Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

EKO - JAZDA Jaka jest rola EKO – JAZDY? EKO-JAZDA – to większe oszczędności i poprawa bezpieczeństwa. Nowoczesne konstrukcje silników umożliwiły opracowanie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "EKO - JAZDA Jaka jest rola EKO – JAZDY? EKO-JAZDA – to większe oszczędności i poprawa bezpieczeństwa. Nowoczesne konstrukcje silników umożliwiły opracowanie."— Zapis prezentacji:

1

2 EKO - JAZDA

3 Jaka jest rola EKO – JAZDY? EKO-JAZDA – to większe oszczędności i poprawa bezpieczeństwa. Nowoczesne konstrukcje silników umożliwiły opracowanie nowego, inteligentnego sposobu użytkowania samochodów osobowych, autobusów i ciężarówek. Ten optymalny sposób wykorzystania pojazdu nazwano EKO-JAZDĄ.

4 Co to jest EKO – JAZDA? EKO-JAZDA to pojęcie oznaczające płynną i bezpieczną jazdę, przynoszącą wymierne korzyści w postaci oszczędności 5-25% paliwa, zmniejszenia kosztów eksploatacji, redukcja emisji gazów cieplarnianych zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Wszystko to co można uzyskać dzięki niewielkim nakładom finansowym, których zwrot nastąpi nawet w ciągu kilku miesięcy.

5 Jak jeździć ekonomicznie? Zapalać silnik bez dodawania gazu, Zmieniać bieg na wyższy tak szybko, jak tylko jest to możliwe, Przyspieszać dynamicznie wciskając ¾ pedału gazu, Utrzymywać stałą prędkość używając jak najwyższego biegu,

6 Jak jeździć ekonomicznie? Wyłączać silnik podczas postoju dłuższego niż 1 minutę, Nie "wrzucać luzu" podczas dojeżdżania do skrzyżowania lub zatrzymywania się, Natychmiast usuwać wszelkie usterki samochodu,

7 Jak jeździć ekonomicznie? Regularnie sprawdzać ciśnienie w oponach, Zamykać okna w samochodzie i korzystać z nawiewu, Usuwać niepotrzebne obciążenie samochodu.

8 Dziękujemy za uwagę Zespół Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku

9 Źródło:


Pobierz ppt "EKO - JAZDA Jaka jest rola EKO – JAZDY? EKO-JAZDA – to większe oszczędności i poprawa bezpieczeństwa. Nowoczesne konstrukcje silników umożliwiły opracowanie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google