Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

P.S. Błąd ortograficzny został zrobiony specjalnie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "P.S. Błąd ortograficzny został zrobiony specjalnie."— Zapis prezentacji:

1 P.S. Błąd ortograficzny został zrobiony specjalnie.

2 Niektórzy którzy nienawidzą Matematyki (np. moja klasa) myślą że Matematyka to tylko suche obliczenia, a to z kolei NIE JEST prawdą. W tej oto prezentacji pokażę jak to rzeczywiście jest.

3 Ta część opisze (realny!) stosunek Matematyki w związku z innymi Przedmiotami Nauczania. DzieńPon.Wt.Śr.Czw.Pt. L Matma E K C J A

4 W tej części wyjaśnię rzeczy które sprawiają że Matematyka jest w innych przedmiotach szkolnych.

5 Bez Matematyki nie byłoby żadnego (!) języka na tym świecie. Chodzi tu głównie o czcionkę czyli pismo. Po prawej macie mały schemacik jeśli nic nie rozumiecie z tekstu. Nie byłoby Bez Matematyki I zarazem bez linii Nie byłoby Czcionek i pisma A bez powyższych Wniosek widać? Języków (np. Polski, Angielski i Niemiecki)

6 Podczas gdy rozmawia się np. o kłótni odbywa się tzw. Rekonstrukcja zdarzeń. W umysłach uczestników akcja sceny się rekonstuuje i oni mogą spojrzeć na to z innej strony i wyciągnąć wnioski. Tę rekonstukcję można porównać do grafik 3D. To tak jakbyś poruszał wirtualną kamerą po scenie. Mało tego, możesz jeszcze przypatrzeć się dowolnemu momentowi z tej właśnie sceny.

7 Przyroda dzieli się na 4 podkategorie: Fizyka Biologia Chemia Geografia Niektóre prawa odwołują się do innych, które odwołują się do Matematyki Np. Część praw odwołuje się do Fizyki (np. prawa grawitacji) a to do Matematyki (zmiana położenia przedmiotu).

8 W tym temacie odwołam się tylko do chrześcijaństwa. Twierdzeniem chrześcijan: Bóg stworzył Ziemię w 7 dni Same cyfry już to mówią, a jeśli jeszcze wziąć pod uwagę to że Ziemia jest kulą…

9 Biegłeś na czas? Skakałeś w dal? Lub wzwyż? To wszystko Matematyka! Nawet same ruchy to Matma! Powody to liczby i jednostki używane w mierzeniu czasu, odległości itp. A co do ruchów to sprawa zmiany położenia części (czasami nawet całego) ciała względem jądra Ziemi.

10 Każdy by się zastanawiał Dlaczego niby Matematyka jest w Plastyce??? Odpowiedź po prawej. A gdyby tak zeskanować rysunek do komputera? Skaner musiałby przekształcić obraz w jego wirtualną formę. Przy okazji zostają wprowadzone piksele (odwołuje się do układu współrzędnych).

11 W tym wypadku odpowiedzią są fale dźwiękowe i zapis nutowy. Albowiem fale dźwiękowe rozprzestrzeniają się (zasada zmiany pozycji) a zapis nutowy… …to te elipsy, odcinki, odstępy itp.

12 Po 1-sze daty i odkrycia. Po 2-gie liczby żołnierzy i taktyki. I po 3-cie logiczne myślenie, którym wielu ludzi się popisało (teraz z tym gorzej…). Odkrycia miały związek z naukami ścisłymi (np. Matematyka). Taktyki, czyli np. w lewo, za nich… Logika to czysto- matematyczne myślenie.

13 Tu można wymieniać przykłady bez pytań: piksele, programy (czysty kod), pliki (czyste dane), a wszystko cyframi… Czy słyszałeś o kodzie binarnym??? Albo o językach programowania?

14 Robiłeś projekt domu w szkole? To jest praktycznie połączone z edycją komputerową (szkice trudno odczytać). Więc jak można się domyślić mamy 3 bardzo związane przedmioty: Matematyka Informatyka Technika Jak widać są bardzo powiązane ze sobą.

15 Nawet najdziwniejszych tematów nie da się przeoczyć… Sonic Adventure 2 Battle Terraria Minecraft

16 Gry wideo są szczególnie związane z Informatyką, a ta- z Matmą. Crashday Sonic Adventure Metin 2 – Serwer Dedykowany DivineWorld

17 W grach są prawa Fizyki np. Prawo Grawitacji, Prawo Przekazania Energii itp. Powód jest dosyć skomplikowany, ponieważ skrypty zawierające Prawa Fizyki znajdują się w silniku gry.

18 Matematyka w Grach jest zawarta w większości w skryptach które… …zawierają liczby i polecenia oraz funkcje.

19 Modele 3D są wykorzystywane w większości dzisiejszych Gier (np. Sonic Generations, Metin 2, Crashday itp.) Są zatem popularniejsze niż płaskie rysunki (z ang. Sprites) Modelami porusza się za pomocą skryptów, ale bez odpowiednich skryptów w silniku Modele nie będą brać pod uwagę praw Fizyki. Są 2 typy modelów: zachowane w plikach i zachowane w skryptach. Te 1-sze to większość gier, ale MineCraft ma te 2-gie.

20 Tekstury to obrazy pokrywające Modele 3D żeby jakoś wyglądały. Jednak jest limit: 1 tekstura na model. Stąd w starszych grach (np. Super Mario 64) Na 1 postać składa się kilka modelów.

21 Kamera pokazuje rzeczy na ekranie monitora. Pozycję kamery (i także Modelów 3D) opisuje układ współrzędnych, ale inny niż zwykle. W świecie płaszczyzny uklad współrzędnych to: xy, a w 3D: xyz.

22 Teraz przechodzimy do świata realnego.

23 W tej części objaśnię najczęściej spotykane aspekty życia codziennego związane z Matematyką (nie wszystkie bo ta część miałaby ze 60 slajdów).

24 Podrozdział 3.1. rzeczy o Świętach

25 Na mojej choince bombki są poukładane mniej więcej w porządku symetrycznym.

26 Symetria też znajduje się w placku, choć czasami można tego nie zauważyć…

27 Grube książki są w formie prostopadłościanu, a cieńsze w formie graniastosłupa trójkątnego (po rozłożeniu).

28 Paragony są nieodłączną częścią naszego życia, dlatego Matematyki się nie dopatrujemy, ale są liczby, litery, piksele (paragon jest drukowany) i sam papier (jego skład chemiczny)

29 Przepisy na potrawy składają się z ułamków (tutaj obydwa typy) i jednostek masy. C=:-) - kucharz

30 Tutaj są metry kwadratowe (tutaj niema indeksu górnego { :-( } ), rysunki, piksele, itd. Itp.

31 Podziękowania dla: mp3skull.com - za ErrorSong (short ver.) atom.smasher.org/error - za własne błędy Windowsowe Microsoftu - za program do prezentacji Mojej komórki – za zdjęcia Emulatora do GC i Wii dolphin oraz nullDC do DreamCasta - za ScreenShoty Serwera Dedykowanego Divine World - za Metina Painta - za wierną edycję obrazów

32 Samego siebie - za wytrwałą pracę Google Chrome - za inne obrazy YouTube - za umilanie mi pracy Internet Exglitchera - za nie pokazywanie błędów SEGI - bez niej tej muzyki z YT by nie było Matematyki - za natchnienie.

33

34


Pobierz ppt "P.S. Błąd ortograficzny został zrobiony specjalnie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google