Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Matematyka JEST Wszędzie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Matematyka JEST Wszędzie"— Zapis prezentacji:

1 Matematyka JEST Wszędzie
A CO mYślałEś? P.S. Błąd ortograficzny został zrobiony specjalnie.

2 Wstęp Niektórzy którzy nienawidzą Matematyki (np. moja klasa) myślą że Matematyka to tylko suche obliczenia, a to z kolei NIE JEST prawdą. W tej oto prezentacji pokażę jak to rzeczywiście jest.

3 Część.1 Matematyka a Przedmioty Szkolne
Ta część opisze (realny!) stosunek Matematyki w związku z innymi Przedmiotami Nauczania. Dzień Pon. Wt. Śr. Czw. Pt. L Matma E K C J A

4 Wstęp do Części.1 W tej części wyjaśnię rzeczy które sprawiają że Matematyka jest w innych przedmiotach szkolnych.

5 1.1 Matma a Języki Bez Matematyki nie byłoby żadnego (!) języka na tym świecie. Chodzi tu głównie o czcionkę czyli pismo. Po prawej macie mały schemacik jeśli nic nie rozumiecie z tekstu. Nie byłoby Bez Matematyki I zarazem bez linii Czcionek i pisma A bez powyższych Wniosek widać? Języków (np. Polski, Angielski i Niemiecki)

6 1.2 Matma a Godzina Wychowawcza
Podczas gdy rozmawia się np. o kłótni odbywa się tzw. Rekonstrukcja zdarzeń. W umysłach uczestników akcja sceny się rekonstuuje i oni mogą spojrzeć na to z innej strony i wyciągnąć wnioski. Tę rekonstukcję można porównać do grafik 3D. To tak jakbyś poruszał wirtualną kamerą po scenie. Mało tego, możesz jeszcze przypatrzeć się dowolnemu momentowi z tej właśnie sceny.

7 1.3 Matma a Przyroda Przyroda dzieli się na 4 podkategorie: Fizyka
Biologia Chemia Geografia Niektóre prawa odwołują się do innych, które odwołują się do Matematyki Np. Część praw odwołuje się do Fizyki (np. prawa grawitacji) a to do Matematyki (zmiana położenia przedmiotu).

8 1.4 Matma a Religia W tym temacie odwołam się tylko do chrześcijaństwa. Twierdzeniem chrześcijan: „Bóg stworzył Ziemię w 7 dni” Same cyfry już to mówią, a jeśli jeszcze wziąć pod uwagę to że Ziemia jest kulą…

9 1.5 Matma a W-F Biegłeś na czas? Skakałeś w dal? Lub wzwyż? To wszystko Matematyka! Nawet same ruchy to Matma! Powody to liczby i jednostki używane w mierzeniu czasu, odległości itp. A co do ruchów to sprawa zmiany położenia części (czasami nawet całego) ciała względem jądra Ziemi.

10 1.6 Matma a Plastyka Każdy by się zastanawiał „Dlaczego niby Matematyka jest w Plastyce???” Odpowiedź po prawej. A gdyby tak zeskanować rysunek do komputera? Skaner musiałby przekształcić obraz w jego wirtualną formę. Przy okazji zostają wprowadzone piksele (odwołuje się do układu współrzędnych) .

11 1.7 Matma a Muzyka W tym wypadku odpowiedzią są fale dźwiękowe i zapis nutowy Albowiem fale dźwiękowe rozprzestrzeniają się (zasada zmiany pozycji) a zapis nutowy… …to te elipsy, odcinki, odstępy itp.

12 1.8 Matma a Historia Po 1-sze daty i odkrycia. Po 2-gie liczby żołnierzy i taktyki. I po 3-cie logiczne myślenie, którym wielu ludzi się popisało (teraz z tym gorzej…). Odkrycia miały związek z naukami ścisłymi (np. Matematyka). Taktyki, czyli np. w lewo, za nich… Logika to czysto-matematyczne myślenie.

13 1.9 Matma a Informatyka Tu można wymieniać przykłady bez pytań: piksele, programy (czysty kod), pliki (czyste dane), a wszystko cyframi… Czy słyszałeś o kodzie binarnym??? Albo o językach programowania?

