Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt Leonardo da Vinci 2013r.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt Leonardo da Vinci 2013r."— Zapis prezentacji:

1 Projekt Leonardo da Vinci 2013r.

2 „Kreatywny Fryzjer” Numer projektu: PL1-LEO

3 Wielka Brytania ! Plymouth – czyli nasze miesięczne życie ;)

4 W tym roku uczniowie z naszej szkoły mieli okazję brać udział w miesięcznych, zagranicznych praktykach zawodowych w ramach projektu Leonadro da Vinci ! Przyszli fryzjerzy bez zastanowienia spakowali walizki i wyruszyli w przygodę życia do wspaniałej Wielkiej Brytanii .

5 Przed wyjazdem każdy uczestnik projektu brał udział w zajęciach języka angielskiego oraz zajęciach kulturoznawczych , które pomogły nam oswoić się z nieco innym , miesięcznym życiem w Anglii ;) Zostaliśmy podzieleni na 2 grupy : Pierwsza grupa składająca się z 4 klasy oraz 2 uczennic z klasy 1 na czele , której stała Pani Katarzyna Majchrzak wyleciała do Plymouth w terminie r. Natomiast grupa druga w skład , której wchodziła klasa 2, klasa 3, dwie uczennice z klasy 1 oraz 2 uczennice z Technikum Fryzjerskiego ZDZ w Wadowicach razem z Panią Moniką Waloszczyk oraz Panią Mają Ogiegło wyleciała w terminie r.

6 No to LECIMY!!!

7 Grupa 1 ;)

8

9 Grupa 2 ;)

10 Osoby dobrane parami mieszkały u swoich „zastępczych” rodzin w pięknym, portowym, mieście - Plymouth!

11 Trochę informacji o Plymouth !
To jeden z największych portów Wielkiej Brytanii, położony nad rzeką Plym i Tamar, na granicy między Kornwalią, a Devonem. Port nad kanałem La Manche. W 1967r. przyłączono do miasta przedmieścia Plympton i Plymstock. Liczba mieszkańców – 253 tys.

12

13

14 Wszyscy uczestnicy pracowali w salonach fryzjerskich rozmieszczonych w naszym mieście- Plymouth.
Dostaliśmy bilety miesięczne i każdy z nas codziennie rano ruszał do swojej pracy ;D Po drodze mogliśmy obserwować wspaniałe Plymouth, które czarowało nas swoim urokiem !

15

16

17

18 Pracowaliśmy od wtorku do soboty , natomiast w poniedziałki braliśmy udział w kursie angielskiego, które pomagały nam jeszcze bardziej rozwinąć nasz język ;)

19 Atmosfera na zajęciach była bardzo przyjemna i zabawna;)
Nigdy nie brakowało nam energii na wygłupy !

20

21 Dzięki pracy w salonach każdy z nas mógł nauczyć się czegoś nowego
Dzięki pracy w salonach każdy z nas mógł nauczyć się czegoś nowego! Wszyscy bardzo miło nas przyjęli dlatego codzienne spędzanie 8 godzin w pracy nie sprawiało nam problemu;) Mogliśmy poznać nowe techniki i sposoby wykonywania usług, co na pewno ulepszy nasze umiejętności fryzjerskie!

22

23

24

25 Przez cały wyjazd pogoda raczej nam dopisywała;) Nawet pojawiły się pierwsze znaki wiosny!

26

27

28 Oczywiście mieliśmy szanse spróbować prawdziwego angielskiego śniadania !

29 National Marine Aquarium
W niedziele mieliśmy dzień wolny ! Mogliśmy go wykorzystać na długie spacery wzdłuż morza lub zwiedzając ciekawe miejsca w Plymouth takie jak np. : National Marine Aquarium

30

31

32

33

34 Oczywiście czas na odrobinę szaleństwa też się znalazł
Oczywiście czas na odrobinę szaleństwa też się znalazł ! Czyli to co wszyscy kochamy ZAKUPY ;)

35

36

37

38 W wolnym czasie mogliśmy również np
W wolnym czasie mogliśmy również np. : - pomóc naszym rodziną wyprowadzać gromadkę piesków na spacer lub usypiać kotka;)

39 Lub po prostu spędzać czas na wspólnej kawie lub spacerach po Plymouth ;)

40

41

42

43

44 LONDYN Po trzecim tygodniu pobytu w Anglii wyruszyliśmy na całodniową wycieczkę do Londynu!

45 Mieliśmy okazję zobaczyć najlepsze zabytki Londynu !

46

47

48

49

50

51 Swoim urokiem zaczarowali nas również panowie MARYNARZE ;D

52

53 Cały wyjazd minął szybciej niż przypuszczaliśmy… Podczas tego miesiąca zdążyliśmy przyzwyczaić się do nowej kultury ,do nowego języka i do naszych wspaniałych rodzin , które bardzo o nas dbały i pomagały w ciężkich chwilach dlatego pod koniec pojawiły się łzy i smutek , że to już KONIEC ! Oprócz tego mieliśmy okazję poszerzyć swoje umiejętności zawodowe dzięki praktykom w salonach oraz nawiązać nowe znajomości, więc kto wie może kiedyś tam wrócimy ?! Teraz niestety trzeba wrócić do rzeczywistości ,ale na pewno do końca życia pozostaną świetne wspomnienia w naszych sercach ;)

54

55 Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.


Pobierz ppt "Projekt Leonardo da Vinci 2013r."

Podobne prezentacje


Reklamy Google