Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

GIMNAZJUM INTEGRACYJNE NR 75. INTERBLOK w GI nr 75 w Krakowie 2 Na początek kilka fotografii, które wykonane zostały na zajęciach INTERBLOKu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "GIMNAZJUM INTEGRACYJNE NR 75. INTERBLOK w GI nr 75 w Krakowie 2 Na początek kilka fotografii, które wykonane zostały na zajęciach INTERBLOKu."— Zapis prezentacji:

1 GIMNAZJUM INTEGRACYJNE NR 75

2 INTERBLOK w GI nr 75 w Krakowie 2 Na początek kilka fotografii, które wykonane zostały na zajęciach INTERBLOKu.

3 INTERBLOK w GI nr 75 w Krakowie 3 Klasa I Temat zajęć: Waga Leonardo da Vinci

4 INTERBLOK w GI nr 75 w Krakowie 4 Klasa I Temat zajęć: Gaśnica McGyverea

5 INTERBLOK w GI nr 75 w Krakowie 5 Klasa II Temat zajęć: Posadzkowanie. Prace tak doskonałe, że Muzeum Sztuki Współczesnej w Manufakturze na pewno zainteresuje się dziełem naszych artystów!

6 INTERBLOK w GI nr 75 w Krakowie 6 Klasa III Temat zajęć: W GÓRĘ! – prototyp elementarny. To nie ręce w górę lecz prototyp! Narada wojenna i w górę ! Drobna kosmetyka i sukces! Zabawa? Wcale nie! Zajęcia pozwalające zrozumieć prawa występujące w przyrodzie. Wymagały od uczniów zastanowienia się, logicznego myślenia,a nawet zdolności manualnych.

7 INTERBLOK w GI nr 75 w Krakowie 7 Klasa II Temat zajęć: Jakie czynniki mogą wpływać na energię i zdolność kiełkowania nasion? Prowadzenie siewu, obserwowanie kiełkowania nasion i interpretacja wyników doświadczenia, okazały się nie tylko doskonałą metoda zdobywania wiedzy; były również przyczyną uwalniania pozytywnych emocji. Radością dla uczniów był siew, ale jeszcze większym przeżyciem było obserwowanie kiełkujących nasion i interpretowanie wyników doświadczenia. A oto nasz niezwykle skupiony Siewca, jako ten Boryna w Chłopach!

8 INTERBLOK w GI nr 75 w Krakowie 8 Klasa III Temat zajęć: Zbudujcie urządzenie do domowej uprawy ziół przyprawowych. Myślenie ma przyszłość, pomyślmy! Ile radości przynosi budowanie szklarni Co dwie bliźniacze głowy, to nie jedna Takie poświęcenie dla ziół?

9 INTERBLOK w GI nr 75 w Krakowie 9 Klasa II Temat zajęć: Jak zbudować model wulkanu, z którego wypływa lawa? Etna jest niczym w porównaniu z wybuchami wulkanów budowanych przez naszych uczniów!

10 INTERBLOK w GI nr 75 w Krakowie 10 Klasa I Temat zajęć: Jakie substancje przewodzą prąd elektryczny. Uczniowie zbudowali układ pomiarowy, a na następnie badali przewodnictwo różnych substancji. Klasa I Temat zajęć: Jakie substancje przewodzą prąd elektryczny. A teraz najważniejsza część eksperymentu papierologia Klasa I Temat zajęć: Jakie substancje przewodzą prąd elektryczny. Cała klasa pracuje 10

11 INTERBLOK w GI nr 75 w Krakowie 11 Klasa II Temat zajęć: Jaka jest zawartość witaminy C w soku owocowym. Ciekawe co ma wspólnego witamina C ze skrobią i jodyną ? 11

12 INTERBLOK w GI nr 75 w Krakowie 12 1.INTERBLOK na pewno wyprowadza przedmioty przyrodnicze z laboratorium. 2.Zaproponowane doświadczenia są proste nawet dla uczniów, którzy mają pewne luki w wiedzy. 3.Doświadczenia zostały zaprojektowane tak, aby każdemu, kto nie ma przygotowania teoretycznego, umożliwić zrozumienie i interpretację zjawisk przyrodniczych. 4.Doświadczenia rozbudzają zainteresowania przyrodnicze.

13 INTERBLOK w GI nr 75 w Krakowie 13 5.Doświadczenia udowadniają, że chemii, fizyki, biologii czy matematyki można uczyć się w trakcie zabawy. 6.Doświadczenia poprzez odkrywanie sekretów dają uczniom mnóstwo radości i wywołują wiele pozytywnych emocji. 7.Niektóre doświadczenia nie podobały się, np. doświadczenie z falownicą. Fala stojąca to trochę trudny temat jak na ten wiek. 8.Scenariusze powinny zawierać zastosowanie tej wiedzy w praktyce.

14 INTERBLOK w GI nr 75 w Krakowie 14 9.Niektóre scenariusze są za obszerne i dość skomplikowane. Realizacja tych tematów sprawia uczniom duże trudności. Mała wiedza teoretyczna z danego tematu lub jej brak sprawia, że uczniowie nie wyciągają prawidłowych wniosków. 10.Nauczyciele obserwując radość uczniów czują satysfakcję z prowadzonych zajęć. 11.Nie są sprecyzowane dokładnie zadania jakie mają uczniowie wykonać na platformie.

15 INTERBLOK w GI nr 75 w Krakowie 15 9.Nauczyciele przygotowując zajęcia napotykają na trudności finansowe, przygotowanie niektórych zajęć wymaga od nich ogromnych nakładów pracy. (np. Posadzkowanie - przygotowanie form wielokątów, dla jednej grupy 145 różnych figur, grup 10 czyli 1450 figur do wycięcia! Czy problemy za zdobyciem jedwabnych kawałków materiału.) 10.Nauczyciele oczekują od twórców programu pomocy w postaci przygotowanych materiałów do wybranych scenariuszy.

16 INTERBLOK w GI nr 75 w Krakowie 16


Pobierz ppt "GIMNAZJUM INTEGRACYJNE NR 75. INTERBLOK w GI nr 75 w Krakowie 2 Na początek kilka fotografii, które wykonane zostały na zajęciach INTERBLOKu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google