Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

- Ulysses More - Klub Podróżników w Wyobraźni

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "- Ulysses More - Klub Podróżników w Wyobraźni"— Zapis prezentacji:

1 - Ulysses More - Klub Podróżników w Wyobraźni
Pierdomenico Baccalario

2 Tematyka książki Książka przedstawia przygody Julii Covenant,Jasona Covenant i ich przyjaciół, którzy za pomocą Wrót Czasu przedostają się do Miejsc z Wyobraźni.

3 Treść książki Miasteczko Kilmore Cove. Ulewny deszcz. Niebo rozcinają błyski, wszędzie słychać głośny łomot. Ale to nie burza. To kule armatnie wystrzeliwane z Mary Grey, okrętu kapitana Spencera. Kilmore Cove jest opanowane przez małpy, które przypłynęły na statku. Ludzie chowają się w schronach. Bliźnięta Covenant muszą pokonać swojego najgroźniejszego wroga – kapitana Spencera. Jednak nie mogą liczyć na pomoc Ulyssesa Moore’a…

4 Czas i miejsce akcji Wenecja, XVIII wiek Teraźniejszość: Kilmore Cove
Labirynt Miejsc z Wyobraźni Mroczne Porty Londyn

5 Główni bohaterowie Julia Covenant Jason Covenant

6 Bohaterowie drugoplanowi
Nestor Malariusz Wojnicz Black Wulkan Pani Stella Kapitan Spencer Rick Banner Peter Dedalus Leonard Minaxo Kalipso Tommaso Ranieri Strambi Anita Bloom Mały Flint, średni Flint, duży Flint

7 Przygoda Julii Miasteczko Kilmore Cove zostało zaatakowane przez kapitana Spencera. Julia i Jason dostali od Blacka klucze do schronów, aby pomogli ojcu Feniksowi ewakuować ludzi. Gdy doszli na plac przed kościołem, Jason zobaczył w oddali światełko i poszedł w tamtą stronę. Julia została sama. Jason długo nie wracał, więc Julia poszła go szukać. Najpierw poszła w stronę, gdzie jej brat pobiegł, a potem weszła do pomieszczenia z białymi drzwiami. W środku był wielki bałagan, wszędzie były porozrzucane ususzone motyle i wypchane zwierzęta. Minęła wypchany manekin małpy, stanęła i nagle poczuła, jak jakaś włochata ręka zacisnęła jej się na ustach. Zobaczyła tylko złośliwy uśmieszek małpy o zepsutych zębach.

8 Na statku kapitana Spencera
Pierwszą rzeczą, jaką zobaczyła, był pokład. Nagle usłyszała kroki i zauważyła dwie małpy. Pochwyciły Julię za ramiona i zaczęły nią potrząsać. Gdy się obudziła, małpy podrzuciły ją i posadziły na ziemi. Julia podniosła wzrok i zobaczyła kapitana Spencera, silnie zbudowanego i wysokiego mężczyznę. Zapytał się jej, czy jest Julią Covenant, a gdy mu odpowiedziała spytał się, gdzie jest Ulysses Moore. Dziewczynka nie odpowiadała, więc groził jej, że zrobi coś złego jej rodzicom. Potem pytał się jeszcze o Leonarda Minaxo, Petera Dedalusa, Blacka Wulkana i znowu o Ulyssesa. Julia powiedziała mu, że udał się na poszukiwanie swojej żony Penelopy. Gdy kapitan Spencer usłyszał to imię spochmurniał i powiedział, że ją zabił. Zamknął ją w bibliotece w Krainie Puntu i podpalił cały budynek. Dziewczynka mu odpowiedziała, że w takim razie powinien się bać Ulyssesa. Kapitan wybuchnął śmiechem i kazał swojej załodze znieść Julię na dół.

9 Tajemnicza rozmówczyni
Julia siedziała w małej i ciemnej kajucie w ładowni. Próbowała pchnąć drzwi, wzywała pomocy, jednak nie przyniosło to żadnych rezultatów. Nagle usłyszała jakiś głos, który ją wołał. Dziewczynka poderwała się na nogi i podeszła bliżej drzwi kajuty. Julia skądś znała ten głos, jednak nie mogła sobie przypomnieć gdzie go wcześniej słyszała. Tajemnicza rozmówczyni opowiedziała Julii historię kapitana Spencera, o tym, jak Moore’owie zabrali mu córkę. Jednak nie wysłuchała całej historii, bo jej rozmówczyni szybko uciekła. Julia poczuła, jak cały okręt mocno się zakołysał. Później usłyszała kroki nieznajomej, krzyki na górnym pokładzie i rozwrzeszczane małpy. Kopnęła drzwi kajuty myśląc o tym, jak długo musi tu zostać. Ku jej wielkiemu zdziwieniu drzwi uchyliły się.

10 Pojedynek Okręt kapitana Spencera kołysał się na falach. Julia wyszła z kajuty, zachowując wielką ostrożność. Zastanawiała się, jak uciec i przedostać się na ląd, aż usłyszała ostry rozkaz kapitana Spencera: „Wpuście go na pokład!”. Była ciekawa, o kogo chodzi? Rozglądnęła się, czy nie ma w pobliżu żadnych małp i schowała się za baryłkami prochu i kulami armatnimi. Na pokładzie zobaczyła kapitana Spencera, tajemniczą kobietę w kapturze i Blacka Wulkana trzymającego szkatułkę. Black Wulkan rzucił wyzwanie kapitanowi, ten więc wyjął z pudełka dwa pistolety. Kobieta w kapturze nie chciała pozwolić na pojedynek, stanęła więc pomiędzy nimi i zsunęła kaptur z twarzy. Okazało się, że jest to Obliwia Newton, córka Blacka Wulkana. Kapitan Spencer wykorzystał sytuację i dwoma strzałami zabił Obliwię i Blacka. Obydwoje padli na deski pokładu, a Obliwia z trudem krzyknęła do Julii, aby jak najszybciej uciekała.

11 Dziękuję za uwagę Katarzyna Błachut kl.5 c


Pobierz ppt "- Ulysses More - Klub Podróżników w Wyobraźni"

Podobne prezentacje


Reklamy Google