Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał"— Zapis prezentacji:

1 Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 CZŁOWIEK – NAJLEPSZA INWESTYCJA Publikacja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Prezentacja jest dystrybuowana bezpłatnie

2 DANE INFORMACYJNE -Nazwa szkoły: Publiczne Gimnazjum w Radominie -ID grupy: 96/99_MP_G2 -Kompetencja: matematyczno-przyrodnicza -Temat projektowy: Zakładanie i prowadzenie działalności gospodarczej (firmy) -Semestr/rok szkolny: 1/2009/10

3 Długo i z niecierpliwością czekaliśmy na pierwsze zajęcia.

4 27 kwietnia 2010 roku odbyło się pierwsze spotkanie.

5 Na pierwszych zajęciach bawiliśmy się i staraliśmy się jak najlepiej poznać.

6 Zabawa Każdy świetnie się bawił, ponieważ lubimy spędzać czas w swoim towarzystwie.

7 Nasze cudowne prace Każdy bardzo ciężko pracował.

8 Wybraliśmy lidera naszej grupy.

9 Liderem naszej grupy został Marcin Romanowski

10 Następnie wybraliśmy temat projektu,, Zakładanie i prowadzenie działalności gospodarczej (firmy)

11 Opracowaliśmy cel firmy wejście na rynek i zdobycie jak największej liczby klientów, udostępnienie usług na najwyższym poziomie osiągnięcie dużego zysku z prowadzonej działalności, rozszerzanie zasięgu działania firmy.

12 Istota Biznesu Firma osiągnie zysk pochodzący ze sprzedaży towarów spożywczych.

13 Nasze zdjęcia

14 Badanie rynku Przed założeniem firmy zbadaliśmy rynek. W tym celu przeprowadziliśmy ankietę. Po przeanalizowaniu ankiet doszliśmy do wniosku, że w naszej okolicy potrzebny jest sklep spożywczy.

15 Nasz sklep nosi nazwę: RARYTAS

16 Bank Spółdzielczy Wybraliśmy się do Banku Spółdzielczego w Radominie. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób założyć własne konto bankowe i jak się nim posługiwać.

17 Próbujemy rozwinąć działalność Nie zapomnieliśmy zapytać czy dostaniemy kredyt na rozwinięcie działalności gospodarczej.

18 Wielka radość Szczęśliwi i zadowoleni wyszliśmy z banku, ponieważ założyliśmy własne konto i dostaliśmy niewielki kredyt.

19 Urząd Gminy w Radominie Odwiedziliśmy również Urząd Gminy w Radominie. Pani Sekretarz oprowadziła nas po urzędzie, opowiedziała czym zajmują się pracownicy oraz wyjaśniła nam w jaki sposób zarejestrować działalność gospodarczą.

20 Pozwolenie od Wójta Złożyliśmy wniosek do Pana Wójta i otrzymaliśmy pozwolenie na otwarcie działalności.

21 Urząd Skarbowy Nie zapomnieliśmy też o Urzędzie Skarbowym. Pan Naczelnik Urzędu Skarbowego w Golubiu-Dobrzyniu i jego zastępca wyjaśnili nam zasady działania urzędu.

22 W Urzędzie Skarbowym w Golubiu- Dobrzyniu dowiedzieliśmy się, jakie są formy opodatkowania i wybraliśmy najkorzystniejszą dla naszej firmy.

23 Nie bójmy się podatków! Już wiemy, że naszym obowiązkiem jest płacenie podatków.

24 Urząd Pracy Następnie zadzwoniliśmy do Urzędu Pracy. Dowiedzieliśmy się, czy możemy otrzymać dofinansowanie do naszej działalności.

25 Hurtownia Rela Wybraliśmy się do hurtowni Rela w Rypinie i dowiedzieliśmy się, na jakich zasadach działa duża firma oraz jak zamówić towar do naszego sklepu.

26 Magazyny

27 Dyrektor hurtowni Podziękowaliśmy dyrektorowi hurtowni, Panu Markowi Wiśniewskiemu za jego gościnność.

28 Praca i zabawa

29 Opracowaliśmy biznes plan i przygotowaliśmy promocje. Wielka okazja! W sklepie Rarytas specjalne promocje. Serdecznie zapraszamy na najtańsze zakupy w Radominie!

30 Przygotowaliśmy wizytówkę, żeby każdy się dowiedział o naszym sklepie Sklep spożywczy Rarytas Radomin 100a tel. 0 56 654 73 52 Czynne od poniedziałku do piątku w godz.7 00 – 21 00 w soboty w godz. 8 00 -19 00 ZAPRASZAMY!!!

31 Wykonaliśmy baner reklamowy Rarytas ''Rarytas''- mało kosztuje ''Rarytas''- każdego uraduje ''Rarytas''- świetnie funkcjonuje

32 Przedstawialiśmy wszystkim nasze zalety wiarygodność profesjonalność szybkość obsługi niskie ceny życzliwość pracowników firmy uczciwość rzetelność

33 Opracowaliśmy małą księgowość, aby pilnować wydatków i zysków naszego sklepu,,Rarytas''. Nasz sklep przyniesie nam duże dochody.

34 Już za rok będziemy bogaci! Dziś jesteśmy bogatsi w wiedzę, jak założyć własną firmę. Na pewno tę wiedzę wykorzystamy w przyszłości.

35 Dzięki udziałowi w projekcie nasza szkoła otrzymała: Laptop Baner Rzutnik Tablice interaktywną Aparat Urządzenie wielofunkcyjne Materiały biurowe

36 Nasza tablica!!!

37 Jesteśmy zadowoleni, że wzięliśmy udział w projekcie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku wybierzemy również ciekawy temat.

38 Dziękujemy za uwagę.

39 Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 CZŁOWIEK – NAJLEPSZA INWESTYCJA Publikacja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Prezentacja jest dystrybuowana bezpłatnie


Pobierz ppt "Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał"

Podobne prezentacje


Reklamy Google