Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nasza Szkoła w Liczbach

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nasza Szkoła w Liczbach"— Zapis prezentacji:

1 Nasza Szkoła w Liczbach
Aleksandrowicz Michał Knurek Kamil Szulc Adrian Uściński Konrad Naumowicz Szymon Karczmarczyk Maciej

2 Nasza Szkoła w Liczbach
Myślicie że wszystko wiecie o naszej szkole?? A nie!! Dziś przedstawimy wam kilka ciekawostek dotyczących naszej kochanej szkoły. :)

3 Quiz Cały projekt to quiz!!! ZAPRASZAMY!!!

4 Budynek Szkoły i Wyposażenie
Zastanawiało was ile razy musielibyście podnieść nogę idąc po wszystkich schodach pokonując po jednym schodku?? Musielibyście pokonać 156 stopni, które znajdują się w całej szkole.

5 Budynek Szkoły i wyposażenie
Czy liczyliście kiedyś lub zwróciliście uwagę przez ile drzwi przechodzicie?? Otóż korzystamy w szkole ze 120 drzwi.

6 Budynek szkoły i wyposażenie
A może kiedyś ktoś z was zainteresował się jakie mamy wyposażenie w salach, np. ile mamy ławek czy krzeseł?? W szkole pracujemy na około 350 ławkach które mają powierzchnię cm2 i siadamy na około 590 krzesłach.

7 Budynek Szkoły i Wyposażenie
Czy zastanawiało was kiedyś na ilu tablicach multimedialnych pracujemy?? Wiemy, że w każdej sali jest rzutnik ale mamy tylko 10 tablic multimedialnych

8 Budynek Szkoły i Wyposażenie
Czy idąc kiedyś przed szkołą zauważyliście ile mamy okien?? Powiemy wam że mamy pojedynczych szyb.

9 Budynek Szkoły i Wyposażenie
Albo czy idąc przez szatnie liczyliście ile mamy boksów?? Jest ich aż 23 mimo że się tak nie wydaje.

10 Budynek Szkoły i Wyposażenie
W razie pożaru potrzebne są węże strażackie. Myśleliście może ile te węże mogą mieć długości?? Na holach wszystkie razem mają 92,4 m. Z czego wynika, że jeden wąż ma 23,1 m

11 Budynek Szkoły i Wyposażenie
Albo inny przypadek: Wasz kochany nauczyciel podczas eksperymentu podpalił sobie włosy i nie wiecie ile jest gaśnic i gdzie są. Jak myślicie ile ich może być?? Jest ich 18 i na każdym holu jest przynajmniej jedna więc jak coś wiecie gdzie biec.

12 Budynek Szkoły i Wyposażenie
A wiecie w ilu szafkach chowamy swoje rzeczy lub przybory? W szkole jest 580 szafek używanych przez uczniów.

13 Budynek Szkoły i Wyposażenie
Wiecie ile potrzeba kartek A4 by wyłożyć nimi nasze boisko szkolne?? Boisko ma powierzchnię ok m2 Kartka A4 623,7 cm2 Potrzeba kartek wielkości A4, co daje ponad 32 ryzy papieru.

14 Budynek Szkoły i Wyposażenie
To, że w szkole są kamery, już wiecie, ale nie wiecie pewnie ile ich jest? W szkole obserwuje nas 20 kamer.

15 Budynek Szkoły i Wyposażenie
Z toalety też w szkole korzystamy, ale nie przejmujemy się losem zwykłych klozetów. Zakładam ze nikt nie wie ile ich mamy w szkole?? Kto spróbuje zgadnąć?? Otóż w szkole mamy 33 muszle klozetowe.

16 Budynek Szkoły i Wyposażenie
Jednym z pytań, które sobie zadaliśmy było: ile jest komputerów w szkole, czy ktoś może wie?? My uczniowie w szkole pracujemy na 63 komputerach

17 Budynek Szkoły i Wyposażenie
Idąc korytarzem możemy zauważyć że są one dość długie, a czy ktoś wie ile ma jeden taki korytarz?? Wszystkie korytarze mają po 20,44 m każdy a razem 61,32 m

18 Budynek Szkoły i Wyposażenie
Nasza szkoła ma wiele wspaniałych nagród, ale na wystawie jest ich tylko x. Kto wie co się kryje pod X?? Nasza szkoła zdobyła i wystawiła 236 nagród

19 Pracownicy szkoły W szkole pracuje wiele wspaniałych ludzi, może ktoś wie ilu mamy pracowników w szkole? No to powiem wam że szkoła ma 78 pracowników. Z czego 60 to nauczyciele; 50 kobiet i 10 mężczyzn.

20 Biblioteka Bibliotekę też mamy porządną, jak myślicie ile może być ksiązek w szkolnej bibliotece? Mamy ich aż z czego to książki pedagogiczne czyli 21,6% ogółu.

21 Uczniowie Zadaliśmy sobie też takie pytania jak :
Ilu nasz szkoła ma aktualnie uczniów ? Jaki procent z nich to 1 ,2 i 3 klasy ? Do naszej szkoły uczęszcza około 534 uczniów. 1 klasy, czyli około 191 osób, to około 35,77%. 2 klasy, czyli około 172 osób, to około 32,21%. 3 klasy, czyli około 171 osób, to około 32,02%

22 Uczniowie Z poprzedniego slajdu wiecie ilu nasza szkoła ma uczniów, ale ilu z nich pochodzi spoza rejonu? Do naszej szkoły uczęszcza aż 213 uczniów spoza rejonu.

23 Szkoła w Liczbach –ciekawostki
Wiecie ilu uczniów chodzi do naszej szkoły teraz. A wiecie ilu chodziło tu przed wami??? Nasza szkoła ma absolwentów, a w tym roku przybędą nowi!

24 Szkoła w Liczbach –ciekawostki
Dyrektor… Jak to dostojnie brzmi… Czy wiecie ile osób w naszej szkole pełniło tę funkcję? Było ich 3 w każdym z nich inna krew, ale jeden najlepszy z nich jest!

25 Szkoła w Liczbach –ciekawostki
Ile godzin spędza przeciętny uczeń w szkole ??? Większość z nas spędza codziennie w szkole średnio 6,5 godziny; tygodniowo 34 godziny a przez cały rok mamy aż 1 292 godziny A przez 3 lata aż 3 876!

26 Szkoła w Liczbach –ciekawostki
Jak myślicie ilu uczniów zmieści się na jednym m2? Ilu uczniów zmieści się w sali 212? Sprawdziliśmy! Na jednym m2 zmieści się ok. 12 osób. Sala ma powierzchnię ok. 50 m2 W tej pięknej sali zmieści się 600 uczniów, czyli wszyscy uczniowie naszej szkoły zmieściliby się w jednej sali.

27 Dla uważających A kto wie ile przed chwilą zadaliśmy pytań??
Otóż przez te kilka minut zadaliśmy wam 29 pytań łącznie z tym.

28 Szkoła w liczbach Serdecznie dziękujemy za obejrzenie prezentacji!!!


Pobierz ppt "Nasza Szkoła w Liczbach"

Podobne prezentacje


Reklamy Google