE ZAPASÓW SYSTEM PRZECHOWUJE ZDEFINIOWANĄ MINIMALNĄ ILOŚĆ SZTUK DANEGO ASORTYMENTU, JAKA POWINNA BYĆ DOSTĘPNA W KORYTARZU PICKINGOWYM; POWYŻSZY PARAMETR MOŻE BYĆ MODYFIKOWANY W ZALEŻNOŚCI OD ROTACJI POSZCZEGÓLNYCH ASORTYMENTÓW; PRZEKROCZENIE MINIMALNEGO ZAPASU W KORYTARZU PICKINGOWYM WYZWALA WYSŁANIE POLECENIA DO OPOWIEDZIALNYCH PRACOWNIKÓW O KONIECZNOŚCI UZUPEŁNIENIA; INFORMACJA O RODZAJU TOWARU I ILOŚCI POTRZEBNEJ DO UZUPEŁNIENIA, JAK RÓWNIEŻ JEGO PIERWOTNEJ I DOCELOWEJ LOKALIZACJI WYŚWIETLANA JEST NA MONITORZE WÓZKA WIDŁOWEGO.

13 WYDAJNOŚĆ SYSTEMU 30 000 LINII PICKINGOWYCH /DOBĘ
3 000 PACZEK O WYMIARACH 60 X 40 X 40CM OBSADA: DO 25 LUDZI / ZMIANĘ skuteczność pakowania ≤ 0,5 ‰

14 WEJŚCIE TOWARU DO MAGAZYNU.

15 PRZEPAKOWYWANIE DROBNYCH ARTYKUŁÓW DO POJEMNIKÓW, WPROWADZANIE PEŁNYCH PALET DO REGAŁÓW PALETOWYCH. NADANIE POJEMNIKOM WŁAŚCIWEJ LOKALIZACJI KAŻDA LOKACJA OZNACZONA JEST KODEM KRESKOWYM.

16

17 PO LEWEJ STRONIE SKŁADOWANY JEST ZAPAS MAGAZYNOWY, PO PRAWEJ ZNAJDUJĄ SIĘ KORYTARZE PICKINGOWE.

18 UZUPEŁNIANIE TOWARU W REGAŁACH PICKINGOWYCH.

19 KORYTARZ PICKINGOWY. SYSTEM AUTOMATYCZNIE KIERUJE KARTON DO WŁAŚCIWEGO KORYTARZA. PO POBRANIU TOWARU JEST ON SKANOWANY, PO CZYM WRACA NA PRZENOŚNIK. KARTON KRĄŻY W CYKLU ZAMKNIĘTYM AŻ DO MOMENTU, KIEDY CAŁE ZAMÓWIENIE ZOSTANIE SPAKOWANE. WÓWCZAS KARTON KIEROWANY JEST WYRYWKOWO DO KONTROLI RĘCZNEJ.

20 POJEMNIKI Z ARTYKUŁAMI W REGAŁACH PICKINGOWYCH.
TOWAR DOSTĘPNY JEST DLA PAKOWACZA.

21 UZUPEŁNIANIE ZAPASÓW W KANAŁACH.

22 TOWAR DROBNY I WOLNIEJ ROTUJĄCY ZNAJDUJE SIĘ W POJEMNIKACH
TOWAR DROBNY I WOLNIEJ ROTUJĄCY ZNAJDUJE SIĘ W POJEMNIKACH. TOWAR WIĘKSZY GABARYTOWO LUB SPRZEDAWANY W OPAKOWANIACH ZBIORCZYCH ZNAJDUJE SIĘ W MIEJSCACH PALETOWYCH.

23 KOMPLETOWANIE ZAMÓWIEŃ KARTONOWYCH ODBYWA SIĘ W CYKLU ZAMKNIĘTYM NA DWÓCH PIĘTRACH POŁĄCZONYCH PRZENOŚNIKIEM PNEUMATYCZNYM. W TLE WINDA.

24 KARTONY NA PRZENOŚNIKU.

25 PRZENOŚNIK I KORYTARZE PICKINGOWE NA POZIOMIE PIERWSZYM.

26 PRZENOŚNIK I KORYTARZE, DO KTÓRYCH AUTOMATYCZNIE KIEROWANE SĄ KARTONY DO KOMPLETACJI.

27 KARYTARZ PICKINGOWY.

28 USŁUGI VALUE ADDED SERVICE: COPACKING, PRZYGOTOWYWANIE MAKROPACKÓW
USŁUGI VALUE ADDED SERVICE: COPACKING, PRZYGOTOWYWANIE MAKROPACKÓW. PRACE REALIZOWANE SĄ NA ANTRESOLACH.

29 VALUE ADDED SERVICE.

30 STANOWISKO KONTROLI OSTATECZNEJ
STANOWISKO KONTROLI OSTATECZNEJ. POPRZEZ SYSTEM MOŻNA DEFINIOWAĆ ALGORYTM, WG. KTÓREGO KARTONY Z PRZENOŚNIKA TRAFIAJĄ DO SZCZEGÓŁOWEJ WERYFIKACJI.

31

32 ETYKIETOWANIE KARTONÓW I ICH SKANOWANIE, FORMOWANIE PALET.

33 DODATKOWE ELEMENTY OFERTY
WYSOKA ELASTYCZNOŚĆ SYSTEMU MAGAZYNOWEGO I JEGO OTWARTOŚĆ NA EWENTUALNY, DALSZY ROZWÓJ KLIENTA POD WZGLĘDEM ILOŚCIOWYM JAK RÓWNIEŻ WYDAJNOŚCIOWYM; STAŁY, DEDYKOWANY ZESPÓŁ CUSTOMER SERVICE Z LIDEREM ODPOWIEDZIALNYM ZA WSZYSTKIE ZAGADNIENIA WSPÓŁPRACY; MOŻLIWOŚĆ WYDZIELENIA STREFY DOSTĘPNEJ WYŁĄCZNIE DLA OPERACJI KLIENTA; ROZBUDOWANY SYSTEM MONITORINGU TELEWIZJI PRZEMYSŁOWEJ; ZAPEWNIENIE KOMPLEKSOWOŚCI WSPÓŁPRACY I ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA TOWAR W CAŁYM CYKLU LOGISTYCZNYM POPRZEZ POŁĄCZENIE SERWISÓW: TRANSPORTU MIĘDZYNARODOWEGO, MAGAZYNOWANIA I DYSTRYBUCJI (PRZEJĘCIE UMOWY Z ZAAKCEPTOWANYM PRZEZ KLIENTA KURIEREM NP. MASTERLINK); ZAPEWNIENIE INDYWIDUALNOŚCI OBSŁUGI I KREATYWNEJ WSPÓŁPRACY; MOŻLIWOŚĆ ZASTOSOWANIA ZAAWANSOWANYCH ROZWIĄZAŃ INFORMATYCZNYCH W ZAKRESIE TRANSMISJI DANYCH, ICH RAPOROWANIA ORAZ DOSTĘPU ON LINE;


Pobierz ppt "ZAUTOMATYZOWANY SYSTEM DYNAMICZNEJ KOMPETACJI"

Podobne prezentacje


Reklamy Google