Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Iryna Barabash Zoryana Zastavna

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Iryna Barabash Zoryana Zastavna"— Zapis prezentacji:

1 Iryna Barabash Zoryana Zastavna
Turystyka weekendowa Iryna Barabash Zoryana Zastavna

2 Wraz ze skracaniem czasu pracy coraz większego znaczenia nabiera turystyka świąteczna. Terminem tym określa się wyjazdy wypoczynkowe w dni wolne od pracy, którymi początkowo były tylko niedziele i święta, a obecnie również soboty. Ze względu na skupienie wolnych dni w końcu tygodnia, turystyka świąteczna bywa też nazywana weekendową.

3 Turystyka świąteczna służy regeneracji fizycznej, a często i psychicznej osób pracujących przez 5 dni w tygodniu. Jej rolę docenia się coraz bardziej w miarę postępującej urbanizacji i industrializacji kraju oraz oderwania mieszkańców miast od kontaktu z przyrodą. Stąd największy udział w turystyce świątecznej ma ludność wielkich miast, aglomeracji miejsko-przemysłowych i ośrodków przemysłowych, a więc osoby, które przebywają na co dzień w zanieczyszczonym środowisku. Ze wsi i małych miast odbywa się nieraz ruch odwrotny - ich mieszkańcy przyjeżdżaja do większego miasta ze względu na jego wyposażenie i atrakcje: na zakupy, imprezy kulturalne, rozrywkowe i sportowe oraz w celach towarzyskich.

4 Idealne też dla turystyki weekendowej są gospodarstwa turystyczne, miasta położone nad jeziorem, leśna, spokojna okolica.

5 Popularne staje się również kupowanie własnych działek i budowanie na nich domków letniskowych. Są również zwolennicy dłuższych wyjazdów, którzy kierują się w góry lub nad morze lub nawet za granicę.

6 Biura podróży wprowadziły już na rynek wiele weekendowych propozycji
Biura podróży wprowadziły już na rynek wiele weekendowych propozycji. W ofercie jest przykładowo weekend w Rzymie, Paryżu, Madrycie lub Barcelonie. Takie krótkie wyjazdy to właściwie wakacje w pigułce. Można w tym czasie troszkę odpocząć i nabrać sił na cały nadchodzący tydzień.


Pobierz ppt "Iryna Barabash Zoryana Zastavna"

Podobne prezentacje


Reklamy Google