Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie"— Zapis prezentacji:

1 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie
Instytut Zarządzania KIERUNEK ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI

2 Władze Instytutu PWSZ w Nysie Instytut Zarządzania
Dyrektor prof. dr hab. inż. Stefan Szymura Z-ca dyrektora dr inż. Piotr Bernat Adres: Nysa, ul. Chodowieckiego 4 tel. (0 77)

3 ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI 7 semestralne studia inżynierskie
PWSZ w Nysie Instytut Zarządzania ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI 7 semestralne studia inżynierskie z praktyką zawodową Kształcenie studentów tego kierunku obejmuje zagadnienia wytwarzania i  planowania procesów produkcyjnych oraz świadczenia usług na bazie poszerzonej wiedzy o zarządzaniu

4 PWSZ w Nysie Instytut Zarządzania
Kierunek Zarządzanie i Inżynieria Produkcji oferuje możliwość kształcenia studentów w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym Program studiów pozwala na kontynuację kształcenia na studiach magisterskich uczelni akademickich na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji POLITECHNIKA

5 PWSZ w Nysie Instytut Zarządzania
Specjalność Zarządzanie Produkcją i Usługami w ramach kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji przygotowuje studentów studiów inżynierskich do sprostania wymaganiom stawianym przez krajowy i zagraniczny rynek pracy. Absolwenci będą posiadać również wiedzę z zakresu ekonomii i prawa gospodarczego połączoną ze znajomością zaawansowanych technik informatycznych. Celem jest wyposażenie absolwenta w wiedzę i umiejętności inżyniera - menedżera, przygotowanego do objęcia kierowniczego stanowiska w przedsiębiorstwie, niezależnie od jego formy prawno-organizacyjnej.

6 PWSZ w Nysie Instytut Zarządzania
Połączenie informacji z wielu dziedzin daje studentowi tego kierunku kompletną wiedzę o charakterze technicznym z zakresu inżynierii produkcji i usług. Program studiów obejmuje, oprócz zajęć dydaktycznych praktykę zawodową. Praktyki będą się odbywały w podmiotach gospodarczych, m.in. w zakładach produkcyjnych i usługowych, co stwarza dodatkową możliwość kontaktu z ewentualnymi przyszłymi pracodawcami.

7 PWSZ w Nysie Instytut Zarządzania
Specjalność Zarządzanie Produkcją i Usługami należy uważać za najbardziej uniwersalną pod względem możliwości rozpoczęcia indywidualnej działalności gospodarczej. Absolwent kończący tę specjalność może prowadzić własną firmę produkcyjną lub usługową, Może także pracować w przedsiębiorstwie produkcyjnym na stanowisku inżyniera produkcji lub inżyniera rozwoju produktu w dziale projektowania i technicznego przygotowania produkcji.

8 PWSZ w Nysie Instytut Zarządzania
Studenci kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji mają dostęp do nowoczesnych narzędzi informatycznych STUDENT kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji korzysta w ramach zajęć laboratoryjnych m. in. z następujących programów komputerowych: AutoCAD Mechanical Desktop Inventor KSPT MTS MS Project CDN XL

9 PWSZ w Nysie Instytut Zarządzania
Przygotowaliśmy dla CIEBIE możliwość korzystania z programu AutoCAD Mechanical Program ten jest jednym z bardziej zaawansowanych programów wykorzystywany do zapisu konstrukcji 2D oraz projektowania mechanicznego. Posiada wszystkie walory oprogramowania AutoCAD poszerzone o symbole mechaniczne, bibliotekę elementów znormalizowanych oraz posiada możliwość automatycznego generowania stopni uproszczenia co w znacznym stopniu ułatwia wykonanie dokumentacji technicznej.

10 PWSZ w Nysie Instytut Zarządzania
Przygotowaliśmy dla CIEBIE możliwość korzystania z programu AutoCAD Mechanical AutoCAD Mechanical daje możliwość prostych obliczeń inżynierskich z zakresu: obliczania wałków, obciążenia i wytrzymałości łożysk, dokonywania obliczeń w celu wyboru połączenia śrubowego w oparciu o rozkład sił, materiał oraz metodę obciążenia. Program ten posiada również możliwość określania wytrzymałości obiektów w zakresie statycznym. Użytkownik może dodawać punkty, krawędzie, obszary podparcia i obciążenia, a program obliczając metodą elementów skończonych określa wytrzymałość oraz odkształcenia elementów.

11 PWSZ w Nysie Instytut Zarządzania
Przygotowaliśmy dla CIEBIE możliwość korzystania z programu Autodesk Inventor Autodesk Inventor - jest to program przeznaczony do projektowania trójwymiarowego. Projektując elementy w tym programie skupiamy się głównie na wykonaniu modelu przestrzennego, będącego odzwierciedleniem rzeczywistego urządzenia. Po wykonaniu elementu przestrzennego program umożliwia w sposób automatyczny generowanie dokumentacji rysunkowej a w szczególności generowanie rzutów rysunkowych, przekrojów, widoków itp.

