Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Regaty w Chorwacji.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Regaty w Chorwacji."— Zapis prezentacji:

1 Regaty w Chorwacji

2 Firma United Target ma zaszczyt zaprosić Państwa na regaty
do Chorwacji Trasa rejsu: Skradina – Trogir – Hvar – Split Czas trwania: 5 dni/ 4 noclegi na jachtach Wyżywienie: na jachtach i w restauracjach z kuchnią lokalną Zapewniamy: przelot, transport lokalny, luksusową flotyllę jachtów opiekę zawodowych skiperów , organizację regat, ubezpieczenie, pilotów . Na szczegółowe pytania odpowiemy Państwu przy okazji spotkania. Z żeglarskim pozdrowieniem! Adam Raudo Właściciel United Target

3 Trogir Trogir to urocze, średniowieczne miasto portowe, otoczone morzem, znajdujące się w środkowej Dalmacji. Założone w III wieku p.n.e. przez kolonistów greckich, pod nazwą „tragurion”, co oznacza „kozia wieś”. Do najważniejszych zabytków Trogiru należą:  Brama Lądowa – przebudowana w XVI wieku, w jasnym kamieniu, z umieszczoną figurą patrona miasta, bł. Jana z Trogiru, Jest miastem położonym na wysepce, o obszarze 250km/2, połączonej mostem z lądem i wyspą Ciovo.  Pałac Stafileo – zbudowany pod koniec XV wieku, z charakterystycznymi gotyckimi oknami weneckimi, Trogir jest prawdziwym cudem architektonicznym, gdzie zostały zachowane historyczne i wartościowe zabytki, dlatego też, jest miastem pod ochroną UNESCO. Katedra św. Wawrzyńca – zbudowana na ruinach kościoła zniszczonego przez Saracenów w 1123 roku,  Pałac Cipiko – w stylu renesansowym, zbudowany w 1457 roku, dla najzamożniejszej w tamtych czasach, trogijskiej rodziny Cipiko. Przebiegające przez całą wyspę wąskie uliczki o nieregularnym ułożeniu, bogate w wiele tajemniczych przejść i zaułków, zabytkowe świątynie i pałace, kościoły i klasztory, wspaniałe budowle i fortyfikacje, przypominają o czasach okresu hellenistycznego. Niewątpliwymi atutami tego miejsca są również, krótka lecz wspaniała promenada, wcześniej wspomniany most na wyspę Ciovo i wreszcie-port jachtowy.  Typowy klimat, bujna roślinność śródziemnomorska, specjały kuchni regionalnej, wyborne wino, cudowne plaże i gościnność – tak w skrócie można opisać Trogir i jego mieszkańców. To miasto na pewno Cię zauroczy i wrócisz tu ponownie, by poczuć cudowny smak Dalmacji.

4 Hvar Hvar to druga co do wielkości wyspa Dalmacji, o powierzchni niemal 300m/2; pochodzi od greckiego słowa „pharos”, co oznacza „latarnia morska”. Wieczorami ożywiają się miejscowe restauracje, tawerny przy promenadzie oraz ukryte w wąskich, krętych uliczkach, knajpki. Swoje sklepiki otwierają drobni sprzedawcy pamiątek, a w powietrzu unosi się zapach smażonych ryb, regionalnych potraw oraz miejscowego wina. Miasto zaczyna tętnić życiem. Za sprawą pięknej, śródziemnomorskiej architektury, gotyckich pałacyków i pełnych uroku marmurowych alejek, przez wiele osób uważana jest za najpiękniejszą spośród ponad tysiąca chorwackich wysp. Nie bez powodu też miesięcznik „Traveler” zaliczył ją do dziesięciu najpiękniejszych wysp świata, tuż obok Capri i Bora-Bora. Klimat i urok tego miejsca na pewno Cię w sobie rozkocha i sprawi, że będziesz chciał tu wrócić. Hvar to piękne, nastrojowe miejsce, które potrafi urzec każdego turystę. Niewątpliwego uroku dodaje mu malowniczy archipelag niezamieszkanych Wysp Piekielnych, oddzielony od miejscowości Hvar kilkusetmetrowym pasem morza. Wzdłuż wybrzeża biegnie promenada wysadzona palmami, a liczne uprawy lawendy, lasy piniowe oraz bujna roślinność śródziemnomorska, wręcz hipnotyzują swoim zapachem.

