Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

WebAPI – funkcjonalność i rozwój narzędzia

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "WebAPI – funkcjonalność i rozwój narzędzia"— Zapis prezentacji:

1 WebAPI – funkcjonalność i rozwój narzędzia
© 2006 QXL Poland Sp. z o.o.

2 Architektura WebAPI Mechanizm oparty o język definicji WSDL
Stanowi swojego rodzaju gniazdo dla zewnętrznych aplikacji korzystających z mechanizmów Allegro Wystawiony na serwerach www serwisu Allegro Komunikacja oparta o protokół SOAP Bezpośrednia współpraca WebAPI z pozostałymi mechanizmami serwisu Allegro

3 Architektura WebAPI – cd.
WebAPI stanowi integralną część całego serwisu Allegro, dlatego jest bezpośrednio zależne od reszty komponentów serwisu. WebAPI stworzone zostało w języku php, jego powiązanie z innymi warstwami Allegro odbywa się przez „includowanie” bibliotek niższej warstwy aplikacji serwisu. WebAPI stanowi bezpośredni dostęp do mechanizmów serwisu obudowany w czytelny i łatwy do zastosowania interfejs.

4 Architektura WebAPI – cd.
Sprzęt na którym będzie działać WebAPI w niedalekiej przyszłości to prawie 50 serwerów www. Obciążenie kierowane na WebAPI będzie balansowane na równych zasadach jak obciążenie kierowane na cały serwis od strony przeglądarek internetowych. Zapewni to bezawaryjność i ciągłą dostępność WebAPI oraz dużo lepszą przepustowość interfejsu. W tej chwili WebAPI działa na jednym dwuprocesorowym serwerze www.

5 Architektura WebAPI – cd.
Wykorzystanie interfejsu WebAPI w skrócie polega na dowiązaniu adresu, pod którym interfejs jest wystawiony, do tworzonej przez siebie aplikacji, odczytaniu nazw i parametrów funkcji które udostępnia WebAPI, oraz zdalnym wywoływaniu tych funkcji przez stworzenie tzw. szkieletu proxy dla zdalnego interfejsu.

6 Architektura WebAPI – cd.
Wywołana metoda wykona się na serwerze WebAPI i zwróci informacje do klienta przez protokół SOAP. Aplikacja klienta traktuje zdalną metodę jak lokalną, rozproszenie jest transparentne.

7 Przegląd wybranych funkcji WebAPI – Pakiet Podstawowy
doGetUserItems doLogin doNewAuction doShowUser doShowCat

8 Przegląd wybranych funkcji WebAPI – Pakiet Osobisty
doFeedback doGetFeedback doMyBilling doSearch

9 Przegląd wybranych funkcji WebAPI – Pakiet Pełny
doBidItem doCancelBidItem doFinishAuction doRequestCancelBid

10 WebAPI jako WebService
WebAPI stanowi typową implementację usług WebServices. Serwery WebServices udostępniają usługi bazujące na możliwości wywołania funkcji przez nich oferowanych. Funkcje wykonują się po stronie serwera WebServices i zwracają wynik klientowi który z nich korzysta. WebAPI jest zgodne ze specyfikacją WebServices dostępną na

11 Język definicji WebServices – WSDL
WSDL (WebService Description Language) jest szablonem języka XML używanym do opisu dostępnych metod usługi sieciowej, czyli jej interfejsu. Dokument XML w szablonie WSDL może przedstawiać się następująco:

12 Protokół komunikacyjny SOAP
SOAP (Simple Object Access Protocol) – oparty na XML, wykorzystuje standardowe protokoły przesyłania danych w Internecie. Protokół oparty jest na komunikatach, wykorzystuje XML, HTTP i SMTP. Po stronie klienta działa pośrednik (proxy) który przedstawia serwer maszynie klienckiej, zbiera żądania klienta w komunikaty SOAP i odbiera odpowiedzi z wynikiem.

13 WebAPI w aplikacjach klienckich .NET – dodanie referencji

14 WebAPI w aplikacjach klienckich .NET – wykorzystanie referencji

15 Jak my wykorzystaliśmy WebAPI?
Nowa wersja programu Allegro Quick Loader została napisana w Visual Studio .NET i wykorzystuje w pełni WebAPI do wykonywania metod logiki biznesowej. Zapraszamy do prezentacji prototypu nowej wersji Quick Loader'a

16 Allegro WebAPI 4 pakiety: podstawowy, osobisty, profesjonalny i pełny.
Różnice między pakietami oparte są na dostępie do konkretnych funkcji serwisu, jak też pobieranych przez serwis opłatach Pakiet podstawowy bez opłat, osobisty 10 zł za 1000 wywołań. Klucz ważny 12 miesięcy. Pakiety Profesjonalny i Pełny, opłacane w formie abonamentu. Klucz jest ważny przez 6 miesięcy. Koszt wynosi 600 zł dla pakietu profesjonalnego oraz 2500 zł, dla pakietu pełnego. Opłata pobierana w formie przedpłaty, w pełnej wysokości.

17 Cennik i możliwości pakietów WebAPI

18 Procedura uzyskania klucza WebAPI
Kontakt za pośrednictwem Formularza Kontaktowego. Temat: Usługi specjalne › Interfejs WebAPI W u konieczność określenia, dla którego z pakietów ma zostać wygenerowany klucz Wygenerowanie klucza ze strony pracownika serwisu. Klucz wersja dla Allegro, Aukro, Teszvesz, Au-au oraz serwisu testowego – Testwebapi.pl W u Użytkownik znajdzie podstawowe dane w postaci klucza oraz kluczy wersji dla poszczególnych serwisów

19 Procedura uzyskania klucza cd.

20 TestWebAPi.pl Bezpłatne budowanie i testowanie aplikacji wykorzystujących Allegro WebAPI Konieczność rejestracji nowego konta na stronie: Dostęp do serwisu testowego wymaga klucza aktywacyjnego Allegro WebAPI oraz klucza wersji dla testwebapi.pl

21 Testwebapi.pl cd.

22 Narzędzia innych firm Dla twórców oprogramowania
Możliwość reklamy programu na stronach Allegro Era Omnix, Asystent 4, Pomocnik Aukcji oraz Zapomniane komentarze Punkt 9 Regulaminu WebAPI – „Wszyscy autorzy oprogramowania zobowiązani są do podania użytkownikom programu polityki bezpieczeństwa i zasad zachowania prywatności wobec danych pobieranych z serwisu i haseł wykorzystywanych w dostępie do danych. W szczególności zabronione jest udostępnianie haseł z jakiegokolwiek powodu i w jakiejkolwiek postaci osobom trzecim.”

23 Narzędzia innych firm cd.

24 Inne programy komunikujące się z Allegro poprzez interfejs WebAPI
Głównie dla Sprzedających Wystawianie aukcji Duża grupa programów typu Customer Relationship Management, przeznaczony do zarządzania transakcjami Indywidualne preferencje Możliwość zmian i rozbudowy

25 Sote – sklepy internetowe

26 Gex It – tworzenie oprogramowania

27 PocketAllegro

28 I-Shark – szeroka integracja z Allegro

29 Dziękujemy za uwagę Jeżeli będziecie mieli Państwo pytania na temat Allegro WebAPI, to zapraszamy na stoisko Narzędzia dla Sprzedających.


Pobierz ppt "WebAPI – funkcjonalność i rozwój narzędzia"

Podobne prezentacje


Reklamy Google