Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Być Nauczycielem to być kimś kto pomaga otwierać wszystkie drzwi na świat :) Być Nauczycielem to być kimś kto pomaga otwierać wszystkie drzwi na świat.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Być Nauczycielem to być kimś kto pomaga otwierać wszystkie drzwi na świat :) Być Nauczycielem to być kimś kto pomaga otwierać wszystkie drzwi na świat."— Zapis prezentacji:

1 Być Nauczycielem to być kimś kto pomaga otwierać wszystkie drzwi na świat :) Być Nauczycielem to być kimś kto pomaga otwierać wszystkie drzwi na świat :)

2 creatio – tworzenie kreatywność to wymyślanie, eksperymentowanie, wnoszenie czegoś nowego do już istniejących form.

3 Czyni wszystko, by swoich uczniów uczynić świadomymi uczestnikami procesu kształcenia i wychowania. Odznacza się bogatą wyobraźnią, pomysłowością i spostrzegawczością, odchodzi od schematów utrwalonych w szkolnej rzeczywistości i gotowych wzorów postępowania w każdej sytuacji. Wie, że każde dziecko wymaga odrębnego traktowania i zindywidualizowanego podejścia.

4 Kompetencje kreatywnego nauczyciela wykraczają poza wiedzę i umiejętności zdobyte w procesie standardowego kształcenia zawodowego. Wymagają ciągłego doskonalenia, uzupełniania i poszukiwania zgodnie ze słowami Alberta Einsteina, że wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne, ale wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe.

5 Kreatywny nauczyciel to animator rozwoju intelektualnego i osobowego ucznia. Twórcze powinny być metody, które stosuje, ale też musi być sam kreatywny. Wiąże się z tym, takie prowadzenie lekcji, aby była ciekawa, absorbująca i uczyła twórczo myśleć, aby uczniowie mogli znaleźć w niej coś, co je zaciekawi. Ważne jest zatem, aby nauczyciel w pełni akceptował ucznia, jego indywidualność.

6 By sprostać tym trudnym zadaniom musi on dobrze poznać swoich uczniów, ich zdolności, powinien starać się zrozumieć ich styl myślenia, nie negować go. Jest to bardzo trudne zadanie i wymaga nauczycielskiej pasji.

7 odwaga, odwaga, odwaga szklanka wiedzy bardzo dużo wyobraźni dwie szklanki doświadczenia otwartość na świat chochla doświadczenia

8 szczypta szaleństwa wiadro cierpliwości i opanowania iskierka fascynacji dwie kostki oryginalności spora garść humoru I już. Gotowe.

9 Bycie kreatywnym nauczycielem to wyzwanie i wielka odwaga


Pobierz ppt "Być Nauczycielem to być kimś kto pomaga otwierać wszystkie drzwi na świat :) Być Nauczycielem to być kimś kto pomaga otwierać wszystkie drzwi na świat."

Podobne prezentacje


Reklamy Google