Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Podczas spotkania 11 kwietnia dzieci zapoznały się z życiem i działalnością Janusza Korczaka. Wysłuchały fragmentów Króla Maciusia I i uczestniczyły.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Podczas spotkania 11 kwietnia dzieci zapoznały się z życiem i działalnością Janusza Korczaka. Wysłuchały fragmentów Króla Maciusia I i uczestniczyły."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Podczas spotkania 11 kwietnia dzieci zapoznały się z życiem i działalnością Janusza Korczaka. Wysłuchały fragmentów Króla Maciusia I i uczestniczyły w Sądzie Uczniowskim na podstawie wymyślonej sytuacji.

4 W kwietniu dzieci i rodzice mieli możliwość zapoznania się z biografią Janusza Korczaka dzięki wystawie zorganizowanej w przedszkolnej szatni.

5 Projekt parateatralny Teatr Ani Jednej Próby(K. Czyżycka, A. Kwiatkowska, A. Olborska, I. Pietruszewska i gościnnie Dyrektor T. Szkoda) 28 września zaprezentował przedstawienie oparte na wybranych prawach dziecka i wierszach Doroty Gellner i Tadeusza Kubiaka, którego widzami były przedszkolaki. W przedstawieniu wykorzystano również piosenki Co może mały człowiek i Wszystkie dzieci nasze są.

6 W dniu 19 września odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców grupy VII, na których rodzice aktywnie ilustrowali prawa dziecka, korzystając z różnych form ekspresji artystycznej.

7 W czasie dyżuru w wakacje również zapoznawałyśmy dzieci z postacią Janusza Korczaka oraz prawami dziecka poprzez zajęcia plastyczne. Dzieci wykonały prace, pt. Kolorowe prawa i składały Koronę Maciusia I metodą origami modułowego.

8 W maju odbył się konkurs na zorganizowanie w klasach kącików tematycznych związanych z prawami dziecka. Najpiękniejsze kąciki nagrodzono słodkimi upominkami.

9 Z okazji Dnia Dziecka odbył się konkurs literacki na rymowankę o prawach dziecka. W konkursie wzięły udział wszystkie grupy przedszkolne, układając 4-wersowe rymowanki. Prawa dziecka każdy zna Znasz je ty, znam je ja. A gdy prawa ktoś naruszy, Niech czerwieni się po uszy. Gdy Ci ciężko, gdy Ci źle Zwróć do rodziców się. Każdy ma do tego prawo. Bijmy Korczakowi brawo! Na podwórku, w piaskownicy Różnych dzieci jest tam wiele To ja sam zadecyduję, Kim są moi przyjaciele.

10 W ramach podsumowania akcji, w jesiennym numerze Naszej Przedszkolandii zamieszczono artykuł o prawach dziecka, podkreślając rolę ojca w wychowaniu oraz cytując Janusza Korczaka.

11


Pobierz ppt "Podczas spotkania 11 kwietnia dzieci zapoznały się z życiem i działalnością Janusza Korczaka. Wysłuchały fragmentów Króla Maciusia I i uczestniczyły."

Podobne prezentacje


Reklamy Google