14 1.10 Matma a Technika Robiłeś projekt domu w szkole? To jest praktycznie połączone z edycją komputerową (szkice trudno odczytać). Więc jak można się domyślić mamy 3 bardzo związane przedmioty: Matematyka Informatyka Technika Jak widać są bardzo powiązane ze sobą.

15 Sonic Adventure 2 Battle
Część.2 Świat gier wideo Nawet najdziwniejszych tematów nie da się przeoczyć… Sonic Adventure 2 Battle Minecraft Terraria

16 Metin 2 – Serwer Dedykowany DivineWorld
Wstęp do Części.2 Gry wideo są szczególnie związane z Informatyką, a ta-z Matmą. Sonic Adventure Crashday Metin 2 – Serwer Dedykowany DivineWorld

17 2.1 Prawa Fizyki w Grach W grach są prawa Fizyki np. Prawo Grawitacji, Prawo Przekazania Energii itp. Powód jest dosyć skomplikowany, ponieważ skrypty zawierające Prawa Fizyki znajdują się w silniku gry.

18 2.2 Skrypty Matematyka w Grach jest zawarta w większości w skryptach które… …zawierają liczby i polecenia oraz funkcje.

19 2.3 Modele 3D Modele 3D są wykorzystywane w większości dzisiejszych Gier (np. Sonic Generations, Metin 2, Crashday itp.) Są zatem popularniejsze niż płaskie „rysunki” (z ang. Sprites) Modelami porusza się za pomocą skryptów, ale bez odpowiednich skryptów w silniku Modele nie będą brać pod uwagę praw Fizyki. Są 2 typy modelów: zachowane w plikach i zachowane w skryptach. Te 1-sze to większość gier, ale MineCraft ma te 2-gie.

20 2.4 Tekstury Tekstury to obrazy pokrywające Modele 3D żeby „jakoś” wyglądały. Jednak jest limit: 1 tekstura na model. Stąd w starszych grach (np. Super Mario 64) Na 1 postać składa się kilka modelów.

21 2.5 Kamera Kamera pokazuje rzeczy na ekranie monitora. Pozycję kamery (i także Modelów 3D) opisuje układ współrzędnych, ale inny niż zwykle. W świecie „płaszczyzny” uklad współrzędnych to: xy, a w 3D: xyz.

22 Część.3 Matma w życiu codziennym
Teraz przechodzimy do świata realnego.

23 Wstęp do Części.3 W tej części objaśnię najczęściej spotykane aspekty życia codziennego związane z Matematyką (nie wszystkie bo ta część miałaby ze 60 slajdów).

24 3.1 Świąteczne rzeczy Podrozdział 3.1. rzeczy o Świętach

25 3.1.1 Choinka Na mojej choince bombki są poukładane mniej więcej w porządku symetrycznym.

26 3.1.2 Placek Symetria też znajduje się w placku, choć czasami można tego nie zauważyć…

27 3.2 Książki Grube książki są w formie prostopadłościanu, a cieńsze w formie graniastosłupa trójkątnego (po rozłożeniu).

28 3.3 Paragony Paragony są nieodłączną częścią naszego życia, dlatego Matematyki się nie dopatrujemy, ale są liczby, litery, piksele (paragon jest drukowany) i sam papier (jego skład chemiczny)

29 3.4 Przepisy Przepisy na potrawy składają się z ułamków (tutaj obydwa typy) i jednostek masy C=:-) - kucharz

30 3.5 Gazeta o domach Tutaj są metry kwadratowe (tutaj niema indeksu górnego { :-( } ), rysunki, piksele, itd. Itp.

31 Napisy Końcowe Podziękowania dla:
mp3skull.com - za ErrorSong (short ver.) atom.smasher.org/error - za własne błędy Windowsowe Microsoftu - za program do prezentacji Mojej komórki – za zdjęcia Emulatora do GC i Wii dolphin oraz nullDC do DreamCasta - za ScreenShoty Serwera Dedykowanego Divine World - za Metina Painta - za wierną edycję obrazów

32 Napisy Końcowe cd. Samego siebie - za wytrwałą pracę
Google Chrome - za inne obrazy YouTube - za umilanie mi pracy Internet Exglitchera - za nie pokazywanie błędów SEGI - bez niej tej muzyki z YT by nie było Matematyki - za natchnienie.

33 AUTOR: Rafał Dura

34 Dziękuję za Oglądanie Prezentacji!!!


Pobierz ppt "Matematyka JEST Wszędzie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google