Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

..

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: ".."— Zapis prezentacji:

1 .

2 Skremowani Jesteśmy grupą, która składa się z 11 osób. Nasza ekipa działa pod dowództwem pani Marty Misiewicz.

3 Lekcja z KosmetyczkĄ Odwiedziła nas pani kosmetolog Grażyna Rzeźnik. Dzięki niej dowiedzieliśmy się wiele o rodzajach i typach cer, o klasyfikacji kremów, o tym jakie czynniki mają wpływ na stan naszej cery, jak o nią zadbać. Ciekawym elementem był pokaz jak usunąć makijaż, jak przygotować skórę zanim nałożymy krem, w końcu jak nałożyć krem, a jak serum.

4 Ankiety Nasza grupa przeprowadziła już kilka ankiet, aby zorientować się jakie rodzaje i typy cery posiadają mieszkańcy Zbąszynia, jakie kremy goszczą na ich półkach oraz ile kremów i jakiej firmy sprzedają się w zbąszyńskich sklepach.

5 Wykład nowy tomyśl 15 marca grupa "skremowanych" wyruszyła do Nowego Tomyśla, by uczestniczyć w wykładach prof. dr hab. Stanisława Dylaka oraz dr Macieja Błaszaka.

6 Zwiedzanie Nivea W poniedziałek 18 marca „skremowani” wybrali się do Poznania, aby zwiedzić fabrykę produkcyjną Nivea

7 Konkursy w podstawówce
Nasza grupa zorganizowała dwu- etapowy konkurs na nazwę oraz etykietkę kremu.

8 Cera Cera - to skóra twarzy, szyi i dekoltu .
Czynniki wpływające na rodzaj cery dziedziczność klimat rasa tryb życia sposób pielęgnowania Diagnostyka cery nieodpowiednio dobrane kosmetyki mogą skórze zaszkodzić słabiej bronią skórę przed czynnikami zewnętrznymi mogą podrażnić skórę, uwrażliwić, a nawet być przyczyną poważnych chorób skóry.

9 Schemat Naskórka

10 Rodzaje i typy cery Rodzaje Typy cera normalna cera sucha cera tłusta
cera mieszana Typy wrażliwa naczynkowa odwodniona Każdy rodzaj cery ma przyporządkowany typ cery.

11 Cera normalna Pielęgnacja Cera najczęściej występująca u dzieci Gładka
Matowa Lekko brązowa Jędrna Napięta Bez żadnych defektów Pielęgnacja Stosowanie kremu z filtrem Kremu na zimę Mycie mydłem dla dzieci (nie zawierającym tradycyjnego mydła)

12 Cera Sucha Pielęgnacja Główna zasada jest : Mało elastyczna
Często się łuszczy Źle znosi wodę i mydło Posiada sieć rozszerzonych naczyń krwionośnych Jasnobrązowa Łatwo ulega uszkodzeniu w skutek działania wpływów atmosferycznych Szybko się starzeje Pielęgnacja Główna zasada jest : Nawilżanie Nie niszczenie kruchego płaszcza ochronnego skóry

13

14 Cera Tlusta Pielęgnacja Wrodzona i niekiedy dziedziczna
Skutek niedoczynności gruczołów łojowych Pokryta warstwa tłuszczu Słabo ukrwiona Błyszcząca Z rozszerzonymi ujściami gruczołów łojowych Pielęgnacja Zmniejszenie grubości warstwy rogowej Nawilżanie Poprawa ukrwienia skóry Regulacja wydzielnicza gruczołów łojowych

15

16 Łojotoki Typy łojotoków: Cera tłusta jest wynikiem łojotoków
Łojotok – zjawisko nadmiernego wytwarzania wydzieliny łojowej przez gruczoły łojowe, powodujące szybkie przetłuszczanie się włosów, żółtawą i lśniącą skórę twarzy, skłonność do takich chorób łojotokowych jak łupież łojotokowy i łojotokowe zapalenie skóry. Typy łojotoków: Łojotok oleisty większa ilość tłuszczu i łojotoku niż keratyny Występuje głównie na twarzy Wydzielane gruczoły razem ze zniszczonym naskórkiem tworzy tłusty nalot Łojotok suchy Większa ilość keratyny niż tłuszczu Występuje na powiekach, zwłaszcza na brwiach Nalot jest suchy

17 Trądzik młodzieńczy Jest przyczyną nadmiernych łojotoków u osób w wieku lat

18

19 Cera Mieszana Pielęgnacja Główna zasada:
Część twarzy jest tłusta (pas środkowy) Reszta twarzy jest sucha lub normalna Zdarza sie również układ odwrotny Skóra jest bardzo trudna do pielęgnacji Wrażliwa na środki chemiczne i fizyczne Zwykle występuje u kobiet, które w młodości posiadały cerę tłustą Pielęgnacja Główna zasada: Ograniczenie pracy gruczołów łojowych w miejscach przetłuszczających się bez wyrażania szkody okolicom suchym

20

21 Alergie skóry twarzy Objawy to : jak również:
Alergie spowodowane stosowaniem nieodpowiednich kosmetyków, są rzadkością, jest to zaledwie 10 – 20 %. Objawy to : jak również: Pieczenie zaczerwienienie Świąd silny rumień Suchość skóry grudki i pęcherzyki

22 Alergie skóry twarzy Przeciwdziałanie alergii : Wypicie wapna
Odstawienie stosowanych kosmetyków, które posiadają alergeny Udanie się do lekarza Miejscowe stosowanie preparatów steroidowych (z przepisu lekarza). W przypadku rogowacenia i łuszczenia się skóry najlepsze są maści. Jeśli zmiany występują na głowie, lekarz wybiera preparaty płynne.

23 Kremy Kremy: kosmetyki do ochrony i pielęgnacji skóry.
Występują w postaci emulsji Mają działania nawilżające Możemy zastąpić go olejkiem arganowym Krem stworzony jest z takich składników jak : Woda Tłuszcz Emulgator Substancja stabilizująca emulsje Nie powinno stosować się kremów aromatycznych ! Powinniśmy stosować krem na dzień i na noc ! Kremy +40 , +50 …kto powinien je stosować !!

24 Kremy dla kobiet i dla mężczyzn
Kremy dla kobiet i dla mężczyzn różnią się tylko i wyłącznie ceną i opakowaniem, skład jest taki sam.

25 Testowanie na zwierzętach
Obecnie ogromnym problemem wśród koncernów kosmetycznych jest sprawa testowania na zwierzętach. Naciski na UE, aby uchwalony został dekret zabraniający testów na zwierzętach Na zwierzętach swoich produktów nie testują m. in. Ziaja, Oriflame, Bielenda, Carmex, Farmona, Wibo i Iwostin.

26 Koniec !!


Pobierz ppt ".."

Podobne prezentacje


Reklamy Google