12 PWSZ w Nysie Instytut Zarządzania
Przygotowaliśmy dla CIEBIE możliwość korzystania z programu System KSPT System konwersacyjnego programowania obrabiarek sterownych numerycznie KSPT służy do przygotowania programu sterującego dla tokarki CNC. Możliwość programowania parametrycznego pozwala na pełną automatyzację przygotowania programu i umożliwia zapis technologii grupowej dla danej klasy detali. Stwarza to możliwość archiwizacji technologii i wykorzystania jej w przypadku wprowadzania do produkcji nowych detali tej samej klasy.

13 PWSZ w Nysie Instytut Zarządzania
Przygotowaliśmy dla CIEBIE możliwość korzystania z programu MS PROJECT Program Microsoft Project wspomaga proces planowania przedsięwzięć Program w praktyce wykorzystuje się przy realizacji skomplikowanych zadań projektowych związanych z dużą liczbą elementów składowych danego projektu. Kolejne kroki projektowe powiązane są ze sobą zależnościami czasowymi

14 PWSZ w Nysie Instytut Zarządzania
Przygotowaliśmy dla CIEBIE możliwość korzystania z programu System CDN XL Prędkość działania, szybkość podejmowania decyzji, łatwość dotarcia do informacji to wyzwania stawiane nowoczesnym firmom chcącym przetrwać i wzmocnić swoją pozycję na konkurencyjnym rynku. Celem systemu CDN XL wprowadzonego na rynek przez firmę CDN jest wspomaganie działalności tych firm, ułatwienie procedur oraz umożliwienie dostępu do istotnych informacji pozwalających podejmować trafne decyzje.

15 Wycieczki do zakładów przemysłowych
PWSZ w Nysie Instytut Zarządzania Wycieczki do zakładów przemysłowych Uzupełnieniem zajęć dydaktycznych są wycieczki organizowane dla studentów kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji do zakładów produkcyjnych i usługowych.

16 Koło naukowe „Młodzi projektanci”
PWSZ w Nysie Instytut Zarządzania Koło naukowe „Młodzi projektanci” Koło naukowe na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji powstało w październiku 2003 roku, a swą działalność pod nazwą Studenckie Koło Naukowe „Młodzi projektanci” przy Instytucie Zarządzania Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie zarejestrowało roku. Opiekunem koła naukowego został Pan dr Piotr Bernat. W ramach studenckiego koła naukowego „Młodzi projektanci” prowadzone są działania z zakresu zarządzania, jak i inżynierii produkcji. Władze Koła: Przewodniczący: Łukasz Bartkowicz z-ca przewodniczącej: Gabriela Krysińska sekretarz: Małgorzata Kosiorowska skarbnik: Agnieszka Pajestka

17 Koło naukowe „Młodzi projektanci”
PWSZ w Nysie Instytut Zarządzania Koło naukowe „Młodzi projektanci” Studenci działający w ramach Koła przygotowali jesienią 2004 kurs z zakresu obsługi programu Auto CAD, który został zrealizowany między październikiem 2004 roku a styczniem 2005 roku. W dniu 19 stycznia 2005 roku odbyło się seminarium na temat wspomagania realizacji procesu produkcyjnego za pomocą systemu MFG/PRO. Prelegentem była Pani Bożena Grubiak. W dniu 05 kwietnia 2005 roku odbyło się seminarium poświęcone zastosowaniom nowoczesnych narzędzi informatycznych w pracy inżyniera. Prelegent inż. Andrzej Łabaz przedstawił proces produkcyjny ramy podwozia samochodu CLIC PICK UP i sposób oraz zakres wykorzystania programów Inventor i Mechanical DeskTop w pracy inżyniera. Studenci przygotowali projekt wymiany młodzieży we współpracy z młodzieżą hiszpańską pod tytułem: droga do św. Jakuba – czy jesteśmy tacy sami? W planach projektu jest wyjazd do Hiszpanii.

18 Koło naukowe „Młodzi projektanci”
PWSZ w Nysie Instytut Zarządzania Koło naukowe „Młodzi projektanci” Obecnie studenci należący do Koła pragną się realizować w następujących obszarach tematycznych: organizacja i realizacja warsztatów dotyczących projektowania stron www (realizacja ), rozszerzenie wiedzy z zakresu komputerowego wspomagania projektowania przez realizację kursu poszerzającego poznanie możliwości programów Autodesk Inventor i Mechanical Desktop, (obecnie koło Abaculus) integracja środowiska w zakresie działalności wynalazczej i innowacyjnej, wydanie przygotowanych prac studenckich w formie zeszytu. organizowanie wycieczek dydaktycznych do zakładów produkcyjnych

19 Badania naukowe pracowników Instytutu koncentrują się na:
PWSZ w Nysie Instytut Zarządzania Badania naukowe pracowników Instytutu koncentrują się na: komputerowym wspomaganiu technicznego przygotowania produkcji, systemach eksperckich w zarządzaniu produkcją, zarządzaniu komputerowo zintegrowanym. Pracownicy Instytutu reprezentują m.in. następujące dyscypliny naukowe: nauki ekonomiczne, nauki o zarządzaniu, marketing, informatyka, technologia maszyn. Efekty ich prac znajdują swe odzwierciedlenie w licznych publikacjach oraz czynnym uczestnictwie w konferencjach naukowych.

20 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie
Instytut Zarządzania Zostań studentem kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji Dziękujemy i zapraszamy


Pobierz ppt "Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google