Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zanzibar – wyspa na Oceanie Indyjskim. Należy do Tanzanii (podmiot federacji). Powierzchnia 1658 km². Liczne plantacje goździkowca i palmy kokosowej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zanzibar – wyspa na Oceanie Indyjskim. Należy do Tanzanii (podmiot federacji). Powierzchnia 1658 km². Liczne plantacje goździkowca i palmy kokosowej."— Zapis prezentacji:

1

2 Zanzibar – wyspa na Oceanie Indyjskim. Należy do Tanzanii (podmiot federacji). Powierzchnia 1658 km². Liczne plantacje goździkowca i palmy kokosowej. Stolica wyspy, a zarazem największy port: Zanzibar

3 Zanzibar wraz z sąsiednią wyspą Pemba tworzy autonomiczną część Tanzanii.

4 Zanzibar, miasto

5 Zanzibar, port

6 Stone Town (Suahili Mji Mkongwe, Kamienne miasto) stara część miasta Zanzibar Stone Town znajduje się na Liście światowego dziedzictwa UNESCO.

7

8

9 Dom w którym urodził się Freddie Mercury właśc. Farrokh Bulsara (ur.1946- zm.1991) wokalista rockowy i autor tekstów, brytyjskiej grupy Queen Obecnie jest tu sklep w którym można kupić m.in. nagrania z utworami Mercurego

10

11 Ciasno stojące domy niemalstykają się dachami. Uliczki są tak wąskie,że na wielu mogą się poruszać tylko rowery i ręczne wózki. Progi domów są bardzo wysokie gdyż w czasie pory deszczowej, woda płynie przez miasto strumieniami. Stone Town

12 Ratusz

13

14

15

16

17

18 Przyprawy

19

20 Kardamon I goździki ZANZIBAR - jest często nazywany "Spice Island" czyli wyspa korzeni i przypraw.

21

22 Sprzedawca rambutanu

23 Beit al-Ajaib Muzeum, House of Wonders (XIX w)

24 Muzeum, House of Wonders, wnętrza Był pierwszym budynkiem na wyspie z światłem elektrycznym i windą.

25 Pałac sułtana widziany z okien House of Wonders

26 Sultan Palace

27 W przeszłości miasto Zanzibar było centrum wschodnioafrykańskiego handlu niewolnikami między Azją i Afryką.

28

29 Stara twierdza

30

31

32 Zabudowa miasta,jest mieszanką kultury arabskiej, indyjskiej, europejskiej i afrykańskiej. Charakteryzuje się wąskimi uliczkami,

33 Transport odbywa się pieszo oraz na rowerach lub motocyklach. Środkiem transportu są również mocno zdezelowane autobusy i auta ciężarowe. Ciekawostka ( z Wikipedii) Zanzibar był pierwszym krajem w Afryce, w którym wprowadzono kolorową telewizję (w 1973). W kontynentalnej części Tanzanii pierwszą stację telewizyjną uruchomiono dopiero 20 lat później.

34

35

36 Drzwi to prawdziwe arcydzieła sztuki snycerskiej.

37

38 Przy afrykańskiej grze w bao (odmiana mankale) Do gry potrzebna jest specjalna deska z otworami. Podobno nie jest to łatwa gra.

39 Zanzibar Red Colobus (Piliocolobus kirkii)

40 Gereza trójbarwna (Piliocolobus kirkii)

41 Zanzibar zajmuje obecnie 3. miejsce na świecie pod względem eksportu goździków.

42 Gałka muszkatołowa

43 Owoc kakaowca

44

45 Orzechy kokosowe

46 Pieprz

47 Wanilia

48 Das House of Wonders Als es im 19. Jh. erbaut wurde, war es voller Wunder. Es gab einen Lift und es gab Wasser in allen Stockwerken. Heute funktioniert leider kein Wasserhahn mehr. Selbst wenn der Lift noch funktionieren würde, würden sie sich getrauen ihn zu beutzen?

49

50 Akwakultury czerwonych alg (Eucheuma sp.).

51 Po odpływie kobiety odławiają algi i zbierają wodorosty.

52

53

54

55 Krab Ocypode (Ocypode cordimana

56

57 www.rotfl.com.pl oprac. na podst.WEB – jokoretsina

58 Vu sur Voyagepps.com


Pobierz ppt "Zanzibar – wyspa na Oceanie Indyjskim. Należy do Tanzanii (podmiot federacji). Powierzchnia 1658 km². Liczne plantacje goździkowca i palmy kokosowej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google