Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

POZNAJEMY NASZE MIEJSCE PRACY

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "POZNAJEMY NASZE MIEJSCE PRACY"— Zapis prezentacji:

1 POZNAJEMY NASZE MIEJSCE PRACY
Opracowała: Iwona Kowalik

2 O komputerach mówimy, że potrafią prawie wszystko
O komputerach mówimy, że potrafią prawie wszystko. W rzeczywistości te urządzenia mogą zrobić tylko to, co umożliwił im wcześniej człowiek zwany programistą. Programista to informatyk, który zajmuje się tworzeniem programów, dzięki którym komputer wie jak i w jakiej kolejności wykonać nasze polecenia, gdy z nim pracujemy.

3 Program to ciąg poleceń zapisanych w zrozumiały dla komputera sposób w celu wykonania jakiegoś zadania. Wg. „Informatyka Europejczyka”, wyd. Helion Programy komputerowe pozwalają na redagowanie tekstów, tworzenie rysunków, wykonywanie nawet bardzo skomplikowanych obliczeń. Umożliwiają komunikowanie się z innymi osobami w Internecie. Pozwalają na poprawianie zdjęć i filmów. Dają możliwość słuchania i poprawiania muzyki.

4 Kiedyś projektanci pracowali tylko tak, jak na zdjęciu powyżej
Kiedyś projektanci pracowali tylko tak, jak na zdjęciu powyżej. Dziś komputery pomagają im w pracy.

5 Przykłady zastosowań programów komputerowych:
Projektowanie wnętrz

6 Projektowanie samochodów
Przykłady zastosowań programów komputerowych: Projektowanie samochodów

7 Przykłady zastosowań programów komputerowych:
Projektowanie mebli

8 Przykłady zastosowań programów komputerowych:
Źródło: Grafika komputerowa Źródło:

9 Obliczenia matematyczne i fizyczne
Przykłady zastosowań programów komputerowych: Obliczenia matematyczne i fizyczne

10 Tworzenie książek i gazet
Przykłady zastosowań programów komputerowych: Tworzenie książek i gazet

11 Przykłady zastosowań programów komputerowych:
Tomografia komputerowa jest badaniem, dzięki któremu lekarz może dokładnie obejrzeć na monitorze wewnętrzne części człowieka. Podczas badanie pacjent leży na ruchomym stole, który wsuwa się do wnętrza specjalnego aparatu. Wokół pacjenta obraca się aparat rentgenowski przesyłający obrazy do komputera. Widzący te obrazy lekarz może ustalić diagnozę dla chorego.

12 Przykłady zastosowań programów komputerowych:
Animacje komputerowe

13 kontroluje pracę urządzenia przyjmuje polecenia od użytkownika
Aby możliwa była praca na komputerze niezbędny jest również program zwany systemem operacyjnym. Najczęściej używanymi systemami są Windows oraz Linux System operacyjny: kontroluje pracę urządzenia przyjmuje polecenia od użytkownika umożliwia instalowanie i uruchamianie programów umożliwia wyświetlanie komunikatów na ekranie Logo systemu Windows Logo systemu Windows 7 Logo systemu Linux

14 Co widzimy po uruchomieniu komputera?
Na ekranie pojawia się pulpit, np.:

15 pasek szybkiego uruchamiania
Elementy pulpitu ikona menu pasek szybkiego uruchamiania obszar powiadomień

16 Elementy pulpitu Na większości pulpitów pojawiają się stałe elementy- ikony: Daje dostęp do napędów komputera: dysków, stacji dysków CD-ROM, stacji DVD. Udostępnia miejsce, w którym powinno się przechowywać prywatne pliki. Tutaj umieszczamy wszystkie pliki i katalogi, które zamierzamy usunąć z komputera. Aby odzyskać element umieszczony w koszu, należy klikając prawym przyciskiem myszy ten element wybrać opcję Przywróć.

17 Co można zrobić za pomocą myszy?
Wskazywać elementy przez najechanie na nie wskaźnikiem myszy Zaznaczać elementy przez kliknięcie ich lewym przyciskiem myszy Przeciągnąć elementy dzięki chwyceniu ich lewym przyciskiem, przeciągnięciu ich w określone miejsce i zwolnieniu przycisku Otwierać elementy przez szybkie, dwukrotne kliknięcie ich lewym przyciskiem myszy Otwierać menu podręczne z poleceniami przez kliknięcie prawego przycisku myszy. Menu może mieć różną postać, np.

18 Wykonaj ćwiczenie 1.13 ze str. 22 w Podręczniku.
ZADANIA: Wykonaj ćwiczenie 1.13 ze str. 22 w Podręczniku. Zapisz w zeszycie 3 przykłady zastosowań programów komputerowych. Zapisz w zeszycie ikony jakich programów widzisz na pulpicie swojego komputera. Wykonaj ćwiczenie C z lekcji 3 na płycie CD dołączonej do podręcznika. Prezentację opracowano na podstawie podręcznika „Informatyka Europejczyka” wyd. Helion


Pobierz ppt "POZNAJEMY NASZE MIEJSCE PRACY"

Podobne prezentacje


Reklamy Google