Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nasza szkoła zorganizowała wycieczkę do Kosewa, gdzie było można zobaczyć rozlewisko Neru. Jego długość to 134km. My przemierzyliśmy odcinek 3km. Klasy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nasza szkoła zorganizowała wycieczkę do Kosewa, gdzie było można zobaczyć rozlewisko Neru. Jego długość to 134km. My przemierzyliśmy odcinek 3km. Klasy."— Zapis prezentacji:

1

2 Nasza szkoła zorganizowała wycieczkę do Kosewa, gdzie było można zobaczyć rozlewisko Neru. Jego długość to 134km. My przemierzyliśmy odcinek 3km. Klasy 4, 5 i 6

3

4

5 Pogoda…idealna na spacer w gronie znajomych

6 Trzeba chronić dolinę Neru za wszelką cenę. Nawet drobne zanieczyszczenia mogą doprowadzić do zniszczenia roślin, więc nie można zaśmiecać naszego świata !!!

7 Na całej długości szerokość rzeki nie przekracza 11m. Nazwę tej rzeki zawdzięczamy słowu prabałtosłowiańskiemu nur co znaczy - mokry,wilgotny.

8 Nadal wypalanie traw jest praktykowane, a stanowi zagrożenie dla fauny i awifauny w dolinie

9 Najpierw chodziliśmy po uroczej dróżce, a następnie po życiodajnym mokradle. Ta cisza…

10 Swojskie klimaty…

11

12

13

14 Na naszej wycieczce obserwowaliśmy różne zwierzęta w tym oczywiście ptaki. Pierwszym z nich był bocian biały siedzący w gnieździe blisko linii wysokiego napięcia.

15 A to przedstawiciel świata owadów – miał parcie na szkło

16 Mieliśmy okazję podziwiać piękne łabędzie nieme – trochę umorusane. Pokonując w kaloszach mokradła, zauważyliśmy myszki polne, żaby i jaszczurki.

17 Obserwowaliśmy małe stadko sarenek.

18 Czy to już koniec?

19 Mamy jeszcze klucz żurawi I gęsi - niestety niezidentyfikowane

20 DZIĘKUJEMY Anglojęzyczna Szkoła Podstawowa przy Szkole Europejskiej w Łodzi


Pobierz ppt "Nasza szkoła zorganizowała wycieczkę do Kosewa, gdzie było można zobaczyć rozlewisko Neru. Jego długość to 134km. My przemierzyliśmy odcinek 3km. Klasy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google