5 Jacht DELPHIA 40.2 Dane techniczne: Wyposażenie:
Kadłub Kolor biały Laminat wykonany ręcznie Konstrukcja przekładkowa Żeliwny balast Łożyskowany ster Pokład  Kolor biały Laminat wykonany ręcznie, konstrukcja przekładkowa Okucie dziobnicy z pojedynczą rolką kotwiczną Kosze rufowe i kosz dziobowy ze światłami nawigacyjnymi Luk kotwiczny z dodatkowym wzmocnieniem na windę kotwiczną Aluminiowa listwa odbojowa z sześcioma półkluzami Knagi cumownicze - dziobowe, centralne i rufowe 8 słupków relingowych z podwójnym relingiem 2 pięciokrotne stopery lin 2 duże i 5 małe luki otwierane 2 otwierane bulaje Okna panoramiczne z barwionego plexiglas 2 handrelingi Dwa pięciokrotne bloki zwrotne 2 szyny foka z wózkami Łożyskowany wózek talii grota Kokpit Przestronny samoodpływowy kokpit z czterema bakistami Suwklapa i 2-częściowa sztorcklapa z plexiglas 2 otwierane luki w kabinach rufowych Podłoga i siedzenia w teaku Bakista na dwie butle gazowe, instalacja gazowa 3/8” tester wycieku gazu Kolumna sterowa z kołem 1200 mm, relingiem, kompasem magnetycznym Panel sterujący silnika Rumpel awaryjny Platforma kąpielowa teakowa z drabinką Dane techniczne:  długość ,95m szerokość ,94m zanurzenie ,30m ciężar kg balast kg max. moc silnika KM zbiornik paliwa l water tank l Wyposażenie:  

6 Jacht DELPHIA 40.2 Takielunek Maszt Bom z napinaczem Genua rolowana Grot listwy krótkie, z dwoma refami Światło kotwiczne, silnikowe i oświetlenie pokładu Wnętrze Wybudowa wnętrza w mahoniu kaja; drewno naturalne, nieznacznie może różnić się odcieniem Kabina dziobowa z dwuosobową koją Manualna toaleta dziobowa ze zbiornikiem na fekalia 45 L Prostokątny stół w messie z siedziskiem i  oparciem Stolik nawigacyjny w messie Manualna toaleta rufowa ze zbiornikiem na fekalia 45 L Dwie kabiny rufowe z podwójną koją i szafkami Kambuz Podwójny zlew z pokrywą teakową Kuchenka dwupalnikowa z piekarnikiem Lodówka 90L chłodzona powietrzem Półki na naczynia Kran na ciepłą i zimną wodą Blat z korianu Gaśnica Instalacja wodna Zbiornik wody pitnej  320 l Instalacja ciepłej wody Ciśnieniowa instalacja wody 1 elektryczna pompa zęzowa 1 ręczna pompa zęzowa Silnik Silnik Volvo Penta D2-40 S-drive Śruba napędowa stała dwupłatowa lewoskrętna 17”/14” Wygłuszenie 30mm 100kg/m3 Zbiornik paliwa 210 L Gaśnica automatyczna przedziału silnika Elektronika ST 60 Tridata

7 Przed wylotem Punkt 5 W Porcie Lotniczym im. Fryderyka Chopina funkcjonują dwa terminale pasażerskie Punkt 1 Przed odjazdem na lotnisko sprawdź czy zabrałeś ze sobą dokumenty i przedmioty niezbędne do podróży, w szczególności: bilet, paszport (dowód tożsamości). - Terminal 1, Terminal 2. Przed odlotem sprawdź, w którym terminalu odbywa się odprawa Twojego rejsu. Stanowiska odprawy check-in w Terminalu 1 oznaczone są numerami od 101 do 146, w Terminalu 2 od 201 do 282. Punkt 2 Przybądź na lotnisko wyprzedzeniem: zalecane – 2 godziny przed rejsem zagranicznym, 1 godzinę przed rejsem krajowym. Odprawa biletowo-bagażowa i kontrola bezpieczeństwa są czasochłonne. Punkt 6 Pamiętaj, aby usunąć z bagażu podręcznego przedmioty zabronione do przewozu, w szczególności ostre narzędzia oraz płyny w opakowaniach większych niż 100 ml. Przedmioty te umieść w bagażu rejestrowanym (tym, który poleci w luku). Swoje bagaże oznacz przywieszkami z imieniem, nazwiskiem, adresem i telefonem. Punkt 3 Na lotnisko można dostać się używając transportu publicznego lub taksówki. Punkt 4 Zabronione jest parkowanie na poziomie odlotów i przylotów Terminali 1 i 2. Możliwe jest tylko krótkotrwałe zatrzymanie w celu wyjęcia bagażu oraz wyjścia pasażerów z samochodu. Pojazd pozostaw na jednym z lotniskowych parkingów. Istnieje możliwość wcześniejszego zarezerwowania on-line miejsca parkingowego.

