Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jako nieliczni z I Liceum Ogólnokształcącego w Nowogardzie mamy możliwość uczestniczenia w projekcie "Świat niewidzialnych wokół nas". Nasz zespół

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jako nieliczni z I Liceum Ogólnokształcącego w Nowogardzie mamy możliwość uczestniczenia w projekcie "Świat niewidzialnych wokół nas". Nasz zespół"— Zapis prezentacji:

1

2

3

4 Jako nieliczni z I Liceum Ogólnokształcącego w Nowogardzie mamy możliwość uczestniczenia w projekcie "Świat niewidzialnych wokół nas". Nasz zespół badawczy składa się z 12 osób, a zajęcia prowadzi p. Irena Stasiewicz. Doskonalimy techniki mikroskopowania- potrafimy samodzielnie wykonać preparaty mikroskopowe i prawidłowo ustawić obraz w mikroskopie.

5 Projekt umożliwia nam wiele interesujących rzeczy m.in. takich jak:

6 Projekt Kompetencje kluczowe drogą do kariery zakłada realizację:

7 Uczestnictwo w projekcie daje nam wielką szansę na zwiedzanie nowych i ciekawych miejsc. Dzięki wyjazdom zorganizowanym prze projekt możemy poszerzać nasze horyzonty i przeprowadzać doświadczenia na różnych uczelniach. Zwiedziliśmy wiele miejsc takich jak: 1.Wydział antropologii w Szczecinie, 2. Elektrownia Dolna Odra, 3. Politechnika w Koszalinie, 4. ZUT w Szczecinie.

8 Dnia 01 października 2011r. na zajęciach z projektu wyszliśmy w teren. Pogoda dopisywała i wszyscy byli chętni do pracy. Zaangażowanie i miła atmosfera nas nie opuściła. Zrobiliśmy kilka zdjęć przedstawiających naszą grupę badawczą podczas zajęć terenowych. Celem tych zajęć było: 1. Pobranie żywego materiału do hodowli, 2. Badanie wielkości muszli małży, 3. Rozpoznanie bioindyfikatorów czystości wód.

9 Nasz zespół Mamy Cię!!! Zobaczcie jaki piękny pająk!

10 W poszukiwaniu pajączków… Wziął się u umarł. Szukamy aż znajdziemy!

11 Co ja patrzę??? Szukamy żywego materiału do hodowli.

12 Dnia 17 marca 2011r. uczestniczyliśmy w zajęciach z anatomii człowieka na wydziale antropologii w Szczecinie. Choć przez chwile mogliśmy poczuć się jak studenci. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy na temat ludzkiego ciała na przykład to, że człowiek może sprawnie funkcjonować bez kości strzałkowej. Nikt nie miał problemu z trzymaniem ludzkich kości w dłoniach i każdy z zainteresowaniem słuchał wykładowcy. To był udany wyjazd i przywieźliśmy ze sobą wiele wspomnień.

13

14 Bawimy się… Hmm… Co to może być???

15 Z kostkiem Kolega z Niemiec Batman

16 W ramach projektu Kompetencje kluczowe drogą do kariery uczestniczyliśmy w Letnim Obozie Naukowym w Człuchowie. Razem z innym zespołami badawczymi braliśmy udział w zajęciach Ja w zespole, w których mogliśmy się sprawdzić w pracy w grupie. Bardzo aktywnie wypełnialiśmy powierzane nam polecenia. Mogliśmy również wykonywać ciekawe doświadczenia podczas wykładów z naukowcami. Nie zabrakło również innych atrakcji takich jak gra w kręgle, siatkówkę czy basen. Miło spędziliśmy również czas w wędrówce do mini ZOO, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć różne gatunki zwierząt. Pogoda nam dopisywała i w naszych sercach zostały już tylko piękne wspomnienia. Podczas turnieju zespołów badawczych nasz zespół zdobył III-miejsce. Otrzymaliśmy nagrody - Pendrive, kubki i smycze.

17 Podczas pracy w grupie

18

19 W drodze do ZOO… Krótki odpoczynek

20 Podczas zajęć zapoznaliśmy się z zasadami mikroskopowania, wykonywaniem preparatów nietrwałych. Poznawanie świata niewidzialnych rozpoczeliśmy od poznania budowy wirusów, chorób przez nie wywoływanych i metod zapobiegania im. Poznaliśmy również komórki prokariotyczne- bakterie i ich znaczenie dla człowieka. Na zajęciach terenowych poznaliśmy metody pobierania prób wodnych i łapania bezkręgowców lądowych. Zapoznaliśmy się również z grzybami, pasożytniczymi płazińcami i obleńcami. Znamy metody zapobiegania pasożytom. Samodzielnie prowadziliśmy hodowle bezkręgowców wodnych, pleśni, i wypławka białego- bieżącą hodowlę można obejrzeć na parapecie- polecamy obserwacje wypławka i ośliczki.

21 W poszukiwaniu obiektów Robimy preparaty!

22 Pleśniak biały i kropidlak… Grzecznie słuchamy naszej ukochanej pani Magister :D

23 Hmmm… Co to jest??? To chyba pająk!!!

24 Patrzymy,patrzymy… Obserwujemy ludzką krew.

25 Wycieczka do Gdańska odbyła się 29 maja 2012roku. Wyjechaliśmy do Parku Kulturowego Fortyfikacji Miejskich, twierdza Gdańsk Centrum Heweianum. Zwiedziliśmy również Gdańską Starówkę oraz zobaczyliśmy z zewnątrz stadion PGE Arena. Centrum Hewelianum: Powstało ono na Górze Gradowej. Jest to centrum odkrywanie wiedzy. Stanowi ważny element edukacji młodego pokolenia- nauka poprzez zabawę i samodzielnie eksperymentowanie.

26 Przed wejściem do centrum Hewelianum

27 PGE Arena W drodze do centrum…

28 Nasza zorganizowana grupa badawcza stanowi część duszy projektu Kompetencje kluczowe drogą do kariery. Jesteśmy zapalczywymi i otwartymi na jakiekolwiek propozycje osobami. Nasz skład stanowią osoby odpowiedzialne i staranne. Uczestnicy projektu potrafią wspólnie zapracować na osiągnięcie celu, idealnie zaangażować się w naukę i połączyć ją z rozrywką. Jesteśmy pewni, że wiedza jaką zdobywamy uczestnicząc w projekcie przyda nam się w dalszej edukacji a także na co dzień.

29

30 Prezentacja przygotowana w ramach projektu Kompetencje kluczowe drogą do kariery współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego wraz z logotypami Projektu, WSP TWP, Unii Europejskiej i Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki


Pobierz ppt "Jako nieliczni z I Liceum Ogólnokształcącego w Nowogardzie mamy możliwość uczestniczenia w projekcie "Świat niewidzialnych wokół nas". Nasz zespół"

Podobne prezentacje


Reklamy Google