Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prawa człowieka Każdemu człowiekowi przysługują pewne prawa, których źródłem obowiązywania jest przyrodzona godność ludzka.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prawa człowieka Każdemu człowiekowi przysługują pewne prawa, których źródłem obowiązywania jest przyrodzona godność ludzka."— Zapis prezentacji:

1 Prawa człowieka Każdemu człowiekowi przysługują pewne prawa, których źródłem obowiązywania jest przyrodzona godność ludzka.

2 Prawa socjalne Prawo do ochrony zdrowia Prawo do wypoczynku
prawo do zabezpieczenia socjalnego Prawo do godziwych warunków socjalnych

3 Prawa te mają charakter:
powszechny – obowiązują na całym świecie i przysługują każdemu człowiekowi przyrodzony – przysługują każdemu od chwili urodzenia niezbywalny – nie można się ich zrzec nienaruszalny – istnieją niezależnie od władzy i nie mogą być przez nią dowolnie regulowane naturalny – obowiązują niezależnie od ich potwierdzenia przez władzę państwową niepodzielny – wszystkie stanowią integralną i współzależną całość

4 Prawo do ochrony zdrowia
1. Każdy ma prawo do ochrony zdrowia. 2. Obywatelom, niezależnie od ich sytuacji materialnej, władze publiczne zapewniają równy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych. Warunki i zakres udzielania świadczeń określa ustawa. 3. Władze publiczne są obowiązane do zapewnienia szczególnej opieki zdrowotnej dzieciom, kobietom ciężarnym, osobom niepełnosprawnym i osobom w podeszłym wieku. 4. Władze publiczne są obowiązane do zwalczania chorób epidemicznych i zapobiegania negatywnym dla zdrowia skutkom degradacji środowiska. 5. Władze publiczne popierają rozwój kultury fizycznej, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży.

5 Prawo do ochrony zdrowia CD
Film nr 1 i 2

6 Oto kilka zdjęć

7 Prawo do czasu wolnego Każdy z nas ma prawo do spędzania czasu wolnego , aby nabrać sił do dalszej pracy i po prostu się zrelaksować przed kolejnym dniem.

8 Prawo do czasu wolnego CD
Film nr 3 i 4

9 Oto kilka zdjęć

10 Prezentację wykonali:
Sabina Kalinowska Tomasz Słowik Agnieszka Jarosz Weronika Kogut Aleksandra Grabowska

11 W filmach wystąpili: Sabina Kalinowska Weronika Kogut oraz gościnnie Wiktoria Mróz Aleksandra Suszczyńska (Susza) i Bogna Ochońska

12 Źródła informacji: Wikipedia.pl Google.pl Google/grafika.pl brpd.gov.pl

13 Koniec


Pobierz ppt "Prawa człowieka Każdemu człowiekowi przysługują pewne prawa, których źródłem obowiązywania jest przyrodzona godność ludzka."

Podobne prezentacje


Reklamy Google