Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Wakacje w szkole nie są nudne”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Wakacje w szkole nie są nudne”"— Zapis prezentacji:

1 „Wakacje w szkole nie są nudne”
Program półkolonii był przeznaczony dla uczniów klas I – VI Szkoły Podstawowej im. św. Królowej Jadwigi w Maćkówce ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb dzieci pochodzących z rodzin rolniczych, zagrożonych patologią oraz będących w trudnej sytuacji materialnej. Program został opracowany, by zapewnić dzieciom wszechstronny rozwój, kształtować u nich nawyki zdrowego i aktywnego spędzania czasu wolnego oraz by zagospodarować ich wolny czas w okresie ferii letnich. Udział w półkolonii wzięło 47 uczestników od 6 do 12 lat, w okresie od r. Półkolonia została zorganizowana w ramach wolontariatu członków stowarzyszenie jako wkład własny do projektu PO FIO „Popołudnia bez nudy”

2 „Wakacje w szkole nie są nudne”
Cele szczegółowe: • Kształtowanie sprawności fizycznej i umysłowej • Zagospodarowanie wolnego czasu dzieciom • Kształtowanie właściwych zachowań, nawyków i postaw • Zapoznanie uczniów teatrem i filmem • Wdrażanie do zdrowej rywalizacji sportowej

3 „Wakacje w szkole nie są nudne”
Uczymy się bezpiecznie korzystać z ruchu drogowego Celem tych zajęć było uświadomienie uczniom celowości udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej podjęcia działań ratujących życie osobom poszkodowanym oraz nauczenie dzieci podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. Chodziło również o utrwalenie zasad i reguł bezpiecznego poruszania się pieszo i rowerem po drodze publicznej. Wyjazd do kina Helios w Rzeszowie na film Pt. „Tedy i poszukiwacze zaginionego miasta”. Celem tego wyjazdu była przede wszystkim integracja grupy. W czasie podróży zwracano uwagę na kulturalne zachowanie się w czasie jazdy autobusem oraz odpowiednie zachowanie się w miejscach publicznych.

4 „Wakacje w szkole nie są nudne”
Zajęcia artystyczne – sposób na nudę Celem tych zajęć było wprowadzenie radosnego nastroju, zdrowej rywalizacji, uczenia się przygrywania z podniesioną głową, gratulowania zwycięzcom i miłego spędzania czasu wolnego. Sport to zdrowie – rozgrywki sportowe. Celem tych zajęć było wprowadzenie radosnego nastroju oraz stworzenie możliwości zaspokojenia naturalnej potrzeby ruchu, zdrowej rywalizacji między uczniami, rozwijanie wszechstronnych umiejętności motorycznych i sprawnościowych u dzieci

5 Zajęcia sportowe – sposób na nudę

6 Zajęcia artystyczne – sposób na nudę

7 Poznajemy historię naszego regionu
Wyjazd do Przemyśla na tor saneczkowy Przemyślana edukacja regionalna, połączona z dobrą zabawą powinna stwarzać okazję do zaciekawienia tradycją lokalną i rodzinną. Chodzi o to, aby przekształcić zaciekawienia w zainteresowania i zamiłowania regionalistyczne. Zwiedzanie fortu XII Werner w Żurawicy Celem tego wyjazdu było przede wszystkim pielęgnowanie tradycji regionalnych, rozwijanie uczuć patriotycznych oraz emocjonalnego stosunku do własnego środowiska.

8 Tor saneczkowy w Przemyślu

9 Zwiedzanie fortu XII Werner w Żurawicy

10 Panorama Przemyśla

11 Zwiedzanie fortu XII Werner w Żurawicy

12 „Wakacje w szkole nie są nudne”
Śpiewać i tańczyć każdy może. Celem tych zajęć było rozbudzanie zainteresowań muzyką i wspólnym śpiewaniem, przełamanie zahamowań i kompleksów. Zwracano uwagę na estetykę wykonywania piosenek i tańców oraz pobudzano wyobraźnię i ekspresję twórczą w czasie tworzenia własnych układów tanecznych. Wyjazd do parku linowego w Radawie Celem tego wyjazdu była integracja zespołu i grupy oraz aktywne spędzanie czasu wolnego. Korzystanie z profesjonalnego sprzętu zabezpieczeń i kasków dało komfort i poczucie bezpieczeństwa, a to z kolei pozwoliło na bezstresowe oddawanie się przyjemnościom.

13 Park linowy w Radawie

14 Park linowy w Radawie

15 Park linowy w Radawie

16 Poznajemy historię naszego regionu
Zwiedzanie skansenu w Markowej Zwiedzanie chałupy kmiecej, chałupy biedniackiej i izby komornika. Oglądanie zagrody wiejskiej. Zapoznanie się ze sprzętem używanym dawniej: warsztat tkacki, wyrabianie masła i sera, przędzenie wełny, mielenie mąki żarnami. Oglądanie wiatraka, olejarni i kuźni. Zwiedzanie oranżerii w Zespole Pałacowo - Parkowym w Łańcucie Zwiedzanie oranżerii. Podziwianie egzotycznych kwiatów w storczykarni. Spacer alejkami parku.

17 Skansen w Markowej

18 Podziwianie egzotycznych kwiatów w storczykarni. Spacer alejkami parku.

19 Spacer alejkami parku w Łańcucie.

20 Zakończenie półkolonii
Wspólny poczęstunek „Pizza na pożegnanie” Prezentacja prac plastycznych. Zajęcia w grupach zainteresowań: - nauka piosenki „Dom marzeń”, - gry zespołowe: piłka nożna, dwa ognie, - nauka tańca towarzyskiego, - zajęcia komputerowe. Rozdanie dyplomów i pożegnanie Celem zajęć było podsumowanie zabaw i prac na półkolonii. Dzieci wspólnie uczyły się tańczyć i śpiewać. Kształciły umiejętność ciekawego spędzania wolnego czasu. Rozwijały swoje zainteresowania i talenty, Integrowały się z grupą.


Pobierz ppt "„Wakacje w szkole nie są nudne”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google