Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

REGIONALNEJ ORGANIZACJI TURYSTYCZNEJ

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "REGIONALNEJ ORGANIZACJI TURYSTYCZNEJ"— Zapis prezentacji:

1 REGIONALNEJ ORGANIZACJI TURYSTYCZNEJ 2006-2009
SPRAWOZDANIE REGIONALNEJ ORGANIZACJI TURYSTYCZNEJ

2 TARGI 2006 Regionalna Organizacja Turystyczna regularnie uczestniczy w targach turystycznych – krajowych i zagranicznych. W 2006 r. ROTWŚ brała udział w 5 imprezach krajowych w: Łodzi, Białymstoku, Kielcach, Warszawie i Poznaniu oraz 1 imprezie zagranicznej – Targach ITB w Berlinie. Ponadto ROTWŚ była organizatorem I giełdy turystycznej, która odbyła się pod hasłem „Odlotowe Wakacje”. 2007 W 2007 r. ROTWŚ brała udział w 7 imprezach krajowych w: Łodzi, Białymstoku, Kielcach, dwukrotnie w Warszawie, Krakowie i Poznaniu oraz 2 imprezach zagranicznych – Targach ITB w Berlinie oraz UTT w Kijowie. 2008 W 2008 r. ROTWŚ brała udział w 8 imprezach krajowych w: Łodzi, Sosnowcu, Kielcach, Gdańsku, dwukrotnie w Warszawie, Krakowie i Poznaniu oraz 1 imprezie zagranicznej – Targach ITB w Berlinie.

3 TARGI cd. 2009 W 2009 r. prezentacja regionu podczas wszystkich targów
krajowych miała miejsce na nowoczesnym stoisku z indywidualną, niestandardową zabudową w kolorach czerni i czerwieni nawiązującymi do tradycyjnej zapaski świętokrzyskiej. W porównaniu do lat ubiegłych znacznie zwiększyła się powierzchnia na której prezentował się region. W 2009 r. ROTWŚ brała udział w 8 imprezach krajowych w: Łodzi, Sosnowcu, Gdańsku, dwukrotnie w Warszawie, Krakowie i Poznaniu oraz w Kielcach, a także 3 imprezach zagranicznych – Targach ITB w Berlinie, MITT Moskwa oraz UKRAINE 2009 w Kijowie. Bardzo ważnym wydarzeniem była udana próba podjęcia przez ROTWŚ i inne instytucje zmiany konwencji kieleckich turystycznych targów Voyager na imprezę o zasięgu międzynarodowym. I tak w 2009 w dniach kwietnia 2009 roku z inicjatywy ROT odbyły się I Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL. W targach uczestniczyło blisko 100 wystawców i 500 artystów ludowych. Po raz pierwszy w Kielcach zaprezentowały się regiony z kilku państw Europy. Inicjatywa zorganizowania w Kielcach specjalistycznych targów agroturystycznych i koordynacji przedsięwzięcia przez ROT okazała się przysłowiowym „strzałem w 10” dlatego też postanowiono, aby Agrotravel na stałe wpisały się do kalendarza imprez Targów Kielce.

4 Udział ROT w targach turystycznych w latach 2006-2009

5 IMPREZY PROMOCYJNE I INTERGRUJĄCE ŚRODOWISKO TURYSTYCZNE
2007 „ŚWIĘTOKRZYSKI SABAT CZAROWNIC, KIELCE” Impreza ta odbyła się na Placu Artystów w Kielcach. Podczas jej trwania miały miejsce koncerty zespołów, pokazy formacji tanecznych, spektakle, warsztaty rzemieślnicze oraz prezentacja multimedialna o województwie świętokrzyskim. Impreza ta połączona była z Jarmarkiem Wielkanocnym mającym miejsce na ul. Sienkiewicza. 2008 „ŚWIĘTOJANKI” , KIELCE Najważniejszym wydarzeniem Świętojanek było widowisko światło - dźwięk „HYDROFONIA - koncert na wodzie. Ponadto odbyły się też koncerty zespołów, giełda turystyczna oraz gry terenowe. 2009 „EVENT PROMOCYJNY W WARSZAWIE” Na ulicach Warszawy pojawiły się specjalnie obrandowane miotły z logotypem Województwa Świętokrzyskiego i adresem Łącznie przygotowano 1000 takich mioteł a, 50 z nich wysłano do najważniejszych redakcji. Jednocześnie na ulice stolicy wyszły czarownice zapraszając do przejażdżki na miotle i do odwiedzin strony swietokrzyskie.travel.

