Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przedszkole Miejskie Nr 235 w Łodzi

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przedszkole Miejskie Nr 235 w Łodzi"— Zapis prezentacji:

1 Przedszkole Miejskie Nr 235 w Łodzi
Sprawozdanie z realizacji projektu „By dziecko było tym, kim jest- czyli o prawach dziecka” w ramach roku Janusza Korczaka Przedszkole Miejskie Nr 235 w Łodzi

2 Przedsięwzięcia: Wystawa- kwiecień Zajęcia otwarte- 19.09
Praca plastyczna Przedstawienie teatralne Konkurs na kącik- maj Konkurs literacki- 1.06 Spotkanie w bibliotece Publikacja w gazetce przedszkolnej- wrzesien/październik

3 Spotkanie w bibliotece
Podczas spotkania 11 kwietnia dzieci zapoznały się z życiem i działalnością Janusza Korczaka. Wysłuchały fragmentów „Króla Maciusia I” i uczestniczyły w Sądzie Uczniowskim na podstawie wymyślonej sytuacji.

4 Wystawa o życiu i dokonaniach Janusza Korczaka
W kwietniu dzieci i rodzice mieli możliwość zapoznania się z biografią Janusza Korczaka dzięki wystawie zorganizowanej w przedszkolnej szatni.

5 Przedstawienie Teatru Ani Jednej Próby
Projekt parateatralny „Teatr Ani Jednej Próby”(K. Czyżycka, A. Kwiatkowska, A. Olborska, I. Pietruszewska i gościnnie Dyrektor T. Szkoda) września zaprezentował przedstawienie oparte na wybranych prawach dziecka i wierszach Doroty Gellner i Tadeusza Kubiaka, którego widzami były przedszkolaki W przedstawieniu wykorzystano również piosenki „Co może mały człowiek” i „Wszystkie dzieci nasze są”.

6 Zajęcia otwarte W dniu 19 września odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców grupy VII , na których rodzice aktywnie ilustrowali prawa dziecka, korzystając z różnych form ekspresji artystycznej.

7 Praca plastyczna W czasie dyżuru w wakacje również zapoznawałyśmy dzieci z postacią Janusza Korczaka oraz prawami dziecka poprzez zajęcia plastyczne. Dzieci wykonały prace, pt. „Kolorowe prawa” i składały „Koronę Maciusia I” metodą origami modułowego.

8 Konkurs na kącik W maju odbył się konkurs na zorganizowanie w klasach kącików tematycznych związanych z prawami dziecka. Najpiękniejsze kąciki nagrodzono słodkimi upominkami.

9 Konkurs literacki Prawa dziecka każdy zna Znasz je ty, znam je ja.
A gdy prawa ktoś naruszy, Niech czerwieni się po uszy. Z okazji Dnia Dziecka odbył się konkurs literacki na rymowankę o prawach dziecka. W konkursie wzięły udział wszystkie grupy przedszkolne, układając 4-wersowe rymowanki. Gdy Ci ciężko, gdy Ci źle Zwróć do rodziców się. Każdy ma do tego prawo. Bijmy Korczakowi brawo! Na podwórku, w piaskownicy Różnych dzieci jest tam wiele To ja sam zadecyduję, Kim są moi przyjaciele.

10 Gazetka W ramach podsumowania akcji, w jesiennym numerze „Naszej Przedszkolandii” zamieszczono artykuł o prawach dziecka, podkreślając rolę ojca w wychowaniu oraz cytując Janusza Korczaka.

11 Katarzyna Czyżycka, Anna Kwiatkowska, Agnieszka Olborska
Koniec Katarzyna Czyżycka, Anna Kwiatkowska, Agnieszka Olborska


Pobierz ppt "Przedszkole Miejskie Nr 235 w Łodzi"

Podobne prezentacje


Reklamy Google