Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Aleksandrowicz Michał Knurek Kamil Szulc Adrian Uściński Konrad Naumowicz Szymon Karczmarczyk Maciej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Aleksandrowicz Michał Knurek Kamil Szulc Adrian Uściński Konrad Naumowicz Szymon Karczmarczyk Maciej."— Zapis prezentacji:

1 Aleksandrowicz Michał Knurek Kamil Szulc Adrian Uściński Konrad Naumowicz Szymon Karczmarczyk Maciej

2 Nasza Szkoła w Liczbach Myślicie że wszystko wiecie o naszej szkole?? A nie!! Dziś przedstawimy wam kilka ciekawostek dotyczących naszej kochanej szkoły. :)

3 Quiz Cały projekt to quiz!!! ZAPRASZAMY!!!

4 Budynek Szkoły i Wyposażenie Zastanawiało was ile razy musielibyście podnieść nogę idąc po wszystkich schodach pokonując po jednym schodku?? Musielibyście pokonać 156 stopni, które znajdują się w całej szkole.

5 Budynek Szkoły i wyposażenie Czy liczyliście kiedyś lub zwróciliście uwagę przez ile drzwi przechodzicie?? Otóż korzystamy w szkole ze 120 drzwi.

6 Budynek szkoły i wyposażenie A może kiedyś ktoś z was zainteresował się jakie mamy wyposażenie w salach, np. ile mamy ławek czy krzeseł?? W szkole pracujemy na około 350 ławkach które mają powierzchnię 2 275 000 cm 2 i siadamy na około 590 krzesłach.

7 Budynek Szkoły i Wyposażenie Czy zastanawiało was kiedyś na ilu tablicach multimedialnych pracujemy?? Wiemy, że w każdej sali jest rzutnik ale mamy tylko 10 tablic multimedialnych

8 Budynek Szkoły i Wyposażenie Czy idąc kiedyś przed szkołą zauważyliście ile mamy okien?? Powiemy wam że mamy 1 017 pojedynczych szyb.

9 Budynek Szkoły i Wyposażenie Albo czy idąc przez szatnie liczyliście ile mamy boksów?? Jest ich aż 23 mimo że się tak nie wydaje.

10 Budynek Szkoły i Wyposażenie W razie pożaru potrzebne są węże strażackie. Myśleliście może ile te węże mogą mieć długości?? Na holach wszystkie razem mają 92,4 m. Z czego wynika, że jeden wąż ma 23,1 m

11 Budynek Szkoły i Wyposażenie Albo inny przypadek: Wasz kochany nauczyciel podczas eksperymentu podpalił sobie włosy i nie wiecie ile jest gaśnic i gdzie są. Jak myślicie ile ich może być?? Jest ich 18 i na każdym holu jest przynajmniej jedna więc jak coś wiecie gdzie biec.

12 Budynek Szkoły i Wyposażenie A wiecie w ilu szafkach chowamy swoje rzeczy lub przybory? W szkole jest 580 szafek używanych przez uczniów.

13 Budynek Szkoły i Wyposażenie Wiecie ile potrzeba kartek A4 by wyłożyć nimi nasze boisko szkolne?? Boisko ma powierzchnię ok. 1007 m 2 Kartka A4 623,7 cm 2 Potrzeba 16 143 kartek wielkości A4, co daje ponad 32 ryzy papieru.

14 Budynek Szkoły i Wyposażenie To, że w szkole są kamery, już wiecie, ale nie wiecie pewnie ile ich jest? W szkole obserwuje nas 20 kamer.

15 Budynek Szkoły i Wyposażenie Z toalety też w szkole korzystamy, ale nie przejmujemy się losem zwykłych klozetów. Zakładam ze nikt nie wie ile ich mamy w szkole?? Kto spróbuje zgadnąć?? Otóż w szkole mamy 33 muszle klozetowe.

16 Budynek Szkoły i Wyposażenie Jednym z pytań, które sobie zadaliśmy było: ile jest komputerów w szkole, czy ktoś może wie?? My uczniowie w szkole pracujemy na 63 komputerach

17 Budynek Szkoły i Wyposażenie Idąc korytarzem możemy zauważyć że są one dość długie, a czy ktoś wie ile ma jeden taki korytarz?? Wszystkie korytarze mają po 20,44 m każdy a razem 61,32 m

18 Budynek Szkoły i Wyposażenie Nasza szkoła ma wiele wspaniałych nagród, ale na wystawie jest ich tylko x. Kto wie co się kryje pod X?? Nasza szkoła zdobyła i wystawiła 236 nagród

19 Pracownicy szkoły W szkole pracuje wiele wspaniałych ludzi, może ktoś wie ilu mamy pracowników w szkole? No to powiem wam że szkoła ma 78 pracowników. Z czego 60 to nauczyciele; 50 kobiet i 10 mężczyzn.

20 Biblioteka Bibliotekę też mamy porządną, jak myślicie ile może być ksiązek w szkolnej bibliotece? Mamy ich aż 13 160 z czego 2 842 to książki pedagogiczne czyli 21,6% ogółu.

21 Uczniowie Zadaliśmy sobie też takie pytania jak : Ilu nasz szkoła ma aktualnie uczniów ? Jaki procent z nich to 1,2 i 3 klasy ? Do naszej szkoły uczęszcza około 534 uczniów. 1 klasy, czyli około 191 osób, to około 35,77%. 2 klasy, czyli około 172 osób, to około 32,21%. 3 klasy, czyli około 171 osób, to około 32,02%

22 Uczniowie Z poprzedniego slajdu wiecie ilu nasza szkoła ma uczniów, ale ilu z nich pochodzi spoza rejonu? Do naszej szkoły uczęszcza aż 213 uczniów spoza rejonu.

23 Szkoła w Liczbach –ciekawostki Wiecie ilu uczniów chodzi do naszej szkoły teraz. A wiecie ilu chodziło tu przed wami??? Nasza szkoła ma 1 197 absolwentów, a w tym roku przybędą nowi!

24 Szkoła w Liczbach –ciekawostki Dyrektor… Jak to dostojnie brzmi… Czy wiecie ile osób w naszej szkole pełniło tę funkcję? Było ich 3 w każdym z nich inna krew, ale jeden najlepszy z nich jest!

25 Szkoła w Liczbach –ciekawostki Ile godzin spędza przeciętny uczeń w szkole ??? Większość z nas spędza codziennie w szkole średnio 6,5 godziny; tygodniowo 34 godziny a przez cały rok mamy aż 1 292 godziny A przez 3 lata aż 3 876!

26 Szkoła w Liczbach –ciekawostki Jak myślicie ilu uczniów zmieści się na jednym m 2 ? Ilu uczniów zmieści się w sali 212? Sprawdziliśmy! Na jednym m 2 zmieści się ok. 12 osób. Sala ma powierzchnię ok. 50 m 2 W tej pięknej sali zmieści się 600 uczniów, czyli wszyscy uczniowie naszej szkoły zmieściliby się w jednej sali.

27 Dla uważających A kto wie ile przed chwilą zadaliśmy pytań?? Otóż przez te kilka minut zadaliśmy wam 29 pytań łącznie z tym.

28 Szkoła w liczbach Serdecznie dziękujemy za obejrzenie prezentacji!!!


Pobierz ppt "Aleksandrowicz Michał Knurek Kamil Szulc Adrian Uściński Konrad Naumowicz Szymon Karczmarczyk Maciej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google