Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

EKO - JAZDA.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "EKO - JAZDA."— Zapis prezentacji:

1 EKO - JAZDA

2 Jaka jest rola EKO – JAZDY?
EKO-JAZDA – to większe oszczędności i poprawa bezpieczeństwa. Nowoczesne konstrukcje silników umożliwiły opracowanie nowego, inteligentnego sposobu użytkowania samochodów osobowych, autobusów i ciężarówek. Ten optymalny sposób wykorzystania pojazdu nazwano EKO-JAZDĄ.

3 Co to jest EKO – JAZDA? EKO-JAZDA to pojęcie oznaczające
płynną i bezpieczną jazdę, przynoszącą wymierne korzyści w postaci oszczędności 5-25% paliwa, zmniejszenia kosztów eksploatacji, redukcja emisji gazów cieplarnianych zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Wszystko to co można uzyskać dzięki niewielkim nakładom finansowym, których zwrot nastąpi nawet w ciągu kilku miesięcy.

4 Jak jeździć ekonomicznie?
Zapalać silnik bez dodawania gazu, Zmieniać bieg na wyższy tak szybko, jak tylko jest to możliwe, Przyspieszać dynamicznie wciskając ¾ pedału gazu, Utrzymywać stałą prędkość używając jak najwyższego biegu,

5 Jak jeździć ekonomicznie?
Wyłączać silnik podczas postoju dłuższego niż 1 minutę, Nie "wrzucać luzu" podczas dojeżdżania do skrzyżowania lub zatrzymywania się, Natychmiast usuwać wszelkie usterki samochodu,

6 Jak jeździć ekonomicznie?
Regularnie sprawdzać ciśnienie w oponach, Zamykać okna w samochodzie i korzystać z nawiewu, Usuwać niepotrzebne obciążenie samochodu.

7 Zespół Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku
Dziękujemy za uwagę Zespół Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku

8 Źródło: http://www.szkolajazdyrenault.pl/docs/73


Pobierz ppt "EKO - JAZDA."

Podobne prezentacje


Reklamy Google