Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkoła Podstawowa ABiS „Szkoła dla dziecka”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkoła Podstawowa ABiS „Szkoła dla dziecka”"— Zapis prezentacji:

1 Szkoła Podstawowa ABiS „Szkoła dla dziecka”
przy Wyższej Szkole Informatyki w Łodzi ul. Rzgowska 17a tel dyrektor szkoły: Anna Sowińska

2 Naszą ambicją jest, aby praca i nauka nie były złem koniecznym, ale raczej stała się okazją do używania i rozwijania drzemiących w dzieciach talentów w myśl hasła: Bawimy – ucząc, Uczymy – bawiąc

3 W sali występują kąciki tematyczne
ściana liter, kalendarz pogody, biblioteczka, kącik przyrody ekspozycja prac plastycznych

4 "Ucz się poprzez działanie."
"Zabawa jest dopełnieniem istnienia każdego człowieka jest więcej niż czczą rozrywką i zabijaniem wolnego czasu." Platon "Ucz się poprzez działanie." Konfucjusz

5 współpracę w zespole czy stosowanie technologii informacyjnej tak,
Bogate zaplecze gospodarcze, pozwala na zdobywanie przez dzieci wiedzy oraz umiejętności kluczowych jakimi są: planowanie własnego czasu pracy, umiejętność rozwiązywania problemów, współpracę w zespole czy stosowanie technologii informacyjnej tak, aby zostały one wykorzystane w normalnym, codziennym i praktycznym życiu. Znaczenie zabawy w procesie nauczania i wychowania.

6 Mając na względzie fakt, że małe dzieci mają najdogodniejsze predyspozycje do nauki języków obcych, w każdej z naszych klas wprowadziliśmy rozszerzony program nauczania języka angielskiego w wymiarze 10 spotkań tygodniowo.

7 Ruch jest naturalną aktywnością małego dziecka, dlatego nasi uczniowie już od klasy zerowej mają cztery godziny zajęć ruchowych w tygodniu.

8 „Pozwólcie dziecku doświadczać po omacku, wydłużać swe korzenie”,
eksperymentować i drążyć, dowiadywać się i porównywać, szukać w książkach i materiałach źródłowych, zanurzać swą ciekawość w kapryśnych głębinach wiedzy, pozwólcie mu wyruszać w podróże odkrywcze – czasem trudne – ale pozwalające znaleźć taki pokarm, jaki będzie dla niego pozytywny.” ”Gawędy Mateusza” Celestyn Freinet .


Pobierz ppt "Szkoła Podstawowa ABiS „Szkoła dla dziecka”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google