Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Socrates-Erasmus w Dani, Esbjerg

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Socrates-Erasmus w Dani, Esbjerg"— Zapis prezentacji:

1 Socrates-Erasmus w Dani, Esbjerg
Poradnik dla wyjeżdżających

2 Mentalność Duńczycy są generalnie pełni rezerwy, choć i tak bardziej otwarci niż ich sąsiedzi Norwegowie i Szwedzi. Nie stronią od zabawy, ale gdy coś trzeba zrobić, sa bardzo pracowici. Charakteryzują się również wysoką kulturą osobistą, choć z drugiej strony zarzuca im się też arogancki i wyniosły sposób bycia.

3 Etykieta Najważniejszą wartością w duńskiej etykiecie jest poszanowanie prywatności każdej osoby. Nie należy wchodzić bez zaproszenia do cudzego domu ani wypytywać o sprawy osobiste. Publiczne okazywanie uczuć uważane jest za słabość. Duńczycy unikają konfliktów, chyba, że zostaną sprowokowani.

4 Tolerancja Dania jest bardzo liberalnym krajem, jeśli chodzi o tolerancję wobec odmiennych preferencji seksualnych. Stolica kraju, Kopenhaga, jest popularnym kierunkiem dla podróżujących gejów i lesbijek. Ma aktywną społeczność gejowską i wiele klubów dla osób o homoseksualnej orientacji. W sierpniu odbywa się tam parada "Mermaid Pride", a w październiku Kopenhaski Festiwal Filmów Gejowskich i Lesbijskich. W 1989 roku Dania była pierwszym krajem w Europie, który przyznał parom homoseksualnym takie same prawa, jak heteroseksualnym. Również prawa adopcyjne dla tych par są bardziej liberalne niż w innych państwach.

5 Religie Według danych z 2005 roku, 83% Duńczyków jest wyznania luterańskiego. Reszta to głównie wyznawcy innych chrześcijańskich religii. Ponadto 4% populacji kraju stanowią muzułmanie

6 Język Oficjalnym i najpowszechniej używanym językiem jest duński. Blisko granicy z Niemcami zamieszkuje niemieckojęzyczna mniejszość. Wielu Duńczyków posługuje się angielskim, który jest powszechnie nauczany w szkołach. Duński posiada wiele dialektów. Cudzoziemcy, którzy usiłują się go nauczyć, narzekają, że jest trudny, ponieważ niektóre słowa mają różne znaczenie w zależności od intonacji i kontekstu. Ponadto wymowa różni się od zapisu.

7 Struktura Etniczna Większość populacji Danii stanowią Skandynawowie. Pozostałe grupy to Inuici z Grenlandii, Farerowie i imigranci (głównie z Południowej Azji i Bliskiego Wschodu).

8 Podróże Do Esbjergu można dostać się na dwa sposoby. Pierwszy, najłatwiejszy i najbardziej bezpośredni to połączenie tanich linii lotniczych takich jak Ryan Air, Sky Europe czy Easy Jet. Drugim sposobem jest podróż autokarem do granicy niemiecko-duńskiej a następnie dalsza część podróży odbywa się za pomocą pociągów.

9 Pogoda Pogoda bywa bardzo kapryśna, przy pakowaniu należy uwzględnić :
Rękawiczki Czapka ciepła czarna Kalesony Ciepłe, nieprzemakalne obuwie Kolorowy szalik (Duńczycy uwielbiają kolorowe szaliki) Nieprzemakalną kurtkę przeciwwietrzną Skarpety (sztuk wiele, na przykład na zmianę, nie ?) Oryginalny parasol Domową pateczkę ( leki, witaminy i witaminki, syropki)

10 Hedelundsvej Z doświadczenia wiemy, że najlepiej mieszkać jak najbliżej szkoły lub akademiku i tak też jest w tym przypadku. W żadnym razie nie wynajmujcie mieszkań przy Hedelundsvej ponieważ jest najdroższe i najdalej położone od cywilizacji i braci studenckiej. Mieszkania przy hedelundsvej wybierają osoby nudne, ceniące sobie spokój i towarzystwo chińczyków.

11 Akademiki Największa koncentracja studentów na metr kwadratowy. Niekończąca się balanga, impreza, biba i libacja. Wszystko dostępne pod jednym dachem. Studenci dzielą się jedzeniem, łóżkami a czasami nawet szczoteczkami do zębów. Nie istnieje żadne zjawisko prywatności. Zaryglowane pokoje potrafią być otwierane bez pardonu.

12 Sklepy Ceny produktów przekraczają dwukrotnie przekraczają ceny produktów w Polsce sklepy. Pilnujcie reszty wydawanej przy kasie. Podstawowymi źródłami zaopatrzenia się w produkty spożywcze są sklepy : Netto, Fakta, Bilka.

13 Kontakt Wszelakiego rodzaju pytania i wątpliwości kierujcie na adresy : Jeżeli jesteś dziewczyną : Chłopcy: GG#


Pobierz ppt "Socrates-Erasmus w Dani, Esbjerg"

Podobne prezentacje


Reklamy Google