Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Via ferraty – Dolomity Włoskie „Wyżej niż Chmury” lipca 2012

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Via ferraty – Dolomity Włoskie „Wyżej niż Chmury” lipca 2012"— Zapis prezentacji:

1 Via ferraty – Dolomity Włoskie „Wyżej niż Chmury” 20-28 lipca 2012
Zapraszam Wszystkich w górach zakochanych

2 Wyjazd z Kraju planujemy w piątek wieczorem busem
Wyjazd z Kraju planujemy w piątek wieczorem busem. Startujemy z Warszawy i kierujemy się do Cortiny d’Ampezzo, gdzie będzie nasza baza wypadowa na ferraty…

3 FERRATA GIANNI LIPELLA
Jakie mamy plany..? FERRATA ALLEGHESI „Piękna, urozmaicona droga prowadząca południowo- zachodnią ścianą słynnej Monte Civetty. Składa się zasadniczo z dwóch odcinków: pierwszy - trudniejszy to wspinaczka potężnym, południowo wschodnim filarem; drugi - znacznie łatwiejszy technicznie to wejście granią północno - wschodnią, a właściwie jej wschodnim skrajem na sam szczyt. Ferrata jest długa i dosyć wyczerpująca - może być niebezpieczna podczas załamania pogody, znaczny odcinek wiedzie na dużych wysokościach”. FERRATA GIANNI LIPELLA „Via Ferrata Gianni Lipella prowadzi na Tofanę di Rozes, 3225 mnp. Via ferrata jest pięknie poprowadzona zachodnią ścianą tej góry. Jest dość długa i męcząca trzeba więc na nią zarezerwować cały dzień. Przed wyjściem na via- ferratę najlepiej zaopatrzyć się w czołówkę gdyż rozpoczyna się ona długą sztolnią z czasów I wojny światowej”.

4 FERRATA GIUSEPPE OLIVIERI
FERRATA DIBONA Początek ferraty Ivano Dibona jest bardzo widowiskowy, dobrze ubezpieczony i jedynym problemem na trasie mogą być tłumy ... Po krótkiej i ciekawej wspinaczce, jesteśmy na wierzchołku Cistallinio d’Ampezzo. Zejście z wierzchołka na wielką przełęcz kończy ten pierwszy odcinek. Ferrata jest sklasyfikowana jako trudna, ale nie ma tutaj wielu takich miejsc wymagających umiejętności wspinaczki, które na tego tupu ferratach są regułą – jest natomiast bardzo długa i żmudna w pokonaniu piechotą. FERRATA GIUSEPPE OLIVIERI „Najwyższa z Tofan, Tofana di Mezzo (3244) wysyła na południe potężną, najeżoną wieloma turniami grań. Na jedną z nich, Punta Anna (2731) poprowadzono bardzo trudną, wymagającą technicznie drogę. Ferrata wiedzie w niezwykle eksponowanym, przepaścistym terenie - w połączeniu z via ferratą Aglio (prowadzącą na wierchołek Tofany di Mezzo) stanowi jeden z najbardziej ambitnych celów turystycznych w Dolomitach”.

5 FERRATA TOMASELLI Ferrata Tomaselli to bardzo trudna i łatwo dostępna ferrata. Wystarczy wjechać kolejką na szczyt Lagazuoi, by w ciągu 1h być przy ferracie. Ferrata Cesco Tomaselli prowadzi na szczyt 320m południową ścianą szczytu Cima Fanes Sud (2980m). Jest to trasa wejściowa. Sama ferrata zaczyna się przy żlebie odchodzącym od przełęczy pod szczytem na wschód. Pierwszy pionowy odcinek ferraty wyprowadza na taras. Jest on całkowicie pozbawiony naturalnych dużych skalnych stopni, dlatego często wspinacze na tą ferratę zabierają specjalne buty do klasycznej wspinaczki skalnej. Następnie jest mały trawers w lewo w stronę znanego z wielu zdjęć i widocznego z daleka okna skalnego. Z tego miejsca ferrata odchodzi lekko w prawo i wyprowadza na wierzchołek główny szczytu. Pokonanie tej 320m ściany to minimum 2h bardzo trudnej skalnej wspinaczki. Ferrata zejściowa prowadzi wprost do północnego kotła pod szczytem. Jest również bardzo trudna, a do trudności skalnych należy doliczyć możliwość oblodzenia pewnych odcinków trasy lub śnieg, szczególnie po kilkudniowych załamaniach pogody. Co nawet latem w Dolomitach zdarza się bardzo często. Zejście do podstawy szczytu to w zależności od warunków na trasie średnio 1h.

6 A TAK WYMIENIONE FERRATY PRZEDSTAWIAJĄ SIĘ W RZECZYWISTOŚCI ;)
ALLEGHESI

7 FERRATA LIPELLA

8 FERRATA GIUSEPPE OLIVIERI
Jedna z ciekawszych ferrat, piękne ekspozycje, wspinaczka po grani, na dużym przewyższeniu… Będą trudności, będzie adrenalina będzie uśmiech na naszych twarzach

9 DIBONA Dibona to bardzo eksponowana ferrata, schodząca ze szczytu Cristallo w kierunku Miasta, usiana pozostałościami bunkrów pamiętających pierwszą wojnę światową (1917 rok). W swej długości dość monotonna ale bardzo ciekawa.

10 TOMASELLI Ferrata arcyciekawa, stopniem trudności przewyższający wejście na Punta Anna – naprawdę prowadzi ostro w górę, pionowo i z małą ilością chwytów.

11 termin: 20-28 lipca 2012 Wymagania sprzętowe:
Organizator zapewnia: namioty, liny, osprzęt linowy (uprzęże, lonże asekuracyjne, kaski, karabinki samozatrzaskowe), pakiety żywieniowe (gotujemy indywidualnie). We własnym zakresie: należy zabezpieczyć: śpiwory, odpowiednie obuwie i ubranie, latarki czołówki, palniki i maszynki do gotowania, gaz, kubki, menażki. Koszt wyjazdu: 1900 zł (namioty), 2100 zł (apartament 6-7 osobowy) Cena zawiera: Ubezpieczenie alpinistyczne, noclegi (kemping w namiotach, w Cortina d’Ampezza, lub w apartamencie w San Vito di Cadore), wyżywienie 2 x dziennie, opiekę kierownika wyprawy-pilota, przejazd na trasie: Warszawa – Cortina – Warszawa, oraz przejazdy lokalne (dojazdy do górskich szlaków). Chętnych do wzięcia udziału w wyprawie proszę o kontakt na adres: gwarancją uczestnictwa jest wpłata zaliczki w wysokości 500 zł/os. Dane bankowe: BANK MILLENNIUM Oddział w Grodzisku Mazowieckim BIURO PODRÓŻY MALOKA TRAVEL ul.Bairda 8/15 Grodzisk Mazowiecki , faks


Pobierz ppt "Via ferraty – Dolomity Włoskie „Wyżej niż Chmury” lipca 2012"

Podobne prezentacje


Reklamy Google