6 2009 CYKL KONCERTÓW PT. „ŚWIĘTOKRZYSKIE KOLĘDOWANIE” KIELCE, BAŁTÓW, IWANISKA Do wspólnego kolędowania zostały zaproszone wielkie gwiazdy. 13 grudnia w Krzyżtoporze wystąpili Krzysztof Krawczyk i Mietek Szcześniak. 18 grudnia w Kielcach, tłum Kielczan wtórował Urszuli, Krzysztofowi Krawczykowi oraz dzieciom z zespołu „Ziarno”. Dzień później w Bałtowie, ludzie bawili się przy muzyce Arki Noego i Eleni.

7 IMPREZY INTEGRUJĄCE ŚRODOWISKO TURYSTYCZNE
2006 OGÓLNOPOLSKIE OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA TURYSTYKI, KIELCE ROTWŚ w roku 2006 była organizatorem tego przedsięwzięcia które przebiegało pod hasłem „Turystyka wzbogaca”. Na imprezę przybyli goście z całej Polski na co dzień zajmujący się turystyką. Impreza ta była ważnym krokiem w kształtowaniu pozytywnego wizerunku naszego regionu. I ZLOT REGIONALNYCH I LOKALNYCH ORGANIZACJI TURYSTYCZNYCH, SOLEC-ZDRÓJ Organizatorem imprezy była Polska Organizacja Turystyczna, a koordynatorem ROTWŚ. Oprócz części konferencyjno – warsztatowej uczestnicy imprezy wzięli udział w programie turystyczno – integracyjnym. 2007 WOJEWÓDZKIE OBCHODY ŚWIATOWEGO DNI TURYSTYKI ORAZ 5-LECIE DZIAŁALNOŚCI ROT, STARACHOWICE W programie obchodów odbyło się m. in. seminarium pt. „Turystyka szansą rozwoju społeczno-gospodarczego regionów Unii Europejskiej – rozwój produktu turystycznego w aspekcie organizacyjnym i prawnym”. Miał też miejsce bogaty program rozrywkowy.

8 „ZIMOWE ŚWIĘTOKRZYSKIE CZYLI ZJAZD CZAROWNIC”
PODRÓŻE STUDYJNE 2006 W roku 2006 ROTWŚ była organizatorem dwóch wizyt studyjnych dziennikarzy w ramach kampanii Świętokrzyskie Milenium 2007 Podczas 2007 roku miały miejsce dwie wizyty studyjne dziennikarzy: pierwsza z nich poświęcona była turystyce biznesowej. Kolejną wizytę zorganizowano wspólnie z Radiem „Fama”. Zaproszeni dziennikarze zwiedzili przede wszystkim obiekty uzdrowiskowe – w Busku i Solcu – Zdroju. 2009 „ZIMOWE ŚWIĘTOKRZYSKIE CZYLI ZJAZD CZAROWNIC” Impreza odbyła się na stoku narciarskim „Stadion” w Kielcach W imprezie tej wzięli udział dziennikarze z mediów świętokrzyskich. Celem tego przedsięwzięcia było pokazanie zimowych atrakcji Kielc i świętokrzyskiego. W czasie trwania konkursów TVP3 Kielce nakręciła ujęcia do filmu promocyjnego z cyklu „Świętokrzyskie Miejsca Mocy” pt. Białe szaleństwo.

