Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kreatywny nauczyciel – nauczyciel z wyobraźnią

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kreatywny nauczyciel – nauczyciel z wyobraźnią"— Zapis prezentacji:

1 Być Nauczycielem to być kimś kto pomaga otwierać wszystkie drzwi na świat :)

2 Kreatywny nauczyciel – nauczyciel z wyobraźnią
creatio – tworzenie kreatywność to wymyślanie, eksperymentowanie, wnoszenie czegoś nowego do już istniejących form.

3 Kreatywny nauczyciel Czyni wszystko, by swoich uczniów uczynić świadomymi uczestnikami procesu kształcenia i wychowania. Odznacza się bogatą wyobraźnią, pomysłowością i spostrzegawczością, odchodzi od schematów utrwalonych w szkolnej rzeczywistości i gotowych wzorów postępowania w każdej sytuacji. Wie, że każde dziecko wymaga odrębnego traktowania i zindywidualizowanego podejścia.

4 Kompetencje kreatywnego nauczyciela wykraczają poza wiedzę i umiejętności zdobyte w procesie standardowego kształcenia zawodowego. Wymagają ciągłego doskonalenia, uzupełniania i poszukiwania zgodnie ze słowami Alberta Einsteina, że wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne, ale wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe.

5 Warunki dla kreatywności
Kreatywny nauczyciel to animator rozwoju intelektualnego i osobowego ucznia. Twórcze powinny być metody, które stosuje, ale też musi być sam kreatywny. Wiąże się z tym, takie prowadzenie lekcji, aby była ciekawa, absorbująca i uczyła twórczo myśleć, aby uczniowie mogli znaleźć w niej coś, co je zaciekawi. Ważne jest zatem, aby nauczyciel w pełni akceptował ucznia, jego indywidualność.

6 By sprostać tym trudnym zadaniom musi on dobrze poznać swoich uczniów, ich zdolności, powinien starać się zrozumieć ich styl myślenia, nie negować go. Jest to bardzo trudne zadanie i wymaga nauczycielskiej pasji.

7 Eliksir kreatywnego nauczyciela
odwaga, odwaga, odwaga szklanka wiedzy bardzo dużo wyobraźni dwie szklanki doświadczenia otwartość na świat chochla doświadczenia

8 szczypta szaleństwa wiadro cierpliwości i opanowania iskierka fascynacji dwie kostki oryginalności spora garść humoru I już. Gotowe.

9 Bycie kreatywnym nauczycielem to wyzwanie i wielka odwaga


Pobierz ppt "Kreatywny nauczyciel – nauczyciel z wyobraźnią"

Podobne prezentacje


Reklamy Google