Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Domy Koniec Homo sapiens Neandertalczyk Australopitek Homo erectus Homo habillis Ludzie prehistoryczni.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Domy Koniec Homo sapiens Neandertalczyk Australopitek Homo erectus Homo habillis Ludzie prehistoryczni."— Zapis prezentacji:

1 Domy Koniec Homo sapiens Neandertalczyk Australopitek Homo erectus Homo habillis Ludzie prehistoryczni

2 Australopitek Australopitek żył około 3,5 mln. lat temu. Posługiwał się kamieniem jako narzędziem i bronią. Była to pierwsza istota człekokształtna o wzroście około 1 metra.

3 Homo habilis żył ok. 2 mln. lat temu. Był wyższy od australo– pitka, miał większy mózg i był bardziej wyprostowany. Na polowaniach używał kamieni i drewnianych włóczni. Homo habilis

4 Homo erectus Homo erectus żył ok. 1,5 mln. lat temu. Umiał on rozpalać ogień i gotować poży- wienie. Do polowań używał długiej włóczni utwardzanej ogniem.

5 Neandertalczyk Neandertalczyk żył ok. 100 tys. lat temu. Miał szeroką twarz i mocne ciało, które przykrywał ubraniem. Jego mózg był wię- kszy od naszego. Był to ostatni gatunek przed naszym.

6 Homo sapiens Homo sapiens pojawił się ok. 30 tys. lat temu. Posługuje się skuteczną bronią myśliwską: oszczepem, harpunem, łukiem. Rzeźbi w kamieniu i formuje glinę. Umie już myśleć o swoim losie.

7 Domy Ludzi Pierwotnych Początkowo ludzie pierwotni zamie - szkiwali groty i jaskinie. Później zaczęli budować,,sztuczne groty – szałasy, domy z bali i kamieni

8 Koniec Opracowanie : Michał Pawłowski, Maciek Urbaniak, Paweł Kęcerski, Błażej Bekalarczyk


Pobierz ppt "Domy Koniec Homo sapiens Neandertalczyk Australopitek Homo erectus Homo habillis Ludzie prehistoryczni."

Podobne prezentacje


Reklamy Google