9 PODRÓŻE STUDYJNE – 2009 cd. WIZYTA STUDYJNA DZIENNIKARZY Z WĘGIER
W imprezie wzięło udział ośmiu dziennikarzy reprezentujących węgierskie media branżowe. Podczas wizyty dziennikarze odwiedzili: Jędrzejów, Jaskinię Raj, Park Etnografczny w Tokarni, Kielce, Święty Krzyż, Krzyżtopór, Kurozwęki i Sandomierz. Efektem wizyty dziennikarzy z Węgier były liczne artykuły w prasie węgierskiej na temat atrakcji świętokrzyskiego oraz flm prezentowany w węgierskiej TV ogólnokrajowej DUNA. WIZYTA STUDYJNA DZIENNIKARZY Z NIEMIEC „POLSKA TOSKANIA” Sześciu dziennikarzy reprezentujących niemieckie media branżowe zwiedzili najciekawsze zabytki Sandomierza. Efektem wizyty dziennikarzy z Niemiec były artykuły prasowe o naszym regionie. WIZYTA STUDYJNA DZIENNIKARZA Z GAZETY WYBORCZEJ Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego pomogła dziennikarzowi Gazety Wyborczej w organizacji wyjazdu szlakiem zabytków architektury przemysłowej. Efektem tej wizyty był obszerny artykuł napisany przez Krzysztofa Jarymowicza pt „Świętokrzyskie zabytki architektury przemysłowej”, który ukazał się w sobotnio-niedzielnym wydaniu „Gazety Wyborczej” (w dodatku „Turystyka”). . WIZYTA STUDYJNA DZIENNIKARZY Z KIJOWA ROTWŚ była organizatorem wizyty studyjnej dziennikarzy z Kijowa, reprezentujących telewizję z Kijowa CITI. Ekipa odwiedziła Busko-Zdrój i buskie uzdrowiska, Solec-Zdrój wraz z hotelem „Malinowy Zdrój”, Pałac w Kurozwękach, Zamek Krzyżtopór w Ujeździe oraz zabytki Sandomierza

10 WYDAWNICTWA 2006 • Największe atrakcje turystyczne województwa
świętokrzyskiego egz. • Folder „Zabytki techniki” – 2000 egz. • Przewodnik „Szlak Architektury Obronnej” egz Łączny nakład: egz – 3 rodzaje wydawnictw 2007 • Folder „Hity turystyczne województwa świętokrzyskiego” egz. • Ulotka „Gospodarstwa agroturystyczne roku 2007 województwa świętokrzyskiego” egz. • Przewodnik „Świętokrzyski Szlak Literacki” egz. • Mapa „Świętokrzyski Szlak Literacki” egz. • Mapa „Szlak rowerowy- Miejsca Mocy” egz. • Broszura informacyjna „Fundusze na turystykę” - 2.000 egz. • Folder Szlak Architektury Obronnej egz. • Plan Kielc egz. Łączny nakład: egz – 8 rodzajów wydawnictw 2008 • Folder „W Krainie Mocnych Wrażeń” egz. • Folder „Świętokrzyska Zielona Szkoła” egz. • Folder „Swojskie Klimaty, Najlepsze gospodarstwa agroturystyczne roku 2009” egz. • Folder „W krainie mocnych wrażeń – turystyka aktywna” egz. • Folder „Perły ziemi Świętokrzyskiej – turystyka kulturowa” egz. Łączny nakład: egz – 5 rodzajów wydawnictw

