Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Opracowała: Michalina Wrocławska

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Opracowała: Michalina Wrocławska"— Zapis prezentacji:

1 Opracowała: Michalina Wrocławska
Fotografia nocna Opracowała: Michalina Wrocławska

2 Zmierzch i noc Zmierzch – zdjęcia wykonane w tym czasie charakteryzują się niebieskim, często zachmurzonym tłem, a reszta jest oświetlona jest pomarańczowym światłem. Zdjęcia najlepiej jest wykonywać tuż po zachodzie słońca. Noc – aparat najlepiej jest ustawić na statywie, w aparatach cyfrowych mogą pojawić się szumy, może pogorszyć się rozdzielczość . Dlatego stabilność statywu jest bardzo ważna w wykonywaniu zdjęć w ciemności.

3 Pomiar światła Podczas zdjęć nocnych światło jest bardzo ważne. Głębokie czernie powodują zbyt długi czas naświetlania. W takich przypadkach warto jest wprowadzić korektę lub zmierzyć światło na przedmiocie oświetlonym przez np. latarnię oświetlającą nasz plan zdjęciowy.

4 Wskazówki dotyczące fotografii nocnych
Zawsze warto zrobić kilka próbnych zdjęć Można zastosować statyw, co pozwoli uniknąć efektu poruszenia zdjęcia Długie czasy naświetlania czerpią większe ilości prądu, dlatego warto mieć przy sobie zapasowe baterie W nocy łatwo stać się ofiarą złodzieja, dlatego dobrze jest być z osobą towarzyszącą.

5 Lampa błyskowa Podczas fotografowania scen bez istotnego pierwszego planu nie należy używać lampy błyskowej. Może ona oświetlić najbliższe otoczenie, psując efekt zdjęcia, gdyż wtedy tło może stać się niewyraźne lub rozmazane. Podobny efekt otrzymamy fotografując elementy niewielkie, mające własne światło np. świeczkę lub znicze.

6

7 Koniec  Opracowała: Michalina Wrocławska


Pobierz ppt "Opracowała: Michalina Wrocławska"

Podobne prezentacje


Reklamy Google