8 Procedura odpraw na lotnisku
Po odbiorze identyfikatora pasażer zgłasza się do jednego ze stanowisk odpraw (check-in). Po okazaniu ważnego biletu i paszportu otrzymuje kartę pokładową (boarding), upoważniającą do wstępu na pokład samolotu. Bagaż, po odpowiednim oznakowaniu, kontroli bezpieczeństwa i kontroli celnej, kierowany jest do hali odlotów zagranicznych. Z ważnym paszportem oraz kartą pokładową, po przejściu kontroli paszportowej pasażer przekracza granicę państwa. Przechodząc do hali odlotów  podlega kontroli celnej - wybierając przejście przez stanowisko czerwone (towary lub gotówka do zgłoszenia) lub stanowisko zielone (nic do zgłoszenia, gotówka do wartości Euro). Ze względu na bezpieczeństwo podróżnych, przed wejściem do hali odlotów, każdy pasażer i jego bagaż podręczny poddawani są szczegółowej kontroli. W hali odlotów pasażerowie oczekują na przejście na pokład samolotu. Istnieje możliwość dokonania zakupów w sklepie wolnocłowym. Po zapowiedzi personelu obsługi naziemnej o gotowości przyjęcia pasażerów na pokład samolotu podróżni, po okazaniu karty pokładowej (boarding), specjalnym autobusem przewożeni są do samolotu. UWAGA! Ze względu na nasze wspólne bezpieczeństwo i w związku z ograniczeniami związanymi z tym czarterem limit bagażu wynosi 20 kg na osobę . Bardzo prosimy o przestrzeganie tego ograniczenia.

9 Wodospady Krka

10 Rejs

11 Agenda Dzień III Dzień I Dzień IV Dzień V Dzień II
8: :00 Pobudka i śniadanie na jachtach 7:15 - 7:30 Przyjazd na lotnisko w Warszawie 10: :00 Regaty etap III i IV na morzu 7: :20 Odprawa bagażowo-biletowa do Splitu 18: :30 Cumowanie w Hvarze 9: :30 Przylot do Budapesztu 18: :00 Czas wolny 10: :45 Odprawa 20: :00 Kolacja w restauracji. Podsumowanie II dnia regat 12: :55 Wylot do Splitu 00:00 Nocleg na jachtach 13: :25 Odbiór bagażu na lotnisku w Splicie 14: :25 Transfer autokarowy do Skradiny Dzień IV 15: :00 Zamustrowanie na jachty 16: :20 Rejs statkiem na wodospady 10: :00 Regaty etap V i VI na morzu 16: :30 Czas wolny na wodospadach + przekąski 18: :50 Rejs statkiem do Skradiny 20: :00 Kolacja w restauracji. Uroczyste zakończenie regat 18: :50 Szkolenie BHP na jachtach 00:00 Nocleg na jachcie 19: :50 Uroczysta kolacja w restauracji - otwarcie regat 23:50     Nocleg na jachtach Dzień V Dzień II 9: :30 Pobudka i śniadanie na jachcie 10: :00 Zdanie jachtów 8:00 - 9:30 Pobudka i śniadanie na jachcie 12: :30 Transfer na lotnisko w Splicie 9: :30 Rejs rzeką 12: :35 Odprawa biletowo- bagażowa 10: :30 Zakupy w hodowli ostryg 14: :40 Lot do Budapesztu 11: :30 Regaty I i II etap na morzu 15: :00 Lunch na lotnisku + odprawa 17: :00 Cumowanie w Trogirze 18: :10 Lot do Warszawy 18: :00 Czas wolny 19:10 Pożegnanie na lotnisku w Warszawie 20: :00 Kolacja w restauracji . Podsumowanie I-go dnia regat 00:00 Nocleg na jachtach Organizator: United Target, ul. Erazma Ciołka 13/ Warszawa       Osoby kontaktowe: Adam Raudo UWAGA!!! Kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może się zmienić w związku z warunkami pogodowymi lub godzinami otwarcia atrakcji .

12 Zagłosuj na Chorwację


Pobierz ppt "Regaty w Chorwacji."

Podobne prezentacje


Reklamy Google