11 WYDAWNICTWA cd. 2009 • Folder „Świętokrzyskie – Co? Gdzie? Kiedy?” egz. • Kalendarz ścienny „Świętokrzyskie – Co? Gdzie? Kiedy?” – egz. • Informator Turystyczny egz. • Folder „Klucz do zdrowia” egz. • Folder „Świętokrzyska zielona szkoła” egz. • Folder „Największe atrakcje turystyczne województwa świętokrzyskiego” egz. • Zestaw ulotek „Przystanek Świętokrzyskie” egz. • Zestaw ulotek „Perły Ziemi Świętokrzyskiej” egz. • Mapa turystyczna regionu świętokrzyskiego egz. • Mapa Gór Świętokrzyskich egz. • Folder „Czarujące Świętokrzyskie” egz. • Komiks „Poszukiwacze zaginionego kwiatu paproci” egz. • Zestaw plakatów z atrakcjami z województwa świętokrzyskiego egz. • Wydawnictwa produktowe egz. Łączny nakład: egz. – 13 rodzajów wydawnictw * W 2009 ROTWŚ opracowała merytoryczną i graficzną zawartość serii ulotek dla Lokalnych Grup Działania w regionie.

12 Wydawnictwa specjalne w 2009 :
Folder „Czarujące Świętokrzyskie” Komiks „Poszukiwacze Zaginionego Kwiatu Paproci”

13 PROMOCJA I REKLAMA W MEDIACH I INTERNECIE
Aranżacja artykułów w prasie regionalnej i ogólnopolskiej. 2008 ROTWŚ podjęła współpracę z TVP 3, której efektem jest realizacja programu „Świętokrzyskie miejsca mocy”. W 2008 roku zrealizowano 9 odcinków. 2009 SPOTY W TELEWIZJI TVN – PRODUKCJA I EMISJA Na podstawie wcześniej zorganizowanego konkursu na oferty produkcji spotów, zdecydowano się na współpracę z ekipą telewizji TVN. Zdjęcia kręcono w najważniejszych wizerunkowo miejscach regionu Świętokrzyskiego, wykorzystano również ujęcia lotnicze. Spoty zostały wyemitowano w kanałach TVN, TVN Style oraz TVN Turbo, w okresie największej oglądalności. Łącznie wyemitowano 114 spotów, w tym jeden po głównym wydaniu Faktów w TVN. AKCJE MEDIALNE • Edyta Herbuś twarzą Świętokrzyskiego • Mała awantura o Babę Jagę

14 PROMOCJA I REKLAMA (…) cd
KAMPANIA REKLAMOWA W PORTALU ONET.PL Reklamy wyświetlane na stronie głównej portalu Onet.pl w dniach: Reklamy wykonano w technologii screening z emisją wideo oraz link aktywny do swietokrzyskie.travel. Zanotowano ok wejść dziennie na stronę swietokrzyskie.travel. ŚWIĘTOKRZYSKIE CZARUJE POLEĆ NA NARTY – SERWIS SPECJALNY W ONET.PL Celem serwisu jest zaprezentowanie rozmaitych form wypoczynku zimą w Województwie Świętokrzyskim. Serwis zanotował wyświetleń (z czego kilka tysięcy osób przeszło na stronę świętokrzyskie.travel dzięki zamieszczonym aktywnym linkom do portalu Województwa). KAMPANIA WIRUSOWA NA PORTALACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH Wykorzystanie portali społecznościowych jak You Tube, Wrzuta i Goldenline do promocji spotów oraz nowouruchomionego portalu swietokrzyskie.travel. ARANŻACJA MATERIAŁÓW DOTYCZĄCYCH WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO W MEDIACH (TV, PRASA, INTERNET) Opracowywanie i aranżowanie materiałów na temat atrakcji regionu. W okresie 08 – ukazało się łącznie 167 publikacji, m.in. w takich mediach jak TVN, TVP, Gazeta Wyborcza, Newsweek, Onet.pl, Interia.pl

