Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W roli głównej PRACA. W tym semestrze zajęliśmy się opracowaniem projektu,,W roli głównej praca". Jego celami było: * zdobycie podstawowych informacji.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W roli głównej PRACA. W tym semestrze zajęliśmy się opracowaniem projektu,,W roli głównej praca". Jego celami było: * zdobycie podstawowych informacji."— Zapis prezentacji:

1 W roli głównej PRACA

2 W tym semestrze zajęliśmy się opracowaniem projektu,,W roli głównej praca". Jego celami było: * zdobycie podstawowych informacji o zdobyciu pracy, * przygotowanie do życia zawodowego, * zdobycie świadomości konsumenckiej, * zapoznanie ze wzorami Curriculum Vitae (CV), * zdobycie umiejętności niezbędnych do pomyślnego przejścia rozmowy kwalifikacyjnej, * zapoznanie z czynnikami warunkującymi sukces w karierze, * zapoznanie z pojęciem bezrobocia oraz mu pokrewnemu.

3 Dowiedzieliśmy się, że CV, czyli Curriculum Vitae (droga życia) to dokument prezentujący przebieg czyjejś kariery zawodowej, precyzujący jego talenty i umiejętności oraz zaświadczający o jego zainteresowaniach i odebranym wykształceniu. Jest to nasz wizerunek, który daje rekrutującemu pierwsze wrażenie o nas jako o kandydacie. Nauczyliśmy się jak konstruować swoje CV i wiemy już, że dobrze wykonane CV powinno zawierać następujące elementy: * Dane personalne, * Wykształcenie, * Doświadczenie zawodowe, * Przebyte kursy i szkolenia, * Poziom znajomości języków obcych, * Umiejętności i zainteresowania, * Klauzula o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych.

4 Do niektórych prac natomiast wiemy, iż CV powinno być szczególne, czy wręcz zaskakujące. Takie jak w następującym przykładzie.

5 Podczas zajęć dowiedzieliśmy się również, że rozmowa kwalifikacyjna to konwersacja potencjalnego pracownika z przyszłym pracodawcą (rekruterem). Ma ona na celu weryfikację umiejętności oraz kompetencji osoby rekrutowanej. Na jej podstawie przebiega selekcja kandydatów. Pytania zadawane przez potencjalnych pracodawców mogą dotyczyć: * Doświadczenia zawodowego * wiedzy o firmie, w której ubiegamy się o pracę * Naszych oczekiwań względem pracy * dyspozycyjności * oczekiwań względem firmy * pozycji w firmie Spotkamy się z nimi starając się o posadę w każdym rodzaju działalności, należy zatem być przygotowanym do udzielenia właściwych na nie odpowiedzi. Podczas trwania rozmowy kwalifikacyjnej także my możemy zadawać pytania. W dobrym tonie będzie dowiedzieć się o możliwościach rozwoju, nadgodzinach, awansach, przewidywanej płacy.

6 Dowiedzieliśmy się również, że by osiągnąć w życiu sukces i wykonywać wymarzoną, dobrze płatną pracę nie trzeba urodzić się w zamożnej rodzinie ale mieć PASJĘ, DETERMINACJĘ I SAMOZAPARCIE. Nasza rodaczka, Helena Rubinstein zaczynała swoją przygodę z biznesem od sprzedawania kremów, umarła (w połowie XX w. ) jako jedna z najbogatszych kobiet świata - właścicielka kosmetycznego imperium. Jako jedna z pierwszych przedsiębiorców doceniła znaczenie reklamy dla popytu. Między innymi jej pomysłem było zaangażowanie gwiazd w promocję jej produktów. Jednym z głównych czynników jej sukcesu był innowacyjny pomysł (znalezienie niszy). Jednak duże znaczenie miały także jej zaangażowanie, spryt, spostrzegawczość, ambicja, inteligencja oraz pewność siebie.

7 Należało by zadać pytanie: co było sukcesem Heleny ? Z pewnością wymieniana wcześniej niezależność finansowa, ale nie tylko. Dużym osiągnięciem było również zdobycie przez nią uznania, szacunku i prestiżu, czego wyrazem był między innymi przydomek cesarzowa piękna. Ponadto odważna prekursorka osiągnęła także sukces niemierzony miarą pieniędzy - udało jej się zrewolucjonizować spojrzenie kobiet na siebie, pozwoliła im uwierzyć, że jeśli tylko zechcą mogą być piękne i świadome swojej wartości.

8 Niemal każde zajęcia rozpoczynaliśmy od obejrzenia odcinków filmu dokumentalnego produkcji BBC p.t. Krew, pot i jedzenie na wynos. Opowiadały one o ciężkiej pracy ludzi w Indonezji i Tajlandii. Celem tych produkcji było uczulić nas na krzywdę niewykształconych mieszkańców tych państw, którzy by zarobić na godziwe utrzymanie muszą pracować w niewolniczych warunkach. Dzięki temu doceniamy już nieodpłatną i zarazem obowiązkową naukę, oferowaną nam w Polsce. Grupa sześciu Brytyjczyków doświadcza w tych dwóch krajach Trzeciego Świata trudów życia przeciętnego obywatela tych krajów bowiem za zarobione tam niewielkie pieniądze (ok. 2 zł za godzinę) muszą sami się utrzymać.

9 W pierwszym odcinku młodzi Brytyjczycy pracowali w fabryce tuńczyka. Dowiedzieli się wtedy w jak ciężkich warunkach żyją i pracują tamtejsi robotnicy.

10 W drugim odcinku bohaterowie sagi doświadczyli trudów pracy przy produkcji ryżu, którego Wielka Brytania importuje 275 tys. ton rocznie. Trzydziestokilogramowy worek ryżu sprzedawany jest w Tajlandii za 17 funtów, natomiast odsprzedawany w Europie za 140 funtów. Dysproporcje pomiędzy zarobkami importerów a producentów są kolosalne, natomiast pensje pracowników są jeszcze niższe.

11 W trzecim a zarazem ostatnim odcinku grupa pracowała w ubojni drobiu w stolicy Tajlandii, Bangkoku. Jest to miejsce powszechnych migracji mieszkańców wsi, którzy w okresie pory suchej cierpią głód ze względu na brak pracy.

12 * Podczas 30 h naszych spotkań uzmysłowiliśmy sobie jak ważnym aspektem życia każdego człowieka jest praca. * To dzięki niej mamy możliwość samorozwoju, * Zarabiamy na życie nasze i naszych najbliższych, * Jesteśmy w stanie sprostać swoim ambicjom i dzięki temu osiągamy zadowolenie z siebie i doceniamy otaczający nas świat.

13 Dziękujemy!!!


Pobierz ppt "W roli głównej PRACA. W tym semestrze zajęliśmy się opracowaniem projektu,,W roli głównej praca". Jego celami było: * zdobycie podstawowych informacji."

Podobne prezentacje


Reklamy Google