Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Alkohol w ś ród m ł odzie ż y. Czy chłopcy pij ą wi ę cej ni ż dziewcz ę ta?? Pozory mylą

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Alkohol w ś ród m ł odzie ż y. Czy chłopcy pij ą wi ę cej ni ż dziewcz ę ta?? Pozory mylą"— Zapis prezentacji:

1 Alkohol w ś ród m ł odzie ż y

2 Czy chłopcy pij ą wi ę cej ni ż dziewcz ę ta?? Pozory mylą

3 Co si ę dzieje ???..Nastalatkowie stojący pod sklepami, z puszkami piwa, chłopcy ledwo trzymający się na nogach, z powodu zbyt dużej ilości alkoholu.. To niestety nie kryminał, ani film sensacyjny. To realia, z którymi młodzież coraz częściej ma do czynienie.

4 Przyczyny si ę gania po alkohol poczuć się dorosłymi poczuć się dorosłymi dopasować się do pijącego otoczenia dopasować się do pijącego otoczenia czuć się dobrze i być na luzie czuć się dobrze i być na luzie uciec od problemów uciec od problemów wyrazić swoją potrzebę buntu wyrazić swoją potrzebę buntu doznać przygody i ryzyka doznać przygody i ryzyka zaspokoić ciekawość zaspokoić ciekawość należeć do grupy rówieśniczej należeć do grupy rówieśniczej przestać być nieśmiałym przestać być nieśmiałym poczuć smak alkoholu poczuć smak alkoholu

5 Rada dla rodziców Nie częstuj swojego dziecka alkoholem. Nie częstuj swojego dziecka alkoholem. Rozmawiaj z dzieckiem o alkoholu. Rozmawiaj z dzieckiem o alkoholu. Naucz się uważnie słuchać dziecka. Naucz się uważnie słuchać dziecka. Pomóż dziecku dobrze czuć się ze sobą. Pomóż dziecku dobrze czuć się ze sobą. Pomóż dziecku radzić sobie z naciskiem grupy rówieśniczej. Pomóż dziecku radzić sobie z naciskiem grupy rówieśniczej. Zachęcaj dzieci do zajęć sportowych. Zachęcaj dzieci do zajęć sportowych. Nie proś dziecko, by kupowało Ci alkohol. Nie proś dziecko, by kupowało Ci alkohol. Sam bądź dobrym przykładem. Sam bądź dobrym przykładem.


Pobierz ppt "Alkohol w ś ród m ł odzie ż y. Czy chłopcy pij ą wi ę cej ni ż dziewcz ę ta?? Pozory mylą"

Podobne prezentacje


Reklamy Google