15 PROMOCJA I REKLAMA (…) cd
PROMOCJA IMPREZ LOKALNYCH Przy współpracy z Gazetą Echo Dnia zrealizowany został cykl zapowiedzi imprez odbywających się w Regionie Świętokrzyskim. Turyści z regionu świętokrzyskiego, radomskiego i podkarpackiego otrzymali dokładną informację oraz zaproszenie na imprezy lokalne. ŚWIĘTOKRZYSKIE MIEJSCA MOCY – FILMY PROMUJĄCE We współpracy w TVP3 Info ROTWŚ nagraliśmy serię 10 odcinków promujących Region Świętokrzyski. „CZY ZNASZ TEN FILM?” – KONKURS RADIEM KIELCE Zadaniem słuchaczy było odgadnięcie z jakiego flmu podchodzi prezentowany motyw muzyczny. Celem działania, było wzbudzenie zainteresowania spotem, który wkrótce miał promować region. MAGICZNE ŻYCZENIA W ONET.PL Aplikacja podwieszona w serwisie Onet.pl umożliwiająca przesyłanie życzeń bliskim i znajomym, które w imieniu internautów składają znane osoby. W okresie między a zanotowano ponad 75 tysięcy przesłanych życzeń.

16 INFRASTRUKTURA TURYSTYCZNA
2006 WYTYCZENIE I ZNAKOWANIE TEMATYCZNEGO SZLAKU ROWEROWEGO „SZLAK ARCHITEKTURY OBRONNEJ” Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki ROTWŚ wyznaczyła w terenie szlak rowerowy o długości ponad 400 km. Szlak obejmuje swym zasięgiem 45 obiektów o charakterze obronnym - pałace, zamki, dwory, grodziska, budowle sakralne. 2007 WYTYCZENIE I ZNAKOWANIE TEMATYCZNEGO SZLAKU ROWEROWO – PIELGRZYMKOWEGO „MIEJSCA MOCY” To szlak o zasięgu regionalnym o długości 584,5 km, łączący 30 obiektów kultu religijnego: sanktuaria, ciekawe obiekty sakralne w województwie świętokrzyskim. WYTYCZENIE I ZNAKOWANIE TEMATYCZNEGO SZLAKU SAMOCHODOWEGO „ŚWIĘTOKRZYSKI SZLAK LITERACKI” Szlak wyznaczony jest w terenie za pomocą brązowych znaków drogowych (E-22a i E-22b) – 150 szt. oraz tablic opisowych – 30 szt. znajdujących się w miejscach związanych z danym literatem. Szlak opiera się na trzech głównych trasach.

17 INFRASTRUKTURA TURYSTYCZNA cd.
2008 – 2009 WYTYCZENIE I OZNAKOWANIE TEMATYCZNEGO SZLAKU SAMOCHODOWEGO POD NAZWĄ ŚWIĘTOKRZYSKI SZLAK ARCHITEKTURY DREWNIANEJ Szlak tworzą 4 trasy oraz tzw. Mała Pętla Kielecka, zawężająca swój zasięg do stolicy regionu. Obejmuje on blisko 60 obiektów drewnianych o charakterze sakralnym i świeckim. Szlak został oznaczony za pomocą tablic opisowych oraz za pomocą znaków drogowych.

18 SYSTEM INFORMACJI TURYSTYCZNEJ
2006 – 2007 REGIONALNE CENTRUM INFORMACJI TURYSTYCZNEJ – WDK W tym okresie Centrum Informacji Turystycznej miało siedzibę w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Obsługa turystów i osób planujących wypoczynek w regionie miała miejsce przede wszystkim za pośrednictwem telefonu i poczty elektronicznej. 2009 TURYSTYCZNEJ - PLAC ARTYSTÓW 18 grudnia 2009 r. miało miejsce oficjalne otwarcie Regionalnego Centrum Informacji Turystycznej mającym swą siedzibę przy ul Sienkiewicza 29 w Kielcach. Wnętrze RCIT zostało wykonane w sposób niezwykle nowoczesny przy uwzględnieniu regionalnego charakteru tego miejsca. Turystów obsługuję ekipa świetnie znająca region i języki obce. CENTRA I PUNKTY INFORMACJI TURYSTYCZNEJ W 2009 r. doposażono świętokrzyskie Centra i Punkty IT w meble, krzesła, stojaki na materiały oraz sprzęt komputerowy i audiowizualny. Większość spośród 30 jednostek świadczących usługi IT jest już otwarta.

19 PORTAL REGIONALNY I INNE STRONY
INTERNETOWE ADMNINISTROWANE PRZEZ ROTWŚ 2006 – 2007 PORTAL Prowadzenie portalu oraz portalu organizacji 2007 PORTAL Powołanie portalu mającego na celu propagowanie informacji na temat pozyskiwania funduszy unijnych na rozwój zaplecza turystycznego. Portal powstał w ramach projektu dofnansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Powołanie portalu informującego oraz promującego Świętokrzyski Szlak Architektury Drewnianej

20 2007 -2009 WWW.SWIETOKRZYSKIE.TRAVEL
W 2007 r. został stworzony nowy, nowoczesny portal regionalny, który w 2009 r. przeszedł kolejną modernizację dostosowaną do potrzeb coraz bardziej wymagających Internautów. Witryna zawiera informację o regionie i jego atrakcjach wzbogacone o elementy multimedialne takie jak wirtualne spacery, interaktywną mapę, galerię zdjęć, filmy promocyjne. Funkcjonuje również wersja angielskojęzyczna i niemieckojęzyczna portalu. Uzupełnieniem portalu swietokrzyskie.travel są portale lokalne. Do chwili obecnej udało uruchomić się portal Wraz z powołaniem nowego portalu regionalnego ruszyła nowa strona organizacji rot.swietokrzyskie.travel

21 KONFERENCJE, WARSZTATY I SZKOLENIA
2007 SEMINARIUM TURYSTYKA SZANSĄ ROZWOJU SPOŁECZNO-GOSPODARCZEGO REGIONÓW UNII EUROPEJSKIEJ – ROZWÓJ PRODUKTU TURYSTYCZNEGO W ASPEKCIE ORGANIZACYJNYM I PRAWNYM Seminarium miało miejsce podczas obchodów 5-lecia ROTWŚ w Starachowicach. SEMINARIUM ŹRÓDŁA FINANSOWANIA TURYSTYKI Seminarium odbyło się podczas targów VOYAGER w Kielcach. SZKOLENIE W DZIEDZINIE IT Szkolenie miało na celu poszerzenie wiedzy z zakresu funkcjonowania wzorcowego punktu IT. 2008 CYKL WARSZTATÓW Z ZAKRESU INFORMACJI TURYSTYCZNEJ W warsztatach uczestniczyli przedstawiciele Jednostek Samorządu Terytorialnego, Lokalnych Organizacji Turystycznych, Lokalnych Grup Działania oraz PTTK. WARSZTATY DLA LIDERÓW TURYSTYKI PT.: „PROMOCJA I KREOWANIE WIZERUNKU REGIONU ŚWIĘTOKRZYSKIEGO” Celem warsztatów było przeszkolenie liderów turystyki w tematyce kształtowania wizerunku regionu świętokrzyskiego. 2009 MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA TURYSTYKI WIEJSKIEJ I AGROTURYSTYKI POD HASŁEM „PERSPEKTYWY ROZWOJU I PROMOCJI TURYSTYKI WIEJSKIEJ I AGROTURYSTYKI W POLSCE” W Konferencji wzięło udział przeszło 350 osób, w tym około 30 gości zagranicznych z 9 krajów.

22 BANK WIZERUNKÓW Tworzenie bazy zdjęciowej ze zdjęć przekazanych przez członków ROTWŚ. 2008 Pozyskanie zdjęć dzięki organizacji konkursu fotograficznego „ŚWIĘTOKRZYSKIE W KADRZE Konkurs skierowany był zarówno do amatorów jak i profesjonalistów i rozegrany został w pięciu kategoriach: • Świętokrzyska przyroda i pejzaż • Świętokrzyskie zabytki • Turystyka aktywna • Wydarzenia, imprezy (turystyczne, sportowe i kulturalne) • Atrakcje turystyczne 2009 Zakupiono zdjęcia od uznanych artystów fotografików oraz fotografów amatorów. W ramach delegacji zdjęcia wykonywali pracownicy ROT .Pozyskano zdjęcia od członków ROT

23 KONKURSY 2006-2008 NA NAJLEPSZĄ KOMPLEKSOWĄ OFERTĘ WYPOCZYNKU NA WSI”
W latach 2006 – 2008 odbyły się trzy edycje tego konkursu. Konkurs skierowany był do gospodarstw agroturystycznych działających na terenie województwa świętokrzyskiego. 2008 ŚWIĘTOKRZYSKIE W KADRZE – KONKURS FOTOGRAFICZNY Celem konkursu było powiększenie bazy zdjęciowej ROTWŚ. 2008 – 2009 NA NAJLEPSZY PRODUKT TURYSTYCZNY W 2008 i 2009 ROTWŚ we współpracy z Polską Organizacją Turystyczną zorganizowała etap regionalny tego konkursu. 2009 KONKURS NA NAJCIEKAWSZE STOISKO I-SZYCH MIĘDZYNARODOWYCH TARGÓW TURYSTYKI WIEJSKIEJ I AGROTURYSTYKI AGROTRAVEL Konkurs na najbardziej innowacyjny produkt turystyczny prezentowany podczas I-szych Międzynarodowych Targów Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL

24 DOKUMENTY STRATEGICZNE – OPRACOWANIE
2007 OPRACOWANIE DOKUMENTU STRATEGICZNEGO „PROGRAM PROMOCJI WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO WRAZ Z REGIONALNYM SYSTEMEM INFORMACJI TURYSTYCZNEJ” Dokument obejmuje lata 2008 – Program był poddawany dwukrotnym konsultacjom społecznym (debaty). ROT WŚ uznała, że jednym z najważniejszych elementów wdrażania programu promocji w życie powinna być zaplanowana na lata 2008 – 2011 kampania promocyjna, której założenia właśnie ogłoszono. Będzie ona nie tylko realizować zapisy programu, ale także „Strategię rozwoju turystyki województwa świętokrzyskiego na lata ”, przyjętą przez Sejmik Województwa w 2006 r. 2008 OPRACOWANIE OPERACYJNEGO PROGRAMU ROZWOJU PRODUKTÓW TURYSTYKI AKTYWNEJ I KULTUROWEJ W WOJEWÓDZTWIE ŚWIĘTOKRZYSKIM Celem projektu było opracowanie dokumentu programowego, który prezentuje koncepcję rozwoju 25 - najbardziej atrakcyjnych i konkurencyjnych - produktów turystyki aktywnej i kulturowej (12 produktów turystyki aktywnej i 13 turystyki kulturowej). Dokument zawiera kompleksowy plan promocji i komercjalizacji opisanych produktów, ponadto system identyfikacji wizualnej dla obu obszarów produktowych.

25 DOKUMENTY STRATEGICZNE – OPRACOWANIE cd.
2008 OPRACOWANIE DOKUMENTU PROGRAMOWEGO „PROGRAM PROMOCJI WRAZ Z REGIONALNYM SYSTEMEM INFORMACJI TURYSTYCZNEJ DLA WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO” Dokument przedstawia koncepcję celów i zadań województwa świętokrzyskiego w zakresie promocji i informacji turystycznej na okres Dokument składa się z dwóch zasadniczych części – analitycznej i planistycznej. Część analityczna - analiza uwarunkowań - pozwala na zracjonalizowanie wydatków i podniesienie efektywności zaplanowanych przedsięwzięć. Część planistyczna to wskazanie uporządkowanych zadań do realizacji. 2009 OPRACOWANIE „OPERACYJNEGO PROGRAMU ROZWOJU TURYSTYKI BIZNESOWEJ, UZDROWISKOWEJ, AGROTURYSTYKI ORAZ TURYSTYKI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY W WOJEWÓDZTWIE ŚWIĘTOKRZYSKIM” Dokument zawiera koncepcje rozwoju i promocji produktów turystycznych. Wskazuje kierunki tworzenia wizerunku tych produktów oraz zawiera zarys systemu identyfikacji wizualnej.

26 PARTNERSTWO W PROJEKTACH
2006 KAMPANIA PROMOCYJNA „ŚWIĘTOKRZYSKIE MILENIUM” ROTWŚ jako partner i wykonawca poszczególnych zadań: • Stworzenie strony internetowej Świętokrzyskiego Milenium • Organizacja dwóch wizyt studyjnych dziennikarzy • Przygotowanie specyfkacji istotnych warunków zamówienia na usługę wykonania wydawnictw i materiałów promujących „Świętokrzyskie Milenium”. • Sporządzenie projektu umów dotyczących wykonania wydawnictw milenijnych: ulotka, folder • Praca nad wydawnictwami: korekta tekstu, uwagi do szaty grafcznej • Sporządzenie regulaminu do konkursu – Plakat na billboard PARTNER PROJEKTU SZKOLENIOWO-DORADCZEGO „TURYSTYKA – WSPÓLNA SPRAWA” ROTWŚ jako partner projektu. Celem projektu była poprawa konkurencyjności branży turystycznej oraz podniesienie umiejętności zawodowych osób w niej pracujących. W ramach projektu powstało już 11 grup partnerskich 2009 ŚWIĘTOKRZYSKI SZLAK ARCHEO – GEOLOGICZNY ROTWŚ jako partner projektu. Prace przygotowawcze do realizacji projektu polegające na współtworzeniu wniosku o dofinansowanie zadania, analizach ekonomicznych oraz tworzeniu innej dokumentacji.

27 KAMPANIA OUTDOOROWA PREZENTACJA MULTIMEDIALNA REGIONU
2009 KAMPANIA OUTDOOROWA - „ŚWIĘTOKRZYSKIE CZARUJE – POLEĆ NA WEEKEND” W 2009 r. po raz pierwszy przygotowaliśmy kampanie outdorową regionu. W ramach tego działania przeprowadzono konkurs na plakat pod hasłem „Świętokrzyskie czaruje – Poleć na weekend”. 1 lipca rozpoczęto kampanię outdoorową z wykorzystaniem billboardów,megaboardów, citylightów oraz autobusów (w Krakowie i Warszawie). Nośniki pojawiły się w największych miastach województw sąsiadujących ze Świętokrzyskim. PREZENTACJA MULTIMEDIALNA REGIONU WYKONIE PREZENTACJI MULTIMEDIALNEJ NA PŁYCIE CD W 2009 r. ROTWŚ wydała płytę promocyjną w nakładzie szt. To pierwsze w działalności ROT tego typu narzędzie promocji.

28 OPRACOWANIE I PRZEPROWADZENIE BADAŃ WIZERUNKOWYCH REGIONU
GADŻETY 2009 WYKONANIE GADŻETÓW Po raz pierwszy w roku 2009 ROTWŚ zaprojektowała i wyprodukowała własne gadżety promocyjne. Łącznie powstało 15 rodzajów gadżetów w ilości około szt. BADANIA WIZERUNKOWE OPRACOWANIE I PRZEPROWADZENIE BADAŃ WIZERUNKOWYCH REGIONU Badania opracowano przy współpracy z PENTOR Research Internatonal. Badania wizerunkowe pomogły ustalić hasło, styl przekazu oraz umożliwiły wytypowanie miejsc najbardziej kojarzonych z regionem. Respondentom przypadł do gustu motyw magii i czarów, który współgra z osobą czarownicy na miotle.

29 Dziękujemy za uwagę


Pobierz ppt "REGIONALNEJ ORGANIZACJI TURYSTYCZNEJ"

Podobne prezentacje